• 13 lipca 2024

Jak wydawać mniej na zakupach

Nikt nie mówi, że trzeba kupować najtańsze produkty. Oczywiście lepiej tak nie robić bo można sobie zaszkodzić. Ale warto jednak dbać o optymalizowanie kosztów jedzenia. Co więc zrobić, by wydawać na jedzenie nieco mniej? Jakość i ilość w parze? Przed wszystkim robimy raz w tygodniu większe zakupy. Takie produkty jak pieczywo kupujemy częściej, by było świeże ale wędlinę czy mięso można dzielić na mniejsze paczki i mrozić. Jeśli odpowiednio przemyśli się zakupy to w ciągu tygodnia nie będzie trzeba wielu rzeczy dokupić.

W ten sposób nie będzie sytuacji, że czegoś braknie w trakcie przygotowania obiadu i trzeba będzie iść do osiedlowego sklepu, gdzie będzie drożej. Bez planu nie wychodź z domu Przede wszystkim planujemy co będziemy przez cały tydzień jedli. Ten punkt nie oznacza, by jeść codziennie to samo. Ale można sobie zaplanować co będzie w poszczególne dni i dzięki temu łatwiej będzie dokonać zakupów. Oczywiście trzeba myśleć nie tylko o tym co będzie na obiadach, ale trzeba przemyśleć sobie co lubimy jeść na śniadanie a także po jakie kolacje będziemy chcieli sięgać.

Kupujemy na promocjach

Należy pamiętać, by kupować tyle rzeczy ile się potrzebuje. Więcej kupujemy w przypadku promocji i to takich produktów, które i tak by się kupiło, a mają one dłuższy termin przydatności do spożycia.

Jeśli w promocji będzie np. herbata po 4,99 a nie po 6,99 to warto kupić nawet trzy opakowania. Jeśli jednak w promocji będą pomidory czy masło to kupowanie na zapas nie ma sensu, bo produkty i tak się zepsują i zmarnują. Nawet jeśli będziemy zakładać, że w danym tygodniu jeść będziemy więcej pomidorów. Potem i tak okaże się, że jedzenie finalnie lądować będzie w koszu. Lista na zakupy Warto robić sobie listę zakupów. To oczywiste, że bez listy kupi się przynajmniej kilka dodatkowych produktów, a nie kupi się tych rzeczywiście potrzebnych. I potem właśnie lecimy po produkty do drogiego osiedlowego sklepiku.

Ekonomia w kuchni

Warto także wykańczać takie produkty, które nam zalegają, zawsze sprawdzamy co jeszcze jest w domu, by nie kupować produktów na marne.

Warto zaglądać do szuflady bo może się okazać, że będą tam np. jeszcze dwa opakowania tych produktów, które już mamy. Dlatego w ten sposób bardzo szybko może się okazać, że w kieszeni zostanie nam parę złotych i uda się ograniczyć ilość produktów jakie będzie trzeba kupować.

Warto także pamiętać, by przygotowywać sobie jedzenie z ewentualnych resztek jakie mamy. Jeśli mamy np. mięso z niedzielnego rosołu to można go w różnoraki sposób wykorzystać, np., robiąc mięsną pastę czy przygotowując farsz do pierogów. Nie chodź na zakupy głodny Nigdy nie można robić zakupów w głodzie. Ta rada może brzmi banalnie, ale pewnie każdemu zdarzyło się iść do sklepu w głodzie i potem w koszyku lądują licznie produkty, których normalnie by się nie kupowało, a które wtedy chciało się akurat zjeść. Natomiast trzeba uważać także na chwyty marketingowe jakie stosowane są w sklepach np. ustawianie droższych produktów na wysokości oczu. Warto także zwrócić uwagę na sklep Castorama promocje oraz Lidl gazetka

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Najlepsze książki fantasy

Literatura fantasy od zawsze fascynowała czytelników swoją złożonością, bogactwem wyobraźni i epicką...

Nowoczesne i stylowe fryzury fade

W dzisiejszym artykule zanurzymy się w fascynujący świat fryzur fade. Ta niezwykle stylowa i nowoczesna fryzura...