• 26 lutego 2024

Depilacja laserowa - gładka jak aksamit

depilacja laserowa

Każda kobieta marzy o pięknej i gładkiej skóry bez podrażnień i owłosienia. Historia pokazuje, że nie zawsze gładkie i wydepilowane ciało było modne. Prekursorkami usuwania owłosienia były starożytne Egipcjanki, które goliły swoje ciało od stóp do głów. W tym przypadku użycie tego stwierdzenia jest jak najbardziej adekwatne, ponieważ w Egipcie kobiety goliły także głowy, a zamiast włosów dumnie prezentowały peruki.

Tak było także w przypadku historycznej postaci jaką była Kleopatra. Do usuwania zbędnego owłosienia używano wtedy pumeksu, kamieni, ostrych muszli, wosku pszczelego, a także specyfików, w skład których wchodził cukier. W starożytności depilacja nie była tylko domeną kobiet. Depilowali się także mężczyźni, co było zgodne z ówczesnym  poczuciem estetyki. Owłosione ciało kojarzyło się wtedy z niższym statusem społecznym. Kobiety Wschodu także goliły swoje ciała, głównie z przyczyn klimatycznych. Natomiast w Europie nie było takiego zwyczaju.

Historia depilacji

Sytuacja w Europie zaczęła się zmieniać dopiero na początku XX wieku. Jednym z ważnych wydarzeń, które zapoczątkowały swoistą rewolucję była reklama w magazynie Harper`s Bazaar z 1915 roku. Reklama przedstawiała kobietę w bluzce bez rękawów z idealnie ogolonymi pachami. W owych czasach taka reklama wydawała się szalenie kontrowersyjna. Ale czasu nie da się cofnąć i właśnie od tego momentu nastąpiły zmiany w postrzeganiu kobiecego ciała. Pomogła w tym także moda. Projektanci odsłaniali coraz więcej ciała. Modne stały się krótsze spódnice a owłosione nogi nie wyglądały estetycznie w cieniutki pończochach. Zmieniała się także moda plażowa. Kostiumy kąpielowe stawały się coraz bardziej śmiałe i kobiety zaczęły zwracać uwagę na te części ciała, które jeszcze kilka lat wcześniej były zakryte.

Laser aleksandrytowy Arion

Laser aleksandrytowy Arion wykorzystywany w zabiegach depilacji laserowej w Klinice Murano. Fot. https://klinikamurano.com/oferta_laser-aleksandrytowy-arion_49.html

Maszynki, depilator, laser

Na początku kobiety używały zwykłych maszynek. Znacznie później na rynku pojawił się pierwszy depilator o nazwie Epilady. W dzisiejszych czasach natomiast króluje depilacja laserowa. Czym różni się ta metoda od powszechnego już depilatora? Depilator usuwa owłosienie wraz z cebulkami włosowymi, natomiast laser usuwa całe mieszki włosowe przy pomocy wiązki światła lasera. Należy podkreślić, że nie jest to tania metoda, jednak najbardziej skuteczna. Depilacje laserową poleca się szczególnie kobietom, które mają problemy z zapaleniem mieszków włosowych, po tradycyjnych metodach depilacji wrastają im włoski lub pojawiają się krostki i podrażnienia skóry.

Zobacz: Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej? 

Istnieją także pewne przeciwwskazania. Depilacji laserowej nie powinno się wykonywać na opalonej skórze, w trakcie ciąży, w trakcie leczenia nowotworów, w przypadku rudego bądź jasnego owłosienia (w przypadku takich włosów depilacja laserowa jest mało skuteczna).

Jedną z klinik, która posiada w swojej ofercie zabiegi depilacji laserowej jest Klinika Murano  - jej siedziba mieści się w Warszawie. W ofercie kliniki znajdziemy zabiegi medycyny estetycznej, konsultacje dermatologiczne, a także depilacje laserową. Klinika jest wyposażona w nowoczesny sprzęt, który zapewni wysoki poziom wykonania usługi.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Psychoterapia online dla DDA

Osoby z syndromem DDA, czyli Dorosłe Dzieci Alkoholików, to znaczy odsetek pacjentów zgłaszających się pomoc...