• 25 czerwca 2024

Kolagen na stawy - dlaczego warto go stosować?

kolagen na stawy

Kolagen pełni w naszym organizmie szereg istotnych funkcji, odpowiadając za jego prawidłowe działanie. Jest białkiem, składnikiem tkanki łącznej i budulcem stawów, kości, chrząstek, skóry oraz ścięgien. Znaczny spadek ilości kolagenu w organizmie może doprowadzić do zaburzeń jego funkcjonowania, związanych zwłaszcza z układem ruchu, dlatego w pewnym momencie warto zastanowić się nad suplementacją kolagenu na stawy.

Kolagen - dlaczego jest taki ważny?

Kolagen jest odpowiedzialny za produkowanie odpowiedniej ilości mazi stawowej oraz regulowanie elastyczności chrząstek, co ma ogromny wpływ na nasze poruszanie się i możliwość wykonywania pełnego zakresu ruchów. Kiedy w naszym organizmie za mało jest mazi stawowej, codziennemu poruszaniu się towarzyszy ból. Ilość kolagenu w organizmie zmniejsza się wraz z wiekiem. Niedobór tego białka może być również spowodowany zbyt intensywną aktywnością fizyczną, a także różnego rodzaju chorobami. Kolagen na stawy bardzo często przyjmować muszą profesjonalni sportowcy, i to już na początku swojej kariery zawodowej.

Do czego może doprowadzić niedobór kolagenu?

Niedobór kolagenu odbija się przede wszystkim na wyglądzie i kondycji naszej skóry. Staje się ona mniej elastyczna i sprężysta, przez co pojawiają się na niej zmarszczki. Brak odpowiedniej ilości kolagenu skutkuje również bólami kości i kręgosłupa, a także zesztywnieniem stawów. W konsekwencji mogą pojawić się również problemy z poruszaniem się.

Jak zadbać o odpowiednią ilość kolagenu w naszym organizmie?

W związku z tym, że kolagen pełni tak wiele istotnych funkcji, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, należy go uzupełniać. Trudno go jednak znaleźć w dostępnych na co dzień produktach spożywczych. Dlatego właśnie warto zaopatrzyć się w suplementy zawierające w swoim składzie kolagen na stawy. Należy zadbać również o wzbogacenie diety w czynniki, które przyczyniają się do naturalnej produkcji kolagenu - mowa tu przede wszystkim o witaminach A, C i E. W tym celu nasza codzienna dieta powinna zawierać w sobie zielona warzywa i owoce, a także czerwone mięso.

DuoLife Collagen - kolagen na stawy w formie płynnej

DuoLife Collagen to kolagen w płynie, naturalny suplement diety, który wzbogacony został formułą antyoksydantów. Przeznaczony jest do codziennego stosowania. Chroni skórę przed przedwczesnym starzeniem się, pozwala także utrzymać zdrowy stan włosów oraz paznokci. Przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania chrząstki stawowej i kości. Płynny kolagen na stawy to dobry wybór dla sportowców oraz osób chcących zadbać o swoje zdrowie i młody wygląd.

Stawy, chrząstki oraz więzadła wymagają odpowiedniej ochrony i regeneracji. Uzupełnienie białek i aminokwasów w naszym organizmie jest kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania układu ruchu. Odpowiednia suplementacja kolagenu prowadzi do zwiększenia mobilności oraz zakresu ruchu. To szansa na przeciwdziałanie różnego rodzaju urazom. Kolagen na stawy w formie hydrolizowanej ma bardzo korzystny wpływ na cały aparat ruchowy. 

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Psychoterapia online dla DDA

Osoby z syndromem DDA, czyli Dorosłe Dzieci Alkoholików, to znaczy odsetek pacjentów zgłaszających się pomoc...