• 28 maja 2024

7 BŁĘDÓW W MAKIJAŻU I JAK ICH UNIKAĆ!

błędy w makijażu

Każda kobieta pewnie ma za sobą jakąś wpadkę z makijażem. Jakie błędy popełnia się najczęściej i jak będzie można ich unikać? Warto sprawdzić nasz poradnik jak zrobić udany make-up.

Złe światło

Najczęściej kobieta maluje się w łazience i to już pierwsze niebezpieczeństwo, które może prowadzić do wpadki przy makijażu. W wielu łazienkach nie ma okna a światło sztuczne jest albo zbyt ostre albo za ciemne. W tych warunkach trudno będzie uzyskać dobry efekt makijażu. Dlatego dochodzi do tego, że makijaż jest za ciemny albo na bokach pojawiają się plamy, ponieważ podkład jest źle rozprowadzony. Makijaż w domu najlepiej robić przy lustrze, gdzie jest dzienne światło.

Zła kolejność

Kolejność w jakiej nakładamy kosmetyki ma znaczenie dla końcowego efektu makijażu. Często nakładamy najpierw korektor a dopiero potem podkład. Jest to duży błąd, ponieważ wtedy ściera się korektor. Pierwszy krok makijażu to zawsze podkład, a dopiero potem można wybrać korektor. W ten sposób możemy osiągnąć ładny i gładki efekt.

Zbyt duża ilość fluidu

Szczególnie przy makijażu trzeba kierować się zasadą, że mniej znaczy więcej. Niestety dużo kobiet myśli, że im więcej podkładu tym lepiej będzie krył, a jest to błąd. Za dużo będzie jeszcze bardziej eksponować np. niewielkie pryszcze. Do maskowania niedoskonałości powinno się używać w pojedynczym miejscu korektora. Podkład powinien być lekki i to co ważne, by zlewał się z cerą, tak jakby go nie było.

Zły kolor podkładu

Znalezienie odpowiedniego podkładu nie jest łatwym zadaniem. Jeśli make-up będzie zbyt ciemny nie pasuje do reszty ciała, a jak będzie za jasny to pojawia się efekt wampira. Warto pamiętać, że zimą mamy jaśniejsza skórę niż latem, dlatego w ciągu roku podkład trzeba zmieniać.

Za dużo różu

Róża do policzków daje świetny efekt, wygląda się świeżo i zdrowo. Nigdy z różem nie można przesadzać. Zbyt dużo będzie wyglądać komicznie. Zawsze przed użyciem należy odstukać pędzel, by nie było zbyt dużo farby. Róż nakłada się krótkim szybkim ruchem na kości policzkowe, a nie na pół twarzy.

Sklejone rzęsy

Nigdy nie można doprowadzić do sklejenia rzęs., dlatego nie można przesadzać z ilością nakładanej maskary. Jeśli przesadzi się z tuszowaniem to zaczną się rzęsy sklejać. Dlatego trzeba dbać o to, by nakładać ten produkt w odpowiedniej ilości, by nie dochodziło do problemu sklejających się rzęs.

Źle wybrana szminka

Z kolorem szminki można dac się ponieść. Szukamy odpowiedniego koloru do sukienki albo też chcemy stawiać na nowe trendy. Ale trzeba uważać, ponieważ przede wszystkim szminka w pierwszej kolejności musi pasować do naszej urody. Przy wyborze szminki musimy brać pod uwagę jaki będzie kształt ust, karnacja. Przy wąskich ustach lepiej będzie rezygnować z ciemnych kolorów, ponieważ wtedy wyglądają one na jeszcze węższe. Im ciemniejsza karnacja tym lepiej nam będzie w soczystych, mocnych kolorach. Uwaga przy czerwonej szmince i złym odcieniu zęby będą wydawać się żółte. Dlatego takim najbardziej neutralnym wyborem będzie zawsze szminka w kolorze nude.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować