• 30 września 2023

Współczesny wózek dziecięcy - elegancja, bezpieczeństwo i praktyczność

​Decydując się na dziecko i oczekując jego narodzin, często zabieramy się za komponowanie wyprawki zanim jeszcze pojawi się na świecie. Wyprawka składa się zarówno z tych mniejszych, jak i nieco większych rzeczy. Te mniejsze z reguły nie stanowią większego kłopotu, który zaczyna się w przypadku tych większych. Głównie chodzi o łóżeczko, wózek, wanienkę i tego typu rzeczy. Dobierają wózek dla dziecka, nie powinniśmy kierować się jedynie swoimi walorami estetycznymi, ale również praktycznością oraz ciekawymi, innowacyjnymi rozwiązaniami. W trosce o zapewnienie dziecku bezpieczeństwa, warto pokusić się o wózki najwyższej jakości, czyli takie 2w1. Jest to nietuzinkowe rozwiązanie dla każdego rodzica!

Wózek dziecięcy - wózek 2w1, czyli gondola połączona ze spacerówką

W ostatnim czasie dość popularne są wózki, w których wersja gondolowa połączona jest z wózkiem spacerowym. Najczęściej tego typu wózki nazywamy wózkami 2w1. Takie rozwiązanie pozwala przede wszystkim na zaoszczędzenie choć niewielkiej kwoty, a także miejsca. Nie trzeba bowiem zapatrywać się na dwa wózki dziecięce, ponieważ tak naprawdę w bardzo krótkiej chwili jesteśmy w stanie zmienić pozycję dziecka z leżącej na siedzącą czy półsiedzącą. Jest to rewelacyjna opcja dla rodziców, którzy nie chcą od razu wydawać zbyt dużej ilości pieniędzy. Dodatkowym atutem wózków tego rodzaju jest fakt, iż posiadają sporo miejsca wewnątrz, dzięki czemu dziecko będzie czuło się bardzo komfortowo.

Nowoczesne wózki dziecięce to zwykle wózki wielofunkcyjne. Posiadają koła piankowe, dzięki czemu jazda dla dziecka jest niezwykle wygodna. Dobrze dobrany wózek wielofunkcyjny posiada również wspaniałe siedzisko spacerowe, które będzie mocno oparte na stelażu wózka, a co za tym idzie - będzie bardzo stabilne i bezpieczne dla młodszych, jak i starszych dzieci.

Wózki dziecięce - nowoczesność i elegancja

Obecnie w wózkach stosuje się różne innowacyjne rozwiązania. Przykładem jest chociażby możliwość regulacji spacerówki. Taka technologia pozwala na dobranie odpowiedniej pozycji dla dziecka, bez zbędnych kłopotów czy nerwów. Twórcy wózków zwracają uwagę na to, czego potrzeba współczesnym rodzicom i bardzo chętnie spełniają marzenia. Przykładem jest marka Cybex, która proponuje naprawdę fenomenalne wózki, nie tylko przemyślane do ostatniej śrubki, ale również wyróżniające się nowoczesnym designem i elegancją. W przypadku tej marki z pewnością otrzymasz szeroki wachlarz fantastycznych kształtów, barw oraz rozmiarów. 

Wózki dla dzieci - jakie pierwszy pojazd dla malucha?

W przypadku nowonarodzonych dzieci pierwszym pojazdem z pewnością będzie wózek głęboki. Nazywany jest on inaczej godnolą. Jeśli decydujemy się na taki właśnie wózek, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów. Wybieraj wózek w zależności od pory roku. Wózki dziecięce posiadają bowiem różną budowę, dlatego jeśli poród zaplanowany jest lato, warto wybrać nieco szerszy wózek, w którym dziecku nie będzie zbyt gorąco, z kolei szerszy wózek może przydać się także w zimie, kiedy otulamy dziecko dodatkowym śpiworkiem czy kocem. 

Wygoda rodzica to również ważna sprawa. Powinniśmy myśleć o tym, jak dobrze będzie nam prowadzić wózek. Możesz wybrać wózek z przekładaną rączką, dzięki czemu będzie można prowadzić dziecko zarówno tyłem, jak i przodem. Istotny aspekt to również temat kół. W przypadku samodzielnej gondoli często występują koła pompowane, co może się zmienić, jeśli będziemy szukać samodzielnej spacerówki. Z pewnością nie znajdziesz spacerówki typu parasolka z pompowanymi kołami.

Artykuł sponsorowany

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Chemia dla małych dzieci

Dzieci, które interesują się naukami ścisłymi, mogą czerpać radość z nauki chemii podczas różnych...