• 25 czerwca 2024

Jak zadbać o dobre samopoczucie malucha?

dziecko

Doświadczona mama prawdę Ci powie!

Radosny maluch to szczęście mamy i całej rodziny! W okresie 1000 pierwszych dni życia dziecka młody organizm bardzo dynamicznie się rozwija. Mama może wspierać ten proces na wiele sposobów, m.in. poprzez zbilansowaną dietę, która wpływa na prawidłowe funkcjonowanie małego brzuszka. Mamo, dowiedz się, co możesz zrobić, aby maluch był pogodny i harmonijnie się rozwijał!

  • Prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego wpływa na nastrój i zachowanie dziecka. Jeśli mały brzuszek czuje się dobrze, maluch jest chętny do zabawy, ma apetyt i smacznie śpi.
  • Dla prawidłowego rozwoju organizmu dziecka niezbędna jest odpowiednia dieta, bogata m.in. w takie składniki odżywcze, jak: wapń, witamina D i żelazo.
  • W kwestii żywienia dziecka mama – oprócz stosowania się do zaleceń lekarza pediatry – chętnie słucha opinii i wskazówek innych mam. To daje jej dodatkowe poczucie bezpieczeństwa i spokój, że postępuje słusznie i daje dziecku to, co najlepsze.

Dla uśmiechu malucha

Istnieje wiele czynników, które wpływają na samopoczucie maluszka. Zaspokajanie takich potrzeb jak odpowiednie żywienie, sen, codzienna pielęgnacja czy okazywanie czułości zazwyczaj powodują, że dziecko jest radosne i spokojne. Dzięki tym regularnym i codziennym czynnościom między mamą a maluchem nawiązuje się niepowtarzalna więź, za sprawą której niemowlę czuje się bezpiecznie. Przyszła mama już w trakcie ciąży ma istotny wpływ na rozwój swojego dziecka. Po przyjściu niemowlęcia na świat kobieta starannie się o nie troszczy – cieszy się, jak widzi, że maluch prawidłowo rośnie, nabywa nowe umiejętności i z radością poznaje świat.

Bo radość zaczyna się w brzuszku!

Sposób żywienia w znaczny sposób wpływa na rozwój młodego organizmu, w tym brzuszka. To właśnie od pracy układu pokarmowego w dużym stopniu zależy ogólny nastrój maluszka – dlatego tak istotna jest prawidłowa dieta dziecka w początkowym okresie życia. Najlepszym pokarmem dla malucha jest mleko mamy. Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dziecko powinno być karmione wyłącznie pokarmem kobiety do ukończenia 6. miesiąca życia, a karmienie piersią powinno być kontynuowane nawet do ok. 2. roku życia lub dłużej, przy jednoczesnym rozszerzaniu diety.

Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy mama z uzasadnionych powodów nie może karmić dziecka własnym pokarmem. Wtedy wspólnie z lekarzem powinna wybrać mleko modyfikowane dopasowane do potrzeb niemowlęcia. Często w takich przypadkach oprócz wsparcia lekarza pediatry, bardzo ważny może okazać się kontakt i rozmowa z inną mamą, która może podpowiedzieć, jakie mleko modyfikowane sprawdziło się w przypadku jej dziecka. Młoda mama – zagubiona w gąszczu informacji – chętnie ufa innej matce, ponieważ obie na co dzień zmagają się z tymi samymi problemami. Opinie kobiet mających dzieci są bardzo pomocne i wiarygodne, bo inna mama wie, co oznacza troska o własnego malucha.

Tak jak mama dba o swoje dziecko, tak Bebiko 2 jako ekspert od małych brzuszków wspiera ją w trosce o prawidłowy rozwój maleństwa, co potwierdzają wyniki badań – tak, Najwięcej mam ufa właśnie nam[1]. Dzięki licznym dobrym doświadczeniom i opiniom mam, inne mamy również chętnie podają Bebiko 2 NutriFlor+ swoim dzieciom, ponieważ jest dopasowane do potrzeb delikatnego i wciąż kształtującego się organizmu, który odpowiednio odżywiony prawidłowo się rozwija. Produkt zawiera m.in. opatentowaną kompozycję oligosacharydów GOS/FOS, wapń i witaminę D* dla mocnych kości, żelazo* dla rozwoju poznawczego oraz kwas alfa-linolenowy (omega 3)*, niezbędny do prawidłowego rozwoju mózgu i tkanki nerwowej.

Zdaniem jednej z mam[2]:

„Zaufałam i się nie zawiodłam! Mleko przystosowane do małych brzuszków. Pysznie smakuje i pachnie, a co zaskoczyło mnie, świetna jakoś w przystępnej cenie. Zawsze polecałam, polecam i będę polecać to mleko wszystkim moim koleżankom, które niebawem będą mamami” – Marta z Katowic

Wszystko dla dobra dziecka

Od pierwszych chwil życia maluszka warto przyzwyczajać go m.in. do stałych pór karmienia, snu czy zabawy. Takie działanie daje mu poczucie bezpieczeństwa, co w dużej mierze przekłada się na jego samopoczucie. Dodatkowo warto pamiętać, aby:

  • podczas karmienia panowała miła i spokojna atmosfera;
  • zadbać o spokojny sen – jest on potrzebny do regeneracji organizmu;
  • pokój dziecka był wietrzony, a temperatura w nim panująca wynosiła 18-20°C;
  • niemowlę spędzało jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu – spacery są idealną formą na poznawanie otaczającego go świata. Maluch zawsze powinien być ubrany adekwatnie do pogody – a najlepiej na „cebulkę”.

*Bebiko 2 NutriFlor+, zgodnie z przepisami prawa, zawiera wapń, witaminę D, żelazo i kwas alfa-linolenowy (ALA).

Ważne informacje: Karmienie piersią jest najwłaściwszym i najtańszym sposobem żywienia niemowląt. Mleko matki zawiera wszystkie składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego rozwoju dziecka oraz chroni je przed chorobami i infekcjami. Karmienie piersią daje najlepsze efekty, gdy matka prawidłowo odżywia się w ciąży i w czasie laktacji oraz gdy nie ma miejsca nieuzasadnione dokarmianie dziecka. Przed podjęciem decyzji o zmianie sposobu karmienia matka powinna zasięgnąć porady lekarza.

 


[1] Hasło oparte na opinii wyrażonej przez 84% z grupy 845 mam, które testowały mleko modyfikowane Bebiko 2 NutriFlor+ w ramach projektu realizowanego na platformie trnd.pl w dniach 20.11-12.12.2017.

[2] Opinie mam zebrane w konkursie „Za co ufasz Bebiko 2” organizowanym na stronie www.bebiklub.pl w dniach: 16.11-22.11.2017.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować