• 25 czerwca 2024

Broszka damska – stylowe broszki dla każdej damy

Broszka damska to znany od dawna i niezmiennie ceniony element biżuterii, który nadaje stylizacji elegancki i wysmakowany wygląd. Można nosić ją do każdej stylizacji, można też przypiąć broszkę w różnych miejscach – pod szyją i z boku bluzki czy marynarki, a także do kapelusza, torebki czy botków. Podpowiadamy, jak stworzyć szykowną stylizację za pomocą broszki i jak wybrać broszkę idealną dla siebie i na daną okazję.

Broszka damska – atrakcyjny element biżuterii

Broszka damska kojarzy się z wyszukanym stylem i tradycyjną, klasyczną elegancją. Za jej pomocą można jednak także stworzyć bardzo oryginalną kreację, przypinając ją w miejscu mniej oczywistym niż klapa żakietu czy górna część bluzki.

Stylowa broszka damska może mieć różny kształt i wygląd, ale jej elementy ozdobne zawsze przymocowane są do szpilki, którą przypina się do jakiejś części garderoby. To od nas i naszej fantazji zależy, jak wkomponujemy broszkę w całość stylizacji. Za jej pomocą możemy też zupełnie odmienić dany strój i sprawić, że banalny ubiór nabierze nieoczywistego wyglądu.

Broszkę możemy przypiąć do wieczorowej torebki i do modnych kozaków. Możemy nią ozdobić kapelusz i spiąć apaszkę. Jest mnóstwo sposobów, na jakie możemy nosić broszki, a ograniczeniem jest jedynie nasza wyobraźnia.

Broszka damska – jaką wybrać?

Wszystko tak naprawdę zależy od nas. Jeśli podoba nam się dana broszka, po prostu ją nośmy. Mamy ogromny wybór, jeśli chodzi o rodzaje broszek. Dostępne są broszki z cyrkoniami, które nadadzą kreacji blasku, i tradycyjne broszki z motywem kwiatowym. Na specjalną okazję idealna będzie na przykład srebrna pozłacana broszka damska w kształcie liścia z bursztynami. Broszka damska z bursztynem to także świetny pomysł na prezent – jest lekka, subtelna i pasuje do prawie każdej kreacji.

Na większe wyjścia przyda się natomiast broszka z markasytami lub zdobiona kamieniami z modnym szlifem Swarovskiego. 

Złota broszka damska będzie stanowić szykowne uzupełnienie eleganckiej kreacji, także wieczorowej. Można wybrać broszki wykonane ze złota z kamieniami lub łączone ze srebrem. Jeśli chcemy podkreślić nasz status, wybierzmy złotą broszkę inkrustowaną diamentami lub brylantami.

Taki dodatek do sukni czy innego stroju na pewno zostanie zauważony.

Broszka damska – dobry pomysł na prezent

Broszka to także doskonały prezent dla pani w każdym wieku. Ucieszy się z niej zarówno początkująca młoda elegantka, jak i doświadczona w komponowaniu eleganckich stylizacji dama. Kształt i zdobienia broszki dawanej w prezencie dostosujmy do upodobań obdarowanej osoby – jeśli je znamy. Jeśli zaś nie, wybierzmy broszkę klasyczną, wysmakowaną i elegancką. Z pewnością przyda się na specjalne okazje, a patrząc na nią obdarowana osoba będzie wspominać nas z wdzięcznością i sympatią. Broszka damska to bardzo często ten element biżuterii, który przekazywany jest z pokolenia na pokolenie, szczególnie gdy ma piękny i unikalny kształt oraz wygląd i łączą się z nią miłe wspomnienia.

Artykuł partnera

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować