• 25 czerwca 2024

Kiedy najlepiej wybrać się na safari w Kenii lub Tanzanii?

Safari w Kenii

Możesz przeżyć niezapomniane safari w Afryce Wschodniej, która jest zachwycającym miejscem do odwiedzenia. Dzikie zwierzęta żyją w harmonii z naturą w Kenii i Tanzanii, a śmiało kwitnąca dzika przyroda jest cechą charakterystyczną safari w Tanzanii i Kenii. Dzięki temu każdy może mieć takie doświadczenie z naturą, jakiego pragnie. Kenia, kraj położony nad Oceanem Indyjskim posiada wiele parków narodowych, w tym Tsavo, Masai Mara i Mount Kenya. Parki te są domem dla szerokiej gamy dzikich zwierząt.

Dlaczego nie odkryć dzikiej Afryki?

Safari w Kenii lub Tanzanii oferuje jedną z niewielu szans na zobaczenie stepu na horyzoncie i obserwację naturalnego środowiska mieszkańców sawanny. Mount Elgon i Mount Kenya to dwa przykłady niewielkich pasm górskich w Kenii, które osiągają ponad 4000 m n.p.m. Pomimo tego, że znajdują się na najgorętszym kontynencie, w górach leży śnieg, a temperatury spadają poniżej zera Celsjusza.

Kiedy najlepiej wybrać się na safari w Kenii lub Tanzanii?

Istnieją dwie pory roku, gdy wybieramy się na safari w Kenii lub Tanzanii. Na przykład, sezon letni w Afryce Wschodniej trwa mniej więcej od grudnia do marca. Jest łagodny i przyjemny, więc jest to świetny czas na odwiedzenie jednego z parków narodowych lub zaplanowanie safari w Kenii lub Tanzanii.
Z drugiej strony, grudzień i marzec mogą przynieść obfite opady deszczu. Ta pora roku jest świetna na safari w Kenii lub Tanzanii, jeśli nie masz nic przeciwko przemoczeniu i zabłoceniu się.

Wielka Dolina Ryftowa i jej jeziora, znajdujące się w Kenii, przyciągają uwagę ze względu na obfitość ptaków. Po południu chłodna bryza ogromnie ochładza okolicę.

Idealnym czasem na Safari kiedy pogoda w Tanzanii i Kenii jest przyjemna jest okres od grudnia do lutego. Wynika to z przyjemnych i komfortowych temperatur. Nie jest to również najbardziej ruchliwy sezon dla turystów, co oznacza, że ceny są niższe i masz więcej swobody. Dowiedz się więcej jak wygląda pogoda w Tazanii na tanzaniaadvisor.com/klimat-demo/

Ostatnie dni maja lub początek czerwca to najlepszy czas na wyjazd na safari do Kenii i Tanzanii. Możesz nawet cieszyć się kilkoma dniami słońca! Pora sucha w Kenii trwa od lipca do listopada dla tych, którzy kochają ciepło i pełne słońce. Poszukiwacze wrażeń na safari w Kenii lub Tanzanii nie uznają tego czasu za ekscytujący, ponieważ zwierzęta mają tendencję do gromadzenia się przy wodopojach, a roślinność jest sucha i słaba. Turyści, którzy chcą się zrelaksować i podziwiać ocean, najchętniej wybierają ten czas. Tanzania graniczy z Kenią. Ma również wyjątkowe pory roku i okresy, które sprawią, że twoje doświadczenie safari w Tanzanii będzie niezapomniane.

Safarii w Tanzanii

Safari w Kenii i Tanzanii jest niepełne bez zobaczenia parków narodowych

Tanzania ma kilka parków narodowych, w tym Park Narodowy Serengeti (krater Ngorongoro), Park Narodowy Lake Manyara (Tarangire) i Park Narodowy Serengeti. Wielka Migracja ma miejsce dwa razy do roku w Parku Narodowym Serengeti.

Od stycznia do marca to najlepszy czas na wyjazd na safari do Kenii i Tanzanii. Dlaczego. Ponieważ możemy zobaczyć miliony dzikich zwierząt wędrujących przez kilometry równin, próbujących znaleźć wodę i pożywienie. Warto również zaplanować w tym czasie wizytę w kraterze Ngorongoro, który jest domem dla dzikich stad zebr lub gdu. To najlepszy czas, aby wybrać się na safari w Kenii lub Tanzanii.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Najlepsze książki fantasy

Literatura fantasy od zawsze fascynowała czytelników swoją złożonością, bogactwem wyobraźni i epicką...

Nowoczesne i stylowe fryzury fade

W dzisiejszym artykule zanurzymy się w fascynujący świat fryzur fade. Ta niezwykle stylowa i nowoczesna fryzura...