• 25 kwietnia 2024

Szukasz pomysłu na prezent? Może wypad na strzelnicę?

Pojawiły się już pierwsze świąteczne reklamy, a to oznacza, że zbliża się sezon kupowania prezentów. A przede wszystkim sezon zastanawiania się, co wybrać, by zaskoczyć, a jednocześnie sprawić bliskiej osobie przyjemność. A co kupić komuś, kto – jak się wydaje – ma już wszystko? Te dylematy niestety często kończą się banalnymi podarunkami: skarpetki i krawat dla mężczyzny, biżuteria i perfumy dla kobiety, dla dziecka jakaś modna zabawka. A może tym razem wyjść poza schemat? Najnowszy trend to prezenty niematerialne, kiedy dajemy emocje i przeżycia, a nie rzeczy.

Przykładem takiego prezentu może być wypad na strzelnicę. Oczywiście najlepiej wybrać się w towarzystwie osoby obdarowanej, bo wspólnie spędzone chwile łączą najmocniej. Dla kogo to prezent?

Dla każdego. Nie tylko dla ojca, brata czy chłopaka, choć wiadomo – który mężczyzna nie będzie chciał postrzelać z karabinu? Ale też dla mamy, siostry, przyjaciółki, narzeczonej, a nawet… babci. Rekreacyjne strzelanie jest dobre dla każdego” – zachęca instruktor strzelectwa i wielki pasjonat tego sportu, Paweł Żuchowicz, z www.shootingcracow.com/strzelnica. To firma, która organizuje rekreacyjne strzelanie w Krakowie oraz Białce Tatrzańskiej.

Krakowska strzelnica Pasternik to duży obiekt, na którym naprawdę można poznać smak strzelectwa. Kilkadziesiąt krytych stanowisk do strzelania kulowego na 25 i 50 metrów robi wrażenie – dla zaawansowanych jest dostępna też oś strzelecka. Jak wygląda strzelanie rekreacyjne? Zawsze odbywa się ono pod okiem instruktora i to bez względu na to, jakie jest doświadczenie strzeleckie danej osoby. Instruktor zawsze towarzyszy osom nieposiadającym licencji. Pierwszy etap to szkolenie z bezpiecznego obchodzenia się z bronią, a także nauka jej składania i rozkładania oraz ładowania amunicji. Instruktor pokazuje też właściwe pozycje strzeleckie i uczy, jak celować do tarczy. Wreszcie przychodzi czas na strzelanie.

Rodzaj broni i liczba strzałów zależą od wykupionego pakietu. Jeśli chodzi o broń wybór jest naprawdę ogromny. Arsenał Cracow Shooting Academy obejmuje między innymi karabiny snajperskie, słynny karabin AK-47, pistolety i rewolwery. Jest w czym wybierać! Jeśli chce się przetestować kilka rodzajów broni, warto wykupić zaawansowany pakiet strzelecki. To znakomity pomysł na prezent dla osoby, która jeszcze nie ma doświadczenia ze strzelnicą, bo pozwoli spróbować różnych opcji. Jest też możliwość skomponowania indywidualnego pakietu strzeleckiego dla osób, które chcą przetestować inne rodzaje broni niż te w standardowych pakietach.

Oczywiście podczas całego spotkania na strzelnicy można też liczyć na dużą dawkę wiedzy fachowej na temat broni i strzelectwa – instruktorzy Cracow Shooting Academy to prawdziwi pasjonaci. Wszyscy posługują się też językiem angielskim, a więc wizyta na strzelnicy może być też znakomitym prezentem dla obcokrajowca.

Jeśli wiemy, że mamy do czynienia z osobą, która pasjonuje się strzelaniem, znakomitym pomysłem na prezent może być obdarowanie jej wykupionym kursem strzeleckim. Cracow Shooting Academy organizuje kursy strzelectwa sportowego, bojowego i dynamicznego. Szkolenia są przeznaczone dla osób o różnym poziomie zaawansowania, dlatego nie ma przeszkód, by w kursie wzięła udział sobą, która dopiero zaczyna swoją przygodę z bronią palna. Oferta firmy obejmuje szkolenia organizowane na strzelnicach w Krakowie, Tarnowie oraz Białce Tatrzańskiej. Wszystkie prowadzone są przez doświadczonych instruktorów znających się nie tylko na strzelaniu, ale też na uczeniu tej trudnej sztuki.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Nowoczesne i stylowe fryzury fade

W dzisiejszym artykule zanurzymy się w fascynujący świat fryzur fade. Ta niezwykle stylowa i nowoczesna fryzura...