• 24 października 2020

Jak wydawać mniej na zakupach

Nikt nie mówi, że trzeba kupować najtańsze produkty. Oczywiście lepiej tak nie robić bo można sobie zaszkodzić. Ale warto jednak dbać o optymalizowanie kosztów jedzenia. Co więc zrobić, by wydawać na jedzenie nieco mniej? Jakość i ilość w parze? Przed wszystkim robimy raz w tygodniu większe zakupy. Takie produkty jak pieczywo kupujemy częściej, by było świeże ale wędlinę czy mięso można dzielić na mniejsze paczki i mrozić. Jeśli odpowiednio przemyśli się zakupy to w ciągu tygodnia nie będzie trzeba wielu rzeczy dokupić.

W ten sposób nie będzie sytuacji, że czegoś braknie w trakcie przygotowania obiadu i trzeba będzie iść do osiedlowego sklepu, gdzie będzie drożej. Bez planu nie wychodź z domu Przede wszystkim planujemy co będziemy przez cały tydzień jedli. Ten punkt nie oznacza, by jeść codziennie to samo. Ale można sobie zaplanować co będzie w poszczególne dni i dzięki temu łatwiej będzie dokonać zakupów. Oczywiście trzeba myśleć nie tylko o tym co będzie na obiadach, ale trzeba przemyśleć sobie co lubimy jeść na śniadanie a także po jakie kolacje będziemy chcieli sięgać.

Kupujemy na promocjach

Należy pamiętać, by kupować tyle rzeczy ile się potrzebuje. Więcej kupujemy w przypadku promocji i to takich produktów, które i tak by się kupiło, a mają one dłuższy termin przydatności do spożycia.

Jeśli w promocji będzie np. herbata po 4,99 a nie po 6,99 to warto kupić nawet trzy opakowania. Jeśli jednak w promocji będą pomidory czy masło to kupowanie na zapas nie ma sensu, bo produkty i tak się zepsują i zmarnują. Nawet jeśli będziemy zakładać, że w danym tygodniu jeść będziemy więcej pomidorów. Potem i tak okaże się, że jedzenie finalnie lądować będzie w koszu. Lista na zakupy Warto robić sobie listę zakupów. To oczywiste, że bez listy kupi się przynajmniej kilka dodatkowych produktów, a nie kupi się tych rzeczywiście potrzebnych. I potem właśnie lecimy po produkty do drogiego osiedlowego sklepiku.

Ekonomia w kuchni

Warto także wykańczać takie produkty, które nam zalegają, zawsze sprawdzamy co jeszcze jest w domu, by nie kupować produktów na marne.

Warto zaglądać do szuflady bo może się okazać, że będą tam np. jeszcze dwa opakowania tych produktów, które już mamy. Dlatego w ten sposób bardzo szybko może się okazać, że w kieszeni zostanie nam parę złotych i uda się ograniczyć ilość produktów jakie będzie trzeba kupować.

Warto także pamiętać, by przygotowywać sobie jedzenie z ewentualnych resztek jakie mamy. Jeśli mamy np. mięso z niedzielnego rosołu to można go w różnoraki sposób wykorzystać, np., robiąc mięsną pastę czy przygotowując farsz do pierogów. Nie chodź na zakupy głodny Nigdy nie można robić zakupów w głodzie. Ta rada może brzmi banalnie, ale pewnie każdemu zdarzyło się iść do sklepu w głodzie i potem w koszyku lądują licznie produkty, których normalnie by się nie kupowało, a które wtedy chciało się akurat zjeść. Natomiast trzeba uważać także na chwyty marketingowe jakie stosowane są w sklepach np. ustawianie droższych produktów na wysokości oczu. Warto także zwrócić uwagę na sklep Castorama promocje oraz Lidl gazetka

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Woda różana

Woda różana jest kosmetykiem coraz bardziej popularnym. Jest ona wykorzystywana do pielęgnacji cery oraz twarzy...

Jak wybrać przybornik na biurko?

Nawet, jeśli kilka osób wykonuje zbliżone obowiązki, nie sposób nie zauważyć tego, że ich potrzeby często...