• 25 czerwca 2024

Pierścionki zaręczynowe ze szmaragdem

Historia obdarowywania ukochanej osoby pierścionek podczas zaręczyn zdaje się brać swój początek w starożytności. Najprawdopodobniej w starożytnym Egipcie w ten właśnie sposób proszono o rękę. Związane jest to z wiarą, iż okrąg jest symbolem wieczności, a przecież miłość powinna trwać wiecznie. Stąd właśnie wzięło się wręczanie pierścionka zaręczynowego. Początkowo były one pozbawione innych dodatków, takich jak kamienie, zwłaszcza szlachetnie. Jednak to w starożytności powstała tradycja, na którym palcu należy nosić pierścionek zaręczynowy - na serdecznym. Przez palec ten biegnie sławetna żyła Vena Amoris, która prowadzi prosto do serca.

Pierścionki zaręczynowe z kamieniem

Przez długi czas tradycja związana z pierścionkami trwała nieprzerwanie, aż do renesansu, kiedy to Maksymilian I Habsburski oświadczył się Marii Burgundzkiej. Pierścionek, który jej wręczył, ozdobiony był diamentem. Taki sposób zdobienia szybko się rozprzestrzenił i trwa do dzisiaj. Dlatego obok diamentów, jubilerzy oferują szeroki wybór pierścionków z różnego rodzaju kamieniami. Dodatkowo można sięgnąć po pierścionki tradycyjne - ze złota żółtego lub po pierścionki ze złota białego, wszystko zależne jest od gustu, naszego lub naszej ukochanej.

Na którym palcu nosić pierścionek zaręczynowy?

Okazuje się, że temat jest bardzo otwarty. Oczywiście, pierścionek zawsze zakładany jest na palec serdeczny, ale wybór dłoni nie jest już tak oczywisty. Wiele osób utrzymuje, iż podczas narzeczeństwa, pierścionek powinien być założona na dłoń prawą, a przełożony na lewą dopiero w dniu ślubu. Coraz popularniejsze jednak staje się noszenie pierścionka zaręczynowego i obrączki na jednym palcu. Przed ślubem także wiele osób nosi pierścionek na dłoni lewej. Nie ma tutaj sztywnej reguły. Bardzo ważne jest jednak, w kontekście noszenia, aby podać odpowiedni rozmiar pierścionka. A niestety, czasem bywa to naprawdę problematyczne. Warto sprawdzić rozmiar innej biżuterii.

Pierścionki zaręczynowe ze szmaragdem - eleganckie i trwałe

Szmaragd to przede wszystkim piękno i dominacja barwy zielonej. Bardzo elegancki, żywy, dynamiczny, jego urok znany jest ludziom już od starożytności. Dlatego jest jednym z najchętniej wykorzystywanych kamieni podczas tworzenia pierścionków zaręczynowych. Sami panowie chętnie sięgają po ten właśnie kamień. Jest on niezwykle twardy i odporny na zarysowania. Przede wszystkim pierścionek zaręczynowy ze szmaragdem to prezent idealny dla kobiety pewnej siebie, ale też otoczonej lekką aurą tajemnicy, podobnie jak szmaragd otoczony jest wieloma mitami. Szmaragd to przede wszystkim piękno, idealna ozdoba zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje. Szmaragd kojarzony jest z żywiołami, z życiem, a także ze stylem, majętnością, gustem. Z pewnością kobiety, które lubią aktywny tryb życia, intensywne wycieczki po górach, kontakt z naturą, które są bardzo energiczne i nie mają obaw przed zwracaniem na siebie uwagi i zajmowania centralnego miejsca podczas różnego typu spotkań, które jednym słowem cechuje przebojowość, szybko zaprzyjaźniają się ze szmaragdem.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Najlepsze książki fantasy

Literatura fantasy od zawsze fascynowała czytelników swoją złożonością, bogactwem wyobraźni i epicką...

Nowoczesne i stylowe fryzury fade

W dzisiejszym artykule zanurzymy się w fascynujący świat fryzur fade. Ta niezwykle stylowa i nowoczesna fryzura...