• 25 czerwca 2024

Domowe bubble tea

bubble tea

Domowe buble tea

Bubble tea to napój wymyślony przez mieszkańców Tajwanu w latach 80-tych. Od niedawna zyskuje popularność w Europie. Jeśli zastanawiasz się z czego przygotowywane jest bubble tea, gdzie można spróbować azjatyckiego napoju koniecznie przeczytaj informacje przygotowane przez ekspertów Ahmad Tea London.

Buble tea to nietradycyjna wersja mrożonej herbaty, która znalazła zarówno fanów jak i przeciwników, sprawdź sam z którą grupą się utożsamisz. Napój na bazie mleka i herbaty z perełkami tapioki jest dostępny już w wielu miejscach. Oferowana różnorodność smaków jest zazwyczaj zależna od syropów owocowych lub soków. Jeśli spróbowana w herbaciarni sprawi, że będziesz chciał poeksperymentować z jej smakiem lub zdrowszym składem skorzystaj z przepisu na domowe bubble tea.

Podstawowe bubble tea

  • 4 łyżki tapioki (+ok. 2 szklanki wody na jej ugotowanie)
  • 125ml  mleka (najlepiej zagęszczonego)
  • 500ml wody
  • 2 torebki herbaty English Breakfast Ahmad Tea London
  • 2 łyżki miodu
  • Cukier (w zależności od preferowanej słodkości)

Mrożona herbataDo wrzącej, posłodzonej wody wrzuć tapiokę. Gotuj 15 minut od momentu wypłynięcia kuleczek na wierzch ( jeśli wcześniej znacznie zwiększą swoją objętość możesz wyłączyć szybciej). Następnie odstaw na 15 minut aby ostygły. Na koniec odcedź. W tym czasie zaparz mocną herbatę i również pozostaw do wystygnięcia. Wsyp do szklanek tapiokę, połącz herbaciany napar z mlekiem i miodem, następnie zalej perełki. Włóż szeroką słomkę i wrzuć kilka kostek lodu.

Spersonalizuj bubble tea

Jeśli lubisz eksperymentować to koniecznie przygotuj swoje bubble tea. Zastąp zwykła herbatę owocowym naparem. Mocząc( koło 10 min)perełki tapioki przed gotowaniem w przygotowanym syropie- 2 szklanki letniej wody, 4 łyżki cukru, podczas picia cały napój będzie słodszy. Możesz skorzystać także z syropów owocowych, dzięki czemu nadasz swojemu bubble tea wyjątkowy smak. Herbata z tapioką czyli kuleczkami skrobiowymi otrzymanymi z manoku, może być nie tylko w różnych smakach, ale także kolorach- można mieszać perełki dostępne w wielu barwach. Nie zapomnij o grubych słomkach, które ułatwią wyławianie powstałych z tapioki żelek podczas picia bubble tea!

 

Więcej informacji znaleźć można na stronie www.ahmadtea.pl

 

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Najlepsze książki fantasy

Literatura fantasy od zawsze fascynowała czytelników swoją złożonością, bogactwem wyobraźni i epicką...

Nowoczesne i stylowe fryzury fade

W dzisiejszym artykule zanurzymy się w fascynujący świat fryzur fade. Ta niezwykle stylowa i nowoczesna fryzura...