• 25 czerwca 2024

Jaki prezent na chrzciny dla chłopca wybrać?

Chrzest Święty to bardzo ważny dzień w życiu maleństwa i jego rodziców. Dlatego wiele rodzin bardzo uroczyście tę okazję celebruje, zapraszając do wspólnego świętowania całą rodzinę, a czasem nawet i znajomych. Pojawia się więc problem, jaki prezent na chrzciny kupić. Z jednej strony dziecko nawet nie będzie zdawało sobie sprawy, co od kogo otrzymało, z drugiej – dobrze wybrany prezent może być pamiątką tego wyjątkowego dnia na wiele lat. Jaki prezent na chrzciny dla chłopca wybrać?

Jaki powinien być prezent na chrzest dla chłopca

Zdecydowanie najczęściej decydujemy się na prezenty tradycyjne – poważne i pamiątkowe. Chcąc odpowiednio uczcić ważną okazję, staramy się wybrać taki prezent dla chłopca na chrzest, który będzie mógł długo być pamiątką. Goście często proszą rodziców o pomoc w wyborze prezentu. Jest to bardzo pomocne, ponieważ wtedy na pewno unikniemy kupna czegoś, co zupełnie się nie przyda. Rodzina, w szczególności babcie malucha, najczęściej decydują się na klasyczne, religijne prezenty – kieszonkową Biblię, obrazek w tradycyjnym wydaniu lub pamiątkową biżuterię, która długo będzie przypominać o tej doniosłej chwili. Jaki jeszcze prezent można podarować maluszkowi? Jeśli zastanawiasz się, co na chrzciny dla chłopca, podsuwamy kilka nowoczesnych inspiracji.

Grawerowany prezent na chrzciny dla chłopca

Bardzo popularnym rodzajem prezentu na chrzest dla chłopca jest prezent grawerowany. Plusem takiego rozwiązania jest niewątpliwie to, że grawerunek możesz wykonać niemal na każdym przedmiocie, robiąc z niego w pełni spersonalizowany podarunek, który zawsze będzie przypominał dziecku dzień chrztu. Jeśli nie jesteś z najbliższej rodziny, wystarczy, że dedykację lub imię dziecka i datę wygrawerujesz na pamiątkowym obrazku lub estetycznej figurce. Jeśli jesteś z bliższej rodziny, pamiątka na chrzest chłopca może być nawet większa – pamiątkowy zegarek z wygrawerowaną dedykacją, a może złoty medalik z datą? Dużą popularnością cieszą się też grawerowane sztućce. Tak, choć może to wydawać się niezbyt praktyczne i mało ciekawe, grawerowana łyżka z cennego kruszcu (zwykle ze srebra) to bardzo popularna pamiątka Chrztu Świętego. Taki rodzaj prezentu dla chłopca na chrzest ma wyjątkową wartość sentymentalną i symboliczną.

Praktyczny prezent na chrzciny dla chłopca

W ostatnich czasach coraz bardziej popularne są również funkcjonalne prezenty na chrzciny. Mają one wiele zalet – rzeczywiście przydadzą się dziecku i na pewno ułatwią życie jego rodzicom. Do najciekawszych praktycznych prezentów dla chłopca na chrzest należą:

  • Bujający się leżaczek – z takiego leżaczka korzystać mogą dzieci już od pierwszych dni życia. Jest to niezwykle praktyczny prezent na chrzciny, który na pewno znacznie ułatwi życie młodych rodziców. Nowoczesne leżaczki wyposażone są w kilka trybów bujania, dzięki czemu rodzice łatwo mogą sprawdzić, który tryb działa na malucha najkorzystniej. Większość modeli ma też możliwość regulacji siedziska, dzięki czemu taki prezent na chrzciny dla chłopca przyda się przez wiele kolejnych miesięcy.
  • Karuzela do łóżeczka – prezent nieco mniejszy, ale równie przydatny. Jest to gadżet, bez którego wielu rodziców nie wyobraża sobie życia. Taka karuzela to szansa na zajęcie niemowlaka przynajmniej przez kilkanaście minut. Jeśli też masz dziecko, na pewno zdajesz sobie sprawę, jak cenne są to minuty. Karuzela do łóżeczka nie tylko zajmuje uwagę dziecka, ale też działa wyciszająco i uspokajająco. Dodatkowo może być piękną ozdobą pokoju dziecięcego.
  • Szumiś – hit ostatnich lat – szumiąca maskotka, dzięki której dziecko uspokaja się i szybciej zasypia. Szumiś wydaje dźwięk analogiczny do tego, jaki dziecko słyszało w łonie matki, co umożliwia dziecku szybkie wyciszenie się. Jeśli jeszcze nie wiesz, co na chrzest dla chłopca, koniecznie rozważ jedną z szumisiowych maskotek.

Czy pieniądze to dobry prezent na chrzest dla chłopca?

Pieniądze wciąż należą do najbardziej popularnych prezentów na chrzciny. Jeśli takie jest życzenie rodziców, można jak najbardziej to właśnie podarować dziecku. Naszym zdaniem ciekawszym prezentem na chrzest jest na przykład założenie dla dziecka lokaty, na którą regularnie będziesz wpłacać niewielkie kwoty.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Najlepsze książki fantasy

Literatura fantasy od zawsze fascynowała czytelników swoją złożonością, bogactwem wyobraźni i epicką...

Nowoczesne i stylowe fryzury fade

W dzisiejszym artykule zanurzymy się w fascynujący świat fryzur fade. Ta niezwykle stylowa i nowoczesna fryzura...