• 13 lipca 2024

Moda lat 50. – jak wyglądała?

Modowe trendy co jakiś czas wracają, a ich inspiracją są poprzednie epoki. Niektóre z pań nie czekają na odrodzenie się popularności pewnych fasonów, wzorów, łączenia kolorystyki. Wiele z nich ma swój styl, którego trzyma się niezależnie od tego, co obecnie króluje w kobiecych szafach. Często zdarza się, że minione lata napawają nas nostalgią i sentymentalizmem. Szczególnie te z pań, które mają wrażliwą naturę, chętnie poszukują inspiracji na przykład w damskich ubiorach z połowy XX wieku.

Czym wyróżniały się lata 50?

W czasach, kiedy nie było internetu, kobiety podążały za modą poprzez obserwowanie uznanych ikon stylu, modelek, gwiazd sceny czy kina. Wiele inspiracji na kreacje rodem z lat 50. znaleźć można, oglądając filmy z tej epoki. Jeżeli chodzi o trendy, które wyznawały wówczas kobiety, są to bez wątpienia stroje pokazujące ich zmysłowość, a jednocześnie subtelność. To wtedy popularność zdobyły sukienki, które odkrywały znaczną część ciała, a przy tym zapewniały wizerunkowi dziewczęcość. Zapewne niejednemu lata 50. i pochodzące z nich kobiecie kreacje kojarzą się też z konkretnymi wzorami, jak na przykład grochy. To one były wówczas najchętniej wybierane. Wśród kolekcji sukienek dostępnych na stronie internetowej Bialcon.pl znaleźć można mnóstwo modeli stylizowanych na tę epokę.

Duże czy mniejsze grochy?

Dziś, tak jak i w latach 50. sukienki w groszki cieszą się sporym zainteresowaniem pań, lecz ze względu na ich osobiste preferencje, które bardzo różnią się od siebie, wybór fasonów, wzorów i kolorystyki jest naprawdę bogaty. Dla filigranowych kobiet wskazane są niewielkie grochy, które nie sprawią, że poczują się one nimi przytłoczone. Te z pań, które wyróżniają się wyższym wzrostem, chętnie ubierają stroje z dużymi, rzucającymi się w oczy elementami. Dzięki różnorodności modeli zarówno fanki elegancji, jak i swobody i komfortu znajdą tu uroczą sukienkę w groszki sam raz dla siebie, na co dzień, do pracy czy na imprezę. To prawdziwy raj dla miłośniczek lat 50!

Artykuł partnera

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować