• 26 lutego 2024

Czy kołdra może wpływać na jakość snu?

Podobnie jak wygodna poduszka, kołdra jest ważnym elementem wypoczynku. Odpowiednio dostosowana pod zapotrzebowanie i preferencje użytkownika, zrewolucjonizuje sen oraz wprowadzi go zupełnie na inny jakościowy poziom. Kołdra obciążeniowa sprosta temu zadaniu! Czym jest, jakie są zalety użytkowania? Gdzie ją zakupić i jaką wybrać?

Kołdra obciążeniowa – jak działa

Kołdra obciążeniowa, prócz ciepła, wyzwala dodatkowy ucisk na ciało. Efekt ten sprawia, że układ nerwowy się wycisza, organizm produkuje serotoninę i melatoninę, a stymulacja receptorów potęguje czucie głębokie. ,,Przytulenie” kołdry odpręża organizm, uruchamia pozytywne odczucia oraz wpływa na wzrost poczucia bezpieczeństwa. Zrelaksowane pod wpływem okrycia ciało dużo łatwiej i efektywniej się wysypia, przez co mózg potrafi się lepiej koncentrować. Walory łagodzenia napięcia oraz odprężenia docenią osoby zestresowane, starsze, z zaburzeniami snu oraz z objawami depresji. Kołdra obciążeniowa ułatwia regulację oddechów, przede wszystkim ich częstotliwość. Symetryczne oddychanie, podobnie jak joga czy medytacja, umożliwi skupienie i uspokojenie.

Gdzie kupić

Kołdra obciążeniowa to wyrób medyczny, dlatego by nie zrobić sobie nim krzywdy, należy zaopatrzyć się w sprawdzony produkt z dobrego źródła. Zanim jednak wybierzemy miejsce, warto zasięgnąć porady u terapeuty lub lekarza, czy nie istnieją jakiekolwiek przeciwskazania do korzystania z kołdry. Waga tego wyrobu medycznego nie powinna przekraczać 15% wagi użytkownika, co oznacza, że parametry przedmiotu dostosowuje się pod konkretnego odbiorcę. Jeżeli zdecydujemy się już na zakup, to w internecie odnajdziemy szeroką gamę kołder z różnych miejsc. Nie należy jednak sugerować się wyłącznie ceną, a przede wszystkim sprawdzonym dostawcą, który gwarantuje jakość i skuteczność swoich produktów. Takim jest np. BalanceBlankets™. Kołdry z tego sklepu są wykonane ręcznie na terenie Europy, z certyfikowanych materiałów, dlatego są bezpieczne w użytkowaniu.

Jaką kołdrę wybrać dla dzieci?

W zależności od przeznaczenia, model kołdry dostosowuje się do wieku odbiorcy. Jeżeli mają być to dzieci, to najczęściej wybieranym produktem jest kołdra obciążeniowa Gravity® Kids. Zawdzięcza popularność przede wszystkim swojej elastyczności i dostosowaniu do użytku całorocznego, w związku z wymiennymi za pomocą pętelek poszewkami. Można uznać tę kołdrę za uniwersalny model. Jeżeli nasze dzieci są bardziej wymagającymi pociechami i potrzebują czegoś, co wszechstronnie dostosuje się do ich wyrafinowanych potrzeb, to lepiej sprawdzi się kołdra obciążeniowa Balance® Kids. Jest sztywniejsza niż model Gravity® Kids. W odróżnieniu do wspomnianego wariantu, Balance® Kids obciążają perełki ze stali nierdzewnej scalone na stałe z wkładem. Dzięki temu kołdra jest mocno stabilna, co uniemożliwia jej przesuwanie i ściąganie przez dzieci. Oba modele są tak samo ciepłe. Innym, który jest cieńszy i idealnie sprawdzi się jako koc, to model Senso-Rex® Kids.

Jaką kołdrę wybrać dla osoby dorosłej?

Najpopularniejszym modelem kołdry dedykowanym dorosłym użytkownikom jest Basic Gravity®. Został on wykonany podobnie jak wariant Gravity® dla najmłodszych. Elastyczny, ze szklanymi obciążnikami znakomicie sprawdzi się w roli pierwszej kołdry dla początkujących przygodę z terapeutycznymi akcesoriami tego typu. Analogicznie, istnieje wersja Balance i wariant Senso-Rex® dla miłośników koców i cieńszych pledów.

Podsumowanie

Kołdry obciążeniowe kupujemy tylko od sprawdzonych dostawców. Różnorodność modeli pozwala dobrać produkt pod osobiste preferencje dotyczące ich elastyczności, grubości i częstotliwości stosowania.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Psychoterapia online dla DDA

Osoby z syndromem DDA, czyli Dorosłe Dzieci Alkoholików, to znaczy odsetek pacjentów zgłaszających się pomoc...