• 25 kwietnia 2024

Pierścionek ze szmaragdem

Szmaragdy to kamienie bardzo często wykorzystywane w sztuce jubilerskiej, doceniane szczególnie w klasycznym połączeniu złota i zielonego kamienia. Jednym z najpopularniejszych i najczęściej wykonywanych elementów biżuterii łączącym w sobie oba te elementy jest pierścionek ze szmaragdem.

Miłość, szmaragd i… czy na pewno krokodyl?

Bardzo dobrze znany miłośnikom kina przygodowego film zawierał w sobie wszystko to, co jest w jego tytule. Było płomienne uczucie między dwoma bohaterami, były także żądne krwi bestie rzeczne. Był także olbrzymi szmaragd, o którego zdobycie toczyła się walka.

Na szczęście jest to tylko film, a my nie musimy, aby mieć na palcu piękny zielony kamień, walczyć o niego ze złoczyńcami lub krokodylami. Szmaragdy są bowiem częstym elementem wykorzystywanym podczas tworzenia współczesnej biżuterii, wystarczy więc udać się do najbliższego jubilera. Nic prostszego, prawda?

Pierścionek ze szmaragdem na zaręczyny? Dlaczego nie!

Wiadomo, że najczęstszymi kamieniami szlachetnymi, wykorzystywanymi w pierścionkach zaręczynowych, są diamenty lub brylanty, w zależności od tego, jakim budżetem na zakup pierścionka zaręczynowego dysponuje przyszły narzeczony. Wielu panów jednak idąc trochę z duchem wszechogarniającej społeczeństwo przekory, a także znając gust swoich partnerek, wybiera w tym ważnym dniu pierścionek ze szmaragdem. Wybór akurat takiego kamienia podczas zaręczyn nie jest też przypadkowy pod względem panujących przesądów, ponieważ szmaragdy są uważane za kamienie przynoszące szczęście i bogactwo, więc takie „zabezpieczenie” na nowej drodze życia może przynieść bardzo wymierne skutki w przyszłości.

Szmaragdy i ich kruchość

Choć szmaragd ma opinię kamienia twardego i niezniszczalnego, niestety jest to mit, o czym można się bardzo boleśnie przekonać, wystawiając na przykład nasz zaręczynowy pierścionek ze szmaragdem na działanie środków chemicznych, nadmiernej ilości kosmetyków, szczególnie takich, które mają w swoim składzie różnego rodzaju kwasy, lub też peelingujących, zawierających drobinki ścierające. Powierzchnia szmaragdu bardzo łatwo ulega zarysowaniu, stąd też warto o tym pamiętać, by zachwycał swoim nieskalanym pięknem przez długie lata.

Pierścionek ze szmaragdem nie tylko na zaręczyny

Zza oceanu przyszła do Europy moda, by dawać biżuterię mającą w sobie szmaragdy nie tylko w formie pierścionka na zaręczyny. Bardzo popularne stało się fetowanie takim właśnie kamieniem narodzin nowego członka w rodzinie bądź też kolejnej rocznicy ślubu. Szmaragdy też stały się elementem wspólnym łączącym całe zestawy biżuterii, jak kolie i kolczyki, czy wspomniany pierścionek ze szmaragdem wraz z bransoletką. Każdy komplet może być noszony razem lub osobno. Nosząc komplet, można podziwiać kunszt wykonania, objawiający się wspólnym wzorem, lub rozmieszczeniem kamieni lub też innymi subtelnymi znakami wskazującymi, że każdy z elementów kompletu to część większej, równie pięknej całości.  

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować