• 25 czerwca 2024

Okulary zerówki z antyrefleksem - czy warto je nosić?

okulary zerówki z antyrefleksem

W dzisiejszych czasach telewizja, komputer i smartphone to nieodzowna część naszego życia. Szczególnie w życiu młodych osób, które większość czasu spędzają właśnie nad ekranem telefonu czy też oglądając programy telewizyjne. Nie zdajemy sobie sprawy jak bardzo urządzenia te wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie. Problem dotyczy również osób dorosłych, które na co dzień pracują przy komputerze. Na szczęście istnieje kilka sposobów aby zapobiec niepożądanym efektom promieniowania. Jednym z nich są okulary zerówki z antyrefleksem.

Skutki nadmiernego korzystania z urządzeń technologicznych

Wielogodzinna praca przy komputerze często wiąże się ze zmęczeniem i silnymi bólami głowy. Objawami są również brak koncentracji, rozmazany obraz oraz mała czytelność lub nadwrażliwość na światło, która utrzymuje się jeszcze kilka godzin po zakończeniu pracy. Oczy robią się  zaczerwienione, podrażnione i mogą szczypać. Może to skutkować pojawieniem się tak zwanego syndromu suchego oka, który jest efektem rzadkiego mrugania. Objawów tych nie wolno bagatelizować. Badania potwierdzają, że długotrwałe korzystanie z urządzeń technologicznych, takich jak komputery czy telefony komórkowe jest przyczyną pogłębiania się wady wzroku i pogorszeniem ostrości widzenia, dlatego należy szybko zareagować.

Okulary zerówki z antyrefleksem

Dla osób, które nie posiadają wady wzroku i nie noszą okularów na co dzień, idealnym rozwiązaniem są okulary zerówki z  powłoką antyrefleksyjną. Zadaniem powłoki jest zminimalizowanie odbicia światła od powierzchni soczewki oraz polepszenie kontrastu widzenia. Okulary sprawiają, że uczucie zmęczenia wynikające z długiego siedzenia przed komputerem bądź telewizorem jest znacznie mniejsze. Poza tym na rynku jest ogromny wybór okularów zerówek, dlatego każdy znajdzie dla siebie idealnie dopasowany model. Takie okulary, nie tylko wpłyną korzystnie na zdrowie, ale również mogą być świetnym dodatkiem do wielu stylizacji. Kolorowe oprawki ze zdobieniami będą ciekawą alternatywą dla biżuterii i pomogą stworzyć nowy wizerunek.

okulary zerówki

Zalety powłok antyrefleksyjnych

Powłoka antyrefleksyjna może być założona na każdy typ okularów. Szczególnie dedykowana jest osobom, które na co dzień pracują przy komputerze lub przy sztucznym świetle. Okulary z antyrefleksem gwarantują prawie stuprocentową przejrzystość obrazu, bez uciążliwych odbić światła, które mogą być rozpraszające, a w niektórych sytuacjach wręcz oślepiające. Obraz w takich okularach jest znacznie wyraźniejszy, dzięki pogłębionemu kontrastowi widzenia. Sporym atutem jest również fakt, że powłoka antyrefleksyjna dodatkowo chroni szkła przed zarysowaniem.  W połączeniu z warstwą hydrofobową sprawia, że okulary są odporne na zwilżenie wodą bądź zaparowanie. Dzięki temu podczas zimowych zmian temperatury będą słabiej zachodzić mgłą. Poza tym powłoka antyrefleksyjna nadaje soczewkom nowego, subtelnego koloru, który podnosi wartość estetyczną  okularów. Nie wpływa to w żaden sposób na kontakt wzrokowy z drugą osobą.

Czy warto nosić okulary zerówki z antyrefleksem? Odpowiedź jest prosta - oczywiście, że tak. Powłoka antyrefleksyjna przynosi same korzyści, tym bardziej jest niezbędna dla osób, które odczuwają skutki nadmiernego promieniowania światła z urządzeń technologicznych. Okulary zerówki może nosić każdy, niezależnie od swojego wieku czy wykonywanej profesji. Warto pamiętać, że idealne widzenie, będzie zapewnione tylko w momencie gdy okulary są dobrze zadbane. Należy je regularnie czyścić i chronić przed zarysowaniem, w przeciwnym razie mogą nie przynosić zamierzonych efektów.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Psychoterapia online dla DDA

Osoby z syndromem DDA, czyli Dorosłe Dzieci Alkoholików, to znaczy odsetek pacjentów zgłaszających się pomoc...