• 6 grudnia 2023

Pufa dla dziecka - jak wybrać odpowiedni model?

Pufy są jednym z elementów wyposażenia, które często goszczą w naszych domach. Są wygodne i praktyczne. Jakie wybrać do pokoju dziecięcego?

Wybór puf jest ogromny i kiedy już będziemy chcieli dokonać zakupu, może się okazać, że przed nami stoi nie lada wyzwanie. Ale jak troszkę się zastanowimy nad tym, w jakim wieku jest dziecko i czym się interesuje, decyzja będzie nieco prostsza.

Po co dziecku pufa?

Przede wszystkim musimy brać pod uwagę to, jakie funkcje będzie pełnić pufa i gdzie ją damy. Jeżeli ma być w pokoju dziecka, to powinna zachęcać do tego, by na niej siąść. Dzieci lubią bawić się na podłodze, ale to może prowadzić m.in. do przeziębienia. Zatem pufa musi być kolorowa, przyjemna w dotyku i atrakcyjna dla dziecka. Wystarczy, że raz ją wypróbuje i ponownie z niej skorzysta podczas zabawy lub czytania książki.

Oprócz tego pufy można potraktować jako element dekoracyjny, który nieco odświeży i ożywi wnętrze. Nie potrzeba dużego remontu, wystarczy przejrzeć https://kidspace-shop.com/akcesoria/pufy/ i wybrać model, który wizualnie będzie przypominać pluszowe zwierzątko. Od razu po wejściu do pokoju, pufa będzie przyciągać spojrzenia. Ta dbałość o uatrakcyjnienie dziecięcego królestwa jest ważna szczególnie teraz, kiedy nasze dzieci są zmuszone do tego, by siedzieć w domu. Kolorowy prezent do pokoju z pewnością wprowadzi jego mieszkańca w wyśmienity nastrój. Mało tego, wybierając coś nietuzinkowego, w interesującym kształcie, czy z dodatkowym nadrukiem, rozbudzamy wyobraźnię dziecka. Pufa szybko przestanie być zwykłym siedziskiem, za to zmieni się w pięknego rumaka, motor, piracki okręt i wiele innych.

Jak wybrać dobrze?

Wiemy już, że pufy sprawdzą się w pokoju dziecka idealnie, ale które z nich wybrać? Z pewnością uniwersalne są worki sako. Mogą z nich korzystać maluszki, starsze dzieci i nastolatki. Doceni je też mama karmiąca, która może się wygodnie z dzieckiem ułożyć. Dziecko nie spadnie i jest bezpieczne. Przedszkolaki będą interesować się niższymi pufami w kształcie walca lub kostki. Będą dla nich formą krzesełka i stolika. Są przy tym lekkie, miękkie i stabilne.

Podczas wyboru kształtu zwróćmy uwagę na to, w jakiej kolorystyce jest urządzony pokój i jakie są zainteresowania dziecka. Możemy postawić na gładki materiał, ale dzieci uwielbiają pufy w kształcie piłek, owoców, czy zwierzątek. Dziecko będzie zachwycone! Niezależnie od tego, po który model sięgniemy, musimy zwrócić uwagę na jakość wykonania i materiał, by nie okazało się, że po kilku harcach w pokoju, pufa przestanie wyglądać efektownie.

Artykuł sponsorowany

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować