• 25 kwietnia 2024

Nawilżacz do włosów - ratunek po wakacjach

nawilżacz do włosów

Marzeniem każdej kobiety są piękne, zdrowe i zadbane włosy. Niestety, nie każda z nas może cieszyć się bujną, naturalną czupryną, która wzbudza podziw i zazdrość. Czasem naturze trzeba trochę pomóc. Na kondycje naszych włosów wpływa wiele negatywnych czynników. Przede wszystkim są to zabiegi fryzjerskie: zbyt mocne rozjaśnianie, farbowanie, prostowanie, trwała ondulacja, dekoloryzacja czy ostatnio coraz bardziej modne zagęszczanie i przedłużanie włosów.

Stres i złe odżywianie może spowodować, że nasze włosy zaczynają wypadać, a przyczynić się do tego mogą też źle dobrane kosmetyki. Także warunki atmosferyczne dokładają swoje pięć groszy. Mocne wakacyjne słońce bardzo wysusza włosy. I właśnie po wakacjach trzeba szczególnie zadbać o nasze fryzury.

Nawilżacz do włosów

Wspaniałą metodą, która pomoże nam odżywić włosy po wakacyjnych wojażach, jest kąpiel parowa w profesjonalnym zakładzie fryzjerskim. Do tego zabiegu używa się specjalnych nawilżaczy do włosów, czyli bardzo profesjonalnego sprzętu fryzjerskiego. Jak działa taki nawilżacz? Podczas zabiegu nawilżacz wytwarza ciepłą parę wodną, która rozszerza mikro komórki włosów (czyli łuski włosów) dzięki czemu używane preparaty fryzjerskie lepiej się wchłaniają i docierają głęboko w strukturę włosa. W zależności od potrzeb i kondycji włosa używa się wtedy środków nawilżających np. masek arganowych, bądź odżywiające i odbudowujące kreatynowe ampułki, które wnikając wraz z parą wypełniają ubytki włosa. Czasami też w przypadku tego zabiegu używa się nazwy sauna. Coraz więcej zakładów fryzjerskich inwestuje w takie profesjonalne urządzenia fryzjerskie i zamieszcza w swojej ofercie właśnie takie zabiegi. Są one swoistym ratunkiem dla zniszczonych i suchych włosów, które potrzebują natychmiastowego odżywienia i nawilżenia.

nawilżacz New Soffio Ayala

Nawilżacz New Soffio z oferty AYALA. Fot. https://ayala.com.pl/product/sprzet-elektryczny/nawilzacz-new-soffio/

Nawilżacz do włosów Ayala

Jest wiele firm, które proponują takie urządzenia. Jedną z takich firm jest firma Ayala. Jest to przedsiębiorstwo, które specjalizuje się w produkcji profesjonalnego wyposażenia do salonów fryzjerskich. W ofercie możemy znaleźć wysokiej klasy meble, wykonane z najwyższej jakości materiałów, które są bardzo wygodne i funkcjonalne. Na stronie internetowej firmy znajdziemy też podstawowy sprzęt fryzjerski (suszarki, prostownice), jak również bardziej zaawansowany. 

Nawilżacz firmy Ayala jest wyposażony w dodatkowe funkcje ozonoterapii. Ozon ma zbawienny wpływ na nasze włosy, odżywia cebulki, poprawia ukrwienie skóry głowy, dzięki czemu włosy szybciej rosną, ma działanie bakteriobójcze i antyseptyczne. Dodatkowym udogodnieniem tego urządzenia jest to, że fryzjer może wybrać do swojego zakładu wersję stojącą bądź wiszącą, w zależności od tego, która będzie bardziej funkcjonalna w danym salonie.

Zabiegi wykonane za pomocą nawilżacza to prosta droga do zdrowych i pięknych włosów, zwłaszcza takich, które były wystawiane na działanie Słońca. Po wakacjach pomoże nam to nawilżyć i odbudować łuski włosów.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Psychoterapia online dla DDA

Osoby z syndromem DDA, czyli Dorosłe Dzieci Alkoholików, to znaczy odsetek pacjentów zgłaszających się pomoc...