• 25 kwietnia 2024

Kobieca bielizna - gdzie szukać rad?

Nawet 80% Polek może mieć źle dobrany stanik - alarmują raporty. Brafitterki podkreślają, że wiele kobiet nie wie również, jaki model dla ich biustu jest najbardziej wskazany, w którym biust prezentowałby się najlepiej. Również spora część pań nie zdaje sobie sprawy z różnorodności modeli bielizny. I nie chodzi tutaj jedynie o różnicę między braletką a balkonetką, lecz także o kroje i modele majtek, różnorodność materiałów, z których mogą być one wykonane. 

  1. Każda kobieta powinna znać swoje optymalne wymiary. 
  2. Warto korzystać z wiedzy profesjonalistów, którzy na stronach poświęconych bieliźnie dzielą się swoim doświadczeniem.
  3. Poszerzona wiedza o bieliźnie pozwala świadomie dobierać ją nie tylko na szczególne okazje, ale także dopasowywać do szczególnych etapów w życiu (np. ciąży).

Co kobieta powinna wiedzieć o bieliźnie?

Nie da się ukryć, że najważniejszym temat w kontekście kobiecej bielizny jest kwestia doboru odpowiedniego stanika. Dotyczy ona tak pań o nieco mniejszym i lżejszym biuście, jak i tych, które noszą miseczkę większą niż D czy E. Badania pokazują, że większość kobiet nosi biustonosze, które są zbyt luźne pod biustem, a miseczki mają natomiast za małe. Odpowiedni dobór stanika to bardzo ważna kwestia. Ten element bielizny w dużej mierze odpowiada za to, czy piersi będą ładnie wyeksponowane, czy nie będą ulegać deformacją. Odpowiednie podtrzymanie i zebranie piersi przez stanik to ulga dla mięśni je podtrzymujących. Im lepiej dobrany biustonosz, tym później grawitacja zacznie te mięśnie osłabiać. Wiedzę o tym jak się mierzyć, jak dobierać staniki można czerpać z profesjonalnych stron poświęconych bieliźnie (np. bielizna.net), a także od osób profesjonalnie zajmujących się brafittingiem. 

Co warto wiedzieć o bieliźnie?

Bielizna towarzyszy kobietom codziennie, podczas bardzo różnych aktywności. Od sprzątania, przez aktywność zawodową, sportową czy relaks na kanapie. Do niektórych typów aktywności warto dobiera specjalne majtki, staniki, rajstopy. Jednym z najlepszych przykładów jest aktywność fizyczna, podczas której organizm wydziela duże ilości potu. Aby podczas ćwiczeń odczuwać komfort, warto postawić na odpowiednią bieliznę. I nie chodzi tutaj tylko o wybór odpowiedniego stanika sportowego. Dobrze odprowadzające pot majki wykonane z naturalnych materiałów pozwolą zadbać o komfort i higienę jednocześnie. Podobnie newralgicznym tematem jest wybór bielizny na okres ciąży. Nie każda kobieta zdaje sobie na przykład sprawę, że ma do wyboru bieliznę bambusową, która jest praktycznie antyalergiczna, gładka, idealna w dotyku, niepodrażniająca, a przy tym naturalna. 

Artykuł zewnętrzny

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować