• 28 maja 2024

Jak naturalnie rozkochać dziecko w sporcie

Rodzice niemowlaków często martwią się, czy uda im się przekazać sportowe wzorce swoim dzieciom. Jeśli sami dotychczas żyli bardzo aktywnie i każdą wolną chwilę wykorzystywali na aktywność fizyczną i podróże, mogą się teraz także obawiać, że ich życie zdecydowanie zwolni. Nic bardziej mylnego. XXI wiek daje rodzicom ogrom możliwości. Powszechna stała się przyczepka rowerowa, coraz popularniejszy jest też wózek do biegania z dzieckiem. Na rynku pojawiły się również sprzęty 2w1! To prawdopodobnie najłatwiejszy sposób na zarażenie dziecka miłością do sportu - na własnym przykładzie pokazać mu, jakie to fajne. Tak naprawdę dzisiaj pojawia się inny problem: które z tych urządzeń wybrać?

Wózek sportowy

Niezależnie od tego, czy chcesz wrócić do sylwetki sprzed ciąży, zrzucić kilka kilogramów, dodać do swojego planu dnia jakieś ciekawsze zajęcie… wózek do biegania z dzieckiem to jedna z pierwszych metod na pokazanie dziecku, jak przyjemny może być sport. Nie możesz jednak zdecydować się na niego za szybko. Pamiętaj, że nie zastąpi go nawet najnowocześniejsza spacerówka czy zwykła gondola. Co równie ważne, twoje dziecko musi już umieć stabilnie siedzieć bez żadnej pomocy. W innym wypadku narażasz go na uszkodzenie kręgosłupa. 

Czym wyróżnia się wózek sportowy?

Specjalny wózek do biegania z dzieckiem:

  • wyposażony jest w 3 koła i blokadę przedniego, by lepiej się prowadził,

  • ma dodatkowy hamulec ręczny, jak w rowerze,

  • najczęściej ma duże, pompowane koła, które pochłaniają wstrząsy na różnej nawierzchni,

  • zawsze wyposażony jest w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa,

  • wyróżnia się dużą budką, chroniąca od słońca, ale też udoskonaloną o niezbędną dodatkową wentylację.

Możesz także zdecydować się na wzbogacenie go o dodatkowy pasek na rękę, dzięki któremu nie stracisz nad nim kontroli. 

Przyczepka rowerowa

Nie każdy musi lubić bieganie i raczej sam wózek sportowy nie sprawi, że nagle wszyscy staniemy się miłośnikami joggingu. Nic jednak straconego - miłością do aktywności fizycznej można zarazić dziecko na wiele sposobów. Jednym z nich może być przyczepka rowerowa. Ty wypoczywasz, a dziecko jedzie bezpiecznie i wygodnie. Przyczepka rowerowa jest niska, nie ma zatem obaw o potłuczenie w razie ewentualnego wyskoczenia z niej. Co więcej, dziecko może się zdrzemnąć w komfortowych warunkach. 

Zanim jednak zdecydujesz, która przyczepka rowerowa sprawdzi się u was, pamiętaj, że: 

  • przyczepka rowerowa musi być wykonana z odpornego na zmienne warunki atmosferyczne materiału, 

  • konieczna jest dobra amortyzacja, która zapewni dziecku wygodę podczas podróży.

Joggster Velo - gdy nie masz ochoty wybierać

Nie jesteś jeszcze pewna, czy wolisz bieganie, czy może jazdę na rowerze, ale wiesz, że chcesz żyć ze swoimi dziećmi aktywnie? Być może nie stać cię na wszystkie sprzęty lub nie masz w mieszkaniu miejsca, gdzie zmieściłyby się i wózek sportowy, i przyczepka rowerowa? Nic straconego. Na szczęście na rynku pojawił się Joggster Velo. To sprzęt, który łączy w sobie wózek biegowy i przyczepkę do roweru, dzięki czemu staje się idealnym rozwiązaniem dla aktywnych rodziców!

Joggster Velo to prawdziwy strzał w 10, jeśli chcesz rozbudzić w swoim dziecku miłość do aktywności. Bez trudu możesz każdego dnia zmieniać go, dopasowując do swoich aktualnych potrzeb. Co więcej, Joggster Velo to gadżet, który możesz śmiało wykorzystywać z dwójką maluchów jednocześnie, a to nie koniec jego zalet! Będzie dobrym rozwiązaniem niemal od początku, gdyż daje możliwość zamontowania również gondoli dla niemowlaka. Co więcej, sprawdzi się też podczas zakupów z dziećmi - ma mnóstwo przestrzeni, w której bez trudu pomieścisz to, co najważniejsze. 

Jeśli chcesz zarazić dzieci miłością do aktywności fizycznej i rozbudzać w nich naturalną ciekawość świata, zacznij jak najwcześniej. To w twoich rękach leży ich przyszłość, a takie gadżety, jak Joggster Velo, wózek biegowy czy przyczepka rowerowa znacząco ci to ułatwią.

Artykuł sponsorowany

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować