• 28 maja 2024

Konturowanie twarzy – na czym polega?

​Konturowanie twarzy jest trendem, który zagościł na pierwszych stronach gazet modowych i oczywiście na Instagramie już jakiś czas temu. Nadal jednak pozostaje na szczycie i nic nie wskazuje na to, by z niego spadł. Na czym polega konturowanie? Czy możesz zrobić je samodzielnie w domu?

Na czym polega konturowanie twarzy?

Konturowanie twarzy to metoda modelowania twarzy, wydobycia wszelkich jej zalet i ukrycia mankamentów tylko za pomocą kosmetyków takich jak podkład, bronzer, korektor i rozświetlacz do twarzy. Korzystając z tych produktów możesz wyszczuplić twarz, podkreślić kości policzkowe, zaokrąglić policzki czy też wydłużyć podbródek. To doskonała metoda poprawiania symetrii twarzy, która u każdej z nas jest zachwiana. Chociaż konturowanie jest znane od dawna, to Kim Kardashian podarowała mu sławę, która nadal nie maleje. Wszystko za pomocą mediów społecznościowych, które umożliwiły jej pokazanie, jak krok po kroku wykonać makijaż konturujący. Ty również możesz go zrobić.

Konturowanie twarzy – jakie kosmetyki są niezbędne?

Zanim zaczniesz eksperymentowanie z konturowaniem, określ swój kształt twarzy i to, co chcesz w niej zmienić. Być może pragniesz skorygować duży nos lub wysokie czoło? Każda osoba ma coś, co woli schować i coś, co chce wyeksponować. Zasada konturowania jest jasna – przyciemnianie ukrywa, rozjaśnienie pokazuje. Do tego oczywiście konieczne są odpowiednie kosmetyki. Czego potrzebujesz do konturowania twarzy? Podkład to podstawa – musi mieć kolor jednolity z kolorem twojej skóry. Jasny korektor umożliwia zakrycie drobnych skaz, a także wyróżnienie pewnych elementów twarzy, które chcesz pokazać. Musi być jaśniejszy o jeden odcień od twojej skóry. Rozświetlacz umożliwi jeszcze wyraźniejsze podkreślenie nosa i kości policzkowych oraz oczu i czoła. Bronzer to ten kosmetyk, który pozwala na ukrycie wad i wykreowanie złudzenia, iż twarz jest symetryczna. Najczęściej nakłada się go przy linii włosów, bokach nosa i na kościach policzkowych. Wszystko jednak zależy od kształtu twarzy.

Pamiętaj, że makijaż zawsze wygląda najbardziej efektownie na zdrowej skórze. Skorzystaj z maseczki na twarz wieczór przed tworzeniem makijażu. Nie zapomnij także o kremie nawilżającym!

Moda na konturowanie twarzy trwa i będzie trwać. Żadna inna technika nie pozwala na tak łatwe wydobycie tego, co jest w nas najpiękniejsze.

Artykuł partnera

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować