• 25 czerwca 2024

5 zasad, które musicie znać, wybierając obrączki ślubne

Wybór obrączek to decyzja na całe życie. Od dnia ślubu będziecie je nosić nieustannie, dlatego ich wybór warto bardzo dokładnie przemyśleć. Oprócz samego wyglądu, który jest kwestią gustu i będzie inny dla każdej pary, zwróćcie także uwagę na kilka innych, ważnych spraw.

1. Wybierzcie obrączki ślubne odpowiednio wcześniej

Jeśli chcecie uniknąć niepotrzebnego stresu przed samą uroczystością, nie pozostawiajcie kwestii wyboru obrączek na ostatnią chwilę. Często są one robione na zamówienie, a jeśli dodatkowo zależy Wam na grawerze, czas ich wykonania może się wydłużyć. Najlepiej mieć obrączki ślubne już na 3 miesiące przed Waszym wielkim dniem.

2. Obrączki ślubne ze srebra czy złota?

W zależności od tego, jaki rodzaj biżuterii nosicie na co dzień, możecie wybrać obrączki ślubne ze srebra lub złota. Najczęściej wybierana jest opcja złota, przede wszystkim ze względu na bardziej szlachetny charakter. Ciekawym pomysłem dla par, którym nie odpowiada ciepły odcień biżuterii, jest wybór białego złota. Warto postawić na obrączki w kolorze zbliżonym do pierścionka zaręczynowego, aby dobrze komponowały się razem na dłoni.

3. Wybierzcie odpowiednią próbę złota

Najczęściej wybieranym przez pary kruszcem jest złoto, a optymalna próba to 585. Jest jednocześnie trwała i odporna na zarysowania, mając przy tym stosunkowo dużą zawartość czystego złota. Obrączki ślubne wykonane w tej próbie są piękne i przez bardzo długi czas nie tracą swojego blasku.

Dostępne są także wyroby próby 750 lub 333, jednak pierwsze z nich są zazwyczaj dość miękkie i podatne na odkształcenia, drugie z kolei mają dużą zawartość metali nieszlachetnych i z czasem czernieją.

4. Nie ulegajcie modzie

Podczas wyboru obrączek kierujcie się przede wszystkim tym, że będziecie nosić je na palcach przez kolejnych kilkadziesiąt lat. W związku z tym nie warto ulegać chwilowej modzie i lepiej stawiać na ponadczasowe i klasyczne rozwiązania. Takie, co do których jesteście pewni, że Wam się nie znudzą i będą się Wam zawsze podobać.

Jeśli chcecie w jakiś sposób odróżnić obrączki ślubne od siebie, możecie wybrać takie, których damska wersja jest przyozdobiona diamentami. Nie ma zasady, mówiącej o tym, że obrączki muszą być identyczne. Ważne, żeby były wykonane w takiej samej stylistyce, na przykład obie były okrągłe lub płaskie, polerowane albo piaskowane.

5. Zadbajcie o odpowiedni grawer

Aby jeszcze bardziej spersonalizować obrączki ślubne, wybierzcie grawer zewnętrzny lub wewnętrzny. Drugi z nich jest popularniejszy, ponieważ wydaje się bardziej subtelny i jest niewidoczny. Mimo to stanowi często o wyjątkowości obrączek i nadaje im bardziej indywidualny charakter. Grawerem może być data ślubu z Waszymi inicjałami albo osobiste wyznanie miłości.

Kierując się powyższymi radami, z pewnością wybierzecie idealne obrączki dla siebie. Niech będą pięknym i ponadczasowym dowodem Waszej ogromnej miłości oraz doskonałą ozdobą dłoni na lata.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Najlepsze książki fantasy

Literatura fantasy od zawsze fascynowała czytelników swoją złożonością, bogactwem wyobraźni i epicką...

Nowoczesne i stylowe fryzury fade

W dzisiejszym artykule zanurzymy się w fascynujący świat fryzur fade. Ta niezwykle stylowa i nowoczesna fryzura...