• 25 czerwca 2024

Jak wybrać dobre lakiery hybrydowe?

​Czym są lakiery hybrydowe? Na co zwrócić uwagę wybierając lakiery hybrydowe?

Lakiery hybrydowe – czy wiesz, czym różnią się od tradycyjnych?

W dzisiejszych czasach niemal każda kobieta w mniejszym lub większym stopniu dba o paznokcie – dla wielu z nas to nawet powód do dumy. Od dość dawna już ogromnym zainteresowaniem cieszą się lakiery hybrydowe. Czy jednak wiesz, na czym polega ich fenomen? Otóż z uwagi na swój skład oraz sposób aplikacji, lakiery hybrydowe są nie tylko nadzwyczaj estetyczne, ale przede wszystkim bardzo trwałe. Na paznokciach mogą utrzymywać się nawet przez 3-4 tygodnie. Ponadto lakiery hybrydowe znacznie lepiej opierają się uszkodzeniom mechanicznym oraz odpryskaniu.

Jak wybrać dobre lakiery hybrydowe?

Na półkach sklepów stacjonarnych i internetowych czeka na Ciebie bardzo bogaty wybór lakierów hybrydowych. Zanim jednak wybierzesz choć kilka kolorów dla siebie, warto dowiedzieć się, jakie elementy i czynniki w rzeczywistości decydują o walorach użytkowych danego lakieru. Bezsprzecznie jednym z kluczowych jest skład. Koniecznie wystrzegaj się lakierów hybrydowych, które zawierają w sobie takie substancje jak toluen, formaldehyd czy DBP. Oprócz tego istotna jest konsystencja lakieru. To ona wpływa na to, jak łatwo (lub trudno) można dany lakier rozprowadzić. Im lakier będzie rzadszy, tym łatwiej będzie spływał z powierzchni paznokcia. Natomiast zbyt gęsty lakier będzie sprawiał trudności podczas równomiernego rozprowadzania go po płytce paznokcia. Pamiętaj też o pigmentacji lakieru, ona z kolei wpływa na to, ile warstw preparatu trzeba nałożyć.

Co jest potrzebne do manicure hybrydowego?

Chociaż lakier hybrydowy jest jednym z pierwszych elementów, które przychodzą do głowy na myśl o hybrydowym manicure, w rzeczywistości potrzebujesz też inne akcesoria. Do najważniejszych należą:

  • baza hybrydowa – wpływa na trwałość lakieru i odpowiada za jego utrzymanie na paznokciach,
  • top hybrydowy – w tej sekcji czeka na Ciebie bogaty wybór produktów. Zadaniem topu jest utrwalenie stylizacji oraz bezpośrednie zabezpieczanie jej przed różnego rodzaju uszkodzeniami czy odpryskami,
  • lampa – za jej pomocą utwardzasz nałożone warstwy lakieru, ale też bazy czy topu. Dobra i wydajna lampa to właściwie podstawa przy manicure hybrydowym, warto przeznaczyć na nią nieco większą kwotę, o ile masz taką możliwość,
  • frezarka – służy do przygotowania paznokci do manicure i nadania im odpowiedniego kształtu,
  • cleaner – za jego pomocą można odtłuścić paznokcie,
  • waciki bezpyłowe – również pomocne przy odtłuszczaniu paznokci,
  • metalowe kopytko lub drewniane patyczki – pozwalają przygotować skórki do manicure hybrydowego.

Lakiery hybrydowe to element, który pozwala na stworzenie unikalnych i jedynych w swoim rodzaju kompozycji. Dzięki nim możesz w prosty sposób przygotować prawdziwe arcydzieło na własnych dłoniach, które do tego będzie trwałe i odporne na uszkodzenia. Prawda, że warto? Zatem nie czekaj ani chwili dłużej i już dziś sprawdź najlepsze lakiery hybrydowe!

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Najlepsze książki fantasy

Literatura fantasy od zawsze fascynowała czytelników swoją złożonością, bogactwem wyobraźni i epicką...

Nowoczesne i stylowe fryzury fade

W dzisiejszym artykule zanurzymy się w fascynujący świat fryzur fade. Ta niezwykle stylowa i nowoczesna fryzura...