• 28 maja 2024

Co warto wiedzieć o depilacji laserowej?

​Niechciane włoski znacząco psują nastrój każdej kobiecie. Mimo, iż staramy się skrzętnie je usuwać, one wciąż odrastają, nie dając wytchnienia. Rozwiązaniem są te metody depilacji, które dają efekty długotrwałe. Najlepszym i najbardziej popularnym sposobem usuwania owłosienia jest depilacja laserowa. Co należy o niej wiedzieć i czy jest ona w pełni bezpieczna dla naszego zdrowia?

Depilowanie laserowe

Depilacja laserowa polega na usuwaniu włosków przy użyciu wiązki światła lasera. Włoski są usuwane poprzez uszkodzenie cebulki, która staje się coraz słabsza. Aby depilacja laserowa była naprawdę skuteczna, powinna być wykonana w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Wówczas mamy pewność, że zabieg będzie bezbolesny i w pełni zadowalający. Dla większości osób, depilacja laserowa jest zupełnie bezbolesna. Niektórzy jednak mogą odczuwać drobny dyskomfort podczas zabiegu. Jest to związane z wrażliwością skóry, ale także z odczuwanym progiem bólu. Istnieje kilka przeciwwskazań do wykonania zabiegu depilacji laserowej. Wyróżnić należy przede wszystkim cukrzycę, łuszczycę, zażywanie leków wpływających na reakcje skórne czy infekcje wirusowe i bakteryjne. W depilacji laserowej nie powinny korzystać osoby po przebytej chorobie nowotworowej, a także kobiety w ciąży. Przed samym zabiegiem, należy skonsultować się ze specjalistą, który sprawdzi, czy w danym przypadku zabieg jest zalecany, czy też nie. 

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Depilacja laserowa przeprowadzona w gabinecie kosmetycznym jest w pełni bezpieczna, nie należy więc się jej obawiać. Na początku przeprowadzana jest próba na niewielkim obszarze skóry. Chodzi tu o sprawdzenie, w jaki sposób skóra zareaguje na podrażnienie wywołane światłem lasera. Światło lasera kierowane w skórę pochłaniane jest przez melaninę, która przekształca światło w energię termiczną. Ta z kolei trwale niszczy mieszek włosowy. Aby zabieg był w pełni skuteczny, konieczna jest odpowiednia moc lasera i czas impulsu dobrany do rodzaju włosów i skóry. Po zakończeniu zabiegu może pojawić się drobna opuchlizna i podrażnienie, co jest zupełnie normalną i właściwą reakcją skóry na działanie światła lasera.

Depilacja laserowa- czy warto?

Depilowanie laserowe jest coraz bardziej popularne. To znacznie bardziej długotrwały efekt niż w przypadku depilowania przy użyciu maszynki czy plastrów woskowych. Włoski nie odrastają, a my cieszymy się gładką skórą. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszamy na stronę internetową: https://depilacja.pl/.

Artykuł sponsorowany

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować