• 6 grudnia 2023

Uprawiasz sport? Soczewki kontaktowe będą lepsze niż okulary

Osoby prowadzące aktywny tryb życia, które potrzebują skorygowania wady wzroku, najczęściej sięgają po soczewki kontaktowe. Nie bez przyczyny - taka metoda korekcji wzroku jest wygodniejsza niż okulary, a w przypadku wielu dyscyplin sportowych soczewki są po prostu bezpieczniejsze. Jaka jest przewaga soczewek kontaktowych nad okularami? I które soczewki sprawdzą się lepiej - jednodniowe czy miesięczne?

Soczewki kontaktowe czy okulary korekcyjne dla sportowca?

Coraz więcej osób prowadzi aktywny styl życia i wśród nich nie brakuje osób, które wymagają korekcji wzroku. Z wielu względów większość z nich decyduje się na soczewki kontaktowe. To dość oczywiste, dlaczego niewielu sportowców nosi okulary: okulary mogą parować, ślizgają się, a nawet spadają. Nie zapewniają widzenia peryferyjnego (bocznego). A ramka i krawędzie szkieł okularowych mogą rozpraszać. Ponadto noszenie okularów podczas uprawiania niektórych aktywności stwarza ryzyko poważnych urazów oka. A jakie są zalety noszenia soczewek kontaktowych podczas uprawiania sportu? Kiedy nosisz soczewki kontaktowe zamiast okularów do uprawiania sportu, nie ma obawy, że ześlizgną się one z twarzy lub całkowicie spadną. Z tego powodu soczewki kontaktowe są najlepszą opcją, gdy uczestniczysz w aktywności fizycznej, która wymaga dużo ruchu. Kiedy grasz w sporty kontaktowe, takie jak rugby i piłka nożna, zwykłe korekcyjne okulary mogą być niebezpieczne.

Prawdopodobieństwo, że zwykłe okulary mogą pęknąć, jest tak wysokie, że podczas uprawiania wielu dyscyplin sportowych wymagane jest noszenie okularów ochronnych lub soczewek kontaktowych. Pozwala to uniknąć dodatkowych kosztów, związanych z koniecznością odkupienia zniszczonej pary okularów. Soczewki zapewniają nienaganne widzenie podczas pozostawania w ruchu, nie mogą zaparować, idealnie pasują pod kask ochronny.

Gdzie można zakupić soczewki do sportu? Ogromny wybór soczewek znaleźć można w sklepie internetowym  BezOkularow.pl. Sklep oferuje wysokiej jakości soczewki, wszystkie niezbędne akcesoria - a wszystko dostępne w atrakcyjnych cenach i z gwarancją ekspresowej wysyłki.

Jakie soczewki kontaktowe wybrać?

Osoby decydujące się na noszenie soczewek kontaktowych muszą podjąć decyzję, jakie soczewki będą lepsze - soczewki jednodniowe czy miesięczne? Każde z tych rozwiązań ma szereg zalet. W przypadku osób prowadzących aktywny tryb życia częstym wyborem są soczewki jednodniowe, które można założyć tylko raz. Po ich zdjęciu soczewki są wyrzucane i zakładana jest nowa para. Wówczas nie ma konieczności czyszczenia soczewek po ich zdjęciu, a także odpowiedniego ich przechowywania. To także idealne rozwiązanie dla osób, które na co dzień noszą okulary i po soczewki sięgają jedynie podczas treningu. Wówczas zakup soczewek jednodniowych może być bardziej opłacalną opcją.

Osoby uprawiające sport na świeżym powietrzu mogą zadbać o ochronę oczu, wybierając soczewki kontaktowe z filtrami UV. Ważne jest ponadto, aby soczewki zapewniały optymalne nawilżenie powierzchni oka i były przepuszczalne dla tlenu.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Nowoczesne i stylowe fryzury fade

W dzisiejszym artykule zanurzymy się w fascynujący świat fryzur fade. Ta niezwykle stylowa i nowoczesna fryzura...