• 25 kwietnia 2024

Psychoterapia online dla DDA

Osoby z syndromem DDA, czyli Dorosłe Dzieci Alkoholików, to znaczy odsetek pacjentów zgłaszających się pomoc psychologiczną. Wychowywani w rodzinach, w których co najmniej jedno z rodziców nadużywało alkoholu, mogą mieć trudności w dorosłym życiu i zmagać się z problemami natury emocjonalnej. Aby pokonać trudne emocje i nauczyć się żyć w społeczeństwie, często potrzebują profesjonalnego wsparcia. Psychoterapia w formie online może być doskonałym rozwiązaniem problemów i sposobem na przepracowanie traum z dzieciństwa.

Zalety psychoterapii online dla DDA

Osoby, które wychowywały się w dysfunkcyjnych rodzinach, mogą ujawniać szeroki wachlarz zachowań utrudniających odnalezienie się w świecie. Nauczone od najmłodszych lat, aby tłumić emocje, mogą czuć wstyd przed skorzystaniem z pomocy z zewnątrz. Psychoterapia online wydaje się bezpieczną drogą dla dorosłych z syndromem DDA, którzy odczuwają lęk przed  byciem ocenianymi i mają głębokie poczucie wstydu, że w ogóle zgłaszają się po pomoc. Terapia psychologiczna za pośrednictwem internetu nie wymusza bezpośredniego kontaktu, co pozwala zachować dystans i skłonić pacjenta do powolnego otwarcia się na proces terapeutyczny.

Jak wygląda terapia psychologiczna w formie online?

Podobnie jak w przypadku konsultacji stacjonarnych psychoterapeuta online przeprowadza wywiad, na podstawie którego opracowuje harmonogram terapii i ustala cele z pacjentem. W czasie terapii online poznaje historię osoby, wyposaża w narzędzia, które umożliwiają jej radzenie sobie z trudnymi emocjami oraz pomaga zrozumieć, że wydarzenia z przeszłości w żaden sposób jej nie definiują. Leczenie i psychoterapia DDA to coś więcej niż praca nad samym sobą i sposób na ulepszenie swojego życia. W wielu przypadkach psycholog online jest kluczowym czynnikiem w rozpracowaniu własnych emocji i podstawą do rozpoczęcia długotrwałego procesu naprawczego. Terapia poznawczo-behawioralna online może rzucić całkowicie nowe światło na przeszłość i zrozumieć samego siebie.

Co zrobić, gdy potrzebujesz natychmiastowej pomocy?

Korzystanie z usług psychoterapeuty online może być rozwiązaniem tymczasowym lub stałym. Niektórzy pacjenci decydują się na zmianę modelu pracy na tryb stacjonarny. W takim przypadku sesje terapeutyczne odbywają się w gabinecie terapeuty, ale w każdej chwili mogą przenieść się do przestrzeni wirtualnej. Terapia online jest tak samo skuteczna jak ta przeprowadzona w formie kontaktu bezpośredniego, ponieważ skuteczność psychoterapii jest przede wszystkim uzależniona od zaangażowania pacjenta oraz chęci wdrożenia pozytywnych nawyków w codziennym życiu.

Jeżeli chcesz zapisać się na psychoterapię online, ale wahasz się lub masz wątpliwości odnośnie do tej formy pomocy psychologicznej, rekomendujemy umówienie się na konsultację wstępną online. Terapia za pośrednictwem internetu to nie tylko oszczędność czasu, ale przede wszystkim możliwość dostosowania sesji do indywidualnych możliwości.

Artykuł partnera

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować