• 26 lutego 2024

Zawalcz z „pelikanami” – podpowiadamy, jak pozbyć się ich, jeszcze zanim nadejdzie wiosna!

Pelikany na rękach - kobieta trzymająca się na obwisłą skórę na ramieniu.

​Pelikany, czyli luźna, obwisła skóra ramion, to dość często występujący problem natury estetycznej. Może on powodować kompleksy i zaniżoną samoocenę, a nawet wstyd i opory przed zakładaniem koszulek oraz sukienek na ramiączkach. Na szczęście pelikany na rękach można zwalczyć – pomogą w tym zarówno określone ćwiczenia, jak i zabiegi medycyny estetycznej.

Z tekstu dowiesz się:

  • w jaki sposób w zwalczaniu pelikanów przydatne są zabiegi Onda i Morpheus,
  • jakie ćwiczenia na pelikany można wypróbować w domu.

Tzw. pelikany, czasami określane również mianem motylków lub skrzydełek, to obwisła, wiotka skóra ramion. Stanowi ona dość często występujący problem estetyczny, zwłaszcza u pań, u których w okresie okołomenopauzalnym następuje bardzo szybki ubytek włókien kolagenu i elastyny, odpowiedzialnych m.in. za jędrność i elastyczność skóry. Pelikany mogą być również efektem gwałtownej utraty masy ciała – wówczas skóra może nie zdążyć dopasować się do nowych rozmiarów ciała, a także ubytku masy mięśniowej, np. na skutek nagłego zaprzestania ćwiczeń po okresie bardzo intensywnych treningów mających na celu rozbudowę tkanki mięśniowej.

Choć pelikany na rękach nie są zagrożeniem dla zdrowia, to jednak stanowią problem estetyczny – zaburzają proporcje sylwetki, optycznie dodają kilogramów, sprawiają, że kobiety wstydzą się zakładać koszulki z krótkim rękawem i sukienki na ramiączkach. A ponieważ wiosna już tuż-tuż, warto jeszcze spróbować zawalczyć z pelikanami przed rozpoczynającym się niebawem sezonem wiosennym – na szczęście są na nie skuteczne sposoby!

Onda i Morpheus – nowoczesne zabiegi na pelikany na rękach

W walce z pelikanami warto wypróbować nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej – w klinice medycyny estetycznej Estell w Warszawie pacjentkom borykającym się z tym problemem poleca się m.in. zabiegi Onda oraz Morpheus.

Onda to zabieg, którego działanie opiera się na właściwościach zimnych mikrofal CoolWaves. Emitujące je głowice przykłada się do skóry w określonych partiach ciała – mikrofale przenikają przez naskórek i skórę właściwą, docierając do komórek tłuszczowych, prowadząc zarówno do ich bezpiecznego, nieinwazyjnego rozbicia, jak również wyraźnego ujędrnienia i uelastycznienia skóry. Zabieg Onda jest bezbolesny, nie wymaga znieczulenia, trwa od 30 do 60 minut, od razu po jego zakończeniu można wrócić do codziennych aktywności. Efekty w postaci ujędrnienia skóry ramion i ich wyszczuplenia widać już po jednym zabiegu, ale dla jak najlepszych rezultatów zaleca się wykonanie serii 4-6 zabiegów w odstępach 2-3 tygodni.

Dużą skutecznością w redukcji pelikanów na rękach cechuje się również radiofrekwencja mikroigłowa Morpheus. Polega ona na wykonywaniu na skórze mikronakłuć izolowanymi igłami emitującymi fale radiowe. Już sam proces iniekcji pobudza naturalne procesy naprawcze skóry, a dodatkowo – fale radiowe mobilizują do pracy fibroblasty, które zaczynają szybciej produkować nowy kolagen. Następuje również skurcz już istniejących włókien kolagenowych. Wszystko to pozwala na wyraźne ujędrnienie oraz uelastycznienie skóry ramion.

Ćwiczenia na pelikany – prostsze, niż myślisz!

Zabiegi medycyny estetycznej warto uzupełnić o ćwiczenia na pelikany – wbrew pozorom nie są one trudne i można bez problemu wykonywać je w domu. Sesja treningowa powinna trwać około 30-45 minut i być wykonywana 2-3 razy w tygodniu:

  • Podciąganie się na drążku – wymaga zainwestowania w specjalny drążek, który mocuje się w futrynie drzwi. Dłonie należy ułożyć blisko siebie i spróbować się podciągnąć 10 razy.
  • Pompki – to ćwiczenie znane każdemu. Osoby wytrenowane mogą od razu przejść do wykonywania pompek klasycznych, początkujące mogą zacząć od tzw. pompek damskich, czyli z podparciem ciała na kolanach.
  • Ćwiczenia na pelikany z hantlami i ciężarkami – są to różnego rodzaju wymachy, skłony, zginanie przedramion i wyprowadzanie ciosów. W roli hantli w warunkach domowych sprawdzą się butelki z wodą albo… cięższe książki.

Systematyczne ćwiczenia w połączeniu ze zdrową dietą oraz zabiegami medycyny estetycznej pozwolą przywrócić ramionom piękny, szczupły wygląd.

Artykuł partnera

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Nowoczesne i stylowe fryzury fade

W dzisiejszym artykule zanurzymy się w fascynujący świat fryzur fade. Ta niezwykle stylowa i nowoczesna fryzura...