• 28 maja 2024

Buty workery nie tylko dla mężczyzn

W historii mody zdarzało się wielokrotnie, że części odzieży, niezbędne do ochrony w trakcie wykonywanej pracy, trafiały z czasem do głównego nurtu mody i lokowały się trwale w popkulturze. Tak wyglądała historia choćby jeansów, ulubionej części odzieży większości światowej populacji, bez względu na wiek i płeć. Z ochronnych spodni szytych dla farmerów i górników amerykańskich stały się obowiązkową częścią każdej garderoby. Podobna historia, chociaż trochę mniej spektakularna dotyczy butów workerów.

Skąd wzięły się workery?

Workery to buty, które przeznaczone były dla pracowników fizycznych. Takich, którzy swoją pracę musieli wykonywać w szczególnie trudnych warunkach terenowych. Tego rodzaju masywny, o wysokiej cholewce but, z grubą podeszwą, miał chronić stopę i nogę pracownika w trakcie pogody i niepogody. To buty wywodzące się z obuwia militarnego, o wiązanej cholewie, mocno przylegającej do stawu skokowego. Cholewka i podeszwa nie przepuszczają wilgoci, amortyzują jednocześnie każdy ruch stopy.

Współczesne workery damskie takie jak: https://answear.com/h/workery-damskie.html tożsame są ze swoim pierwowzorem właściwie już tylko designem. Wcześniej wyłącznie czarne, dzisiaj dostępne są w każdym dowolnym kolorze, chociaż największą popularnością cały czas cieszą się buty w kolorze oryginalnym. Popularność tego modelu butów bierze się z ich praktycznych cech, ważnych szczególnie jesienią i zimą. Kobiety cenią również to obuwie za spectrum możliwości stylizacyjnych, jakie oferuje przyciężkawy model buta.

workery damskie

Jak nosić workery?

Workery nosi się przede wszystkim w zestawach codziennych, nawet modele zdobione, o zdecydowanym rockowych charakterze, najlepiej wyglądają w trendach casualowych. Doskonale wpisują się w zestawy z jeansami do wąskich, ale i szerokich nogawek, z krótkimi kurtkami bomberkami. Pasują właściwie do każdej kobiecej sylwetki. Umiejętnie dobrana odzież do sylwetki sprawia, że buty podkreślają charakter stylizacji a nie cechy sylwetki.

Nawet najbardziej kobieca figura klepsydra w połączeniu z tym trudnym stylizacyjnie butem może dać doskonałej jakości stylizację. Wystarczy umiejętnie dobrać spodnie albo sukienkę, długą, szeroką u dołu, wąską w talii i skontrastować ją z masywnością workerów. Uznaje się, że do workerów lepiej pasują suknie dłuższe, sięgające za kolano, ale przy krótkiej wersji i grubych rajstopach równie skutecznie osiąga się pozytywny efekt.

Z pewnością workery wymagają poczucia stylu, ale łatwość łączenia poszczególnych elementów stylizacji z udziałem tego modelu butów sprawia, że kobiety coraz śmielej decydują się na takie zestawy.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować