• 13 lipca 2024

Szkolenia dla baristów od Coffee Break

Kawa to kawa. Grunt, żeby smakowała i rozbudziła, prawda? A otóż nie! Kawa to ogromne królestwo różności, i nie chodzi tu tylko o różnicę między espresso a cappuccino, czy flat white a americano. Bogactwo kawy nie leży tylko w tym, czy przygotuje się ją z mlekiem, czy bez, lub jak została podana. Ten napój kryje w sobie więcej tajemnic, niż mogłoby się wydawać. Na szczęście są tacy, którzy te tajemnice odkryli i bardzo chętnie się nimi podzielą.

Firma Coffee Break z Dolnego Śląska to specjaliści od kawy. Ekipa profesjonalistów, którzy stawiają sobie za zadanie propagowanie kultury picia kawy, oraz rozpowszechnianie wiedzy na jej temat. Wśród innych usług oferują oni kurs baristy, przygotowany z myślą o tych, którzy chcą odkryć ten cudowny świat od kuchni.

Kurs kierowany jest zarówno do tych, którzy kawę, jak do tej pory, jedynie pili, nie wnikając w jej tajniki i przygotowanie, jak i do tych, którzy mają już trochę a może nawet dużo doświadczenia. Profesjonalizm ekipy z Coffee Break i świetne podejście do ludzi jest gwarancją nie tylko możliwości poszerzenia swojej wiedzy, ale także świetnej zabawy.

Szkolenie baristy prowadzone przez Coffee Break doskonale łączy teorię z praktyką. Nie chodzi tylko o to, żeby nauczyć się parzyć kawę, chodzi o to, żeby kawę zrozumieć. Może przecież ona mieć różne smaki, i nie jest to zależne tylko od tego, czy trafi się akurat "lepszą", czy "gorszą". Aby naprawdę zagłębić się w tajniki dotyczące tego napoju, trzeba dowiedzieć się czegoś więcej. Najlepiej od podstaw. Gdzie rośnie kawa? Jakie istnieją jej gatunki? Czy wysokość upraw może mieć znaczenie, jeśli chodzi o smak finalnego produktu? Jakie są metody zbioru i obróbki ziaren kawowca? Co może zmienić różny czas, temperatura i stopień wypalenia ziaren? Na te wszystkie pytania można znaleźć odpowiedź na kursie prowadzonym przez ekipę z Wrocławia.

Ponadto uczestników czeka część praktyczna - nauka samego przygotowania różnego rodzaju kaw. Ale to nadal nie wszystko! Coffee Break na swoje szkolenie przygotowało coś szczególnego. Kursanci będą mieli okazję poznać tajniki sztuki Latte Art - wyjątkowego dekorowania kaw poprzez malowanie za pomocą sosów, specjalnego przyrządu, jakim jest lattepen, ale też metodą "Free pour", czyli bezpośredniego wlewania mleka do filiżanki z kawą.” opowiada nam prawdziwy fan kawy z www.coffeebreak.pl/pelna-oferta-barmanska/, ekspert Paweł Buczek.

Szkolenie baristów to świetny start, jeśli chodzi o przygotowanie do pracy w kawiarni, restauracji, lub dowolnym innym miejscu, gdzie przyjdzie Ci pracować z ekspresem do kawy. Ale nawet jeśli nie zamierzasz zajmować się tym profesjonalne, a kawa jest jedynie Twoim ulubionym napojem i swego rodzaju hobby - również nie zwlekaj! Masz okazję nie tylko nauczyć się robić przepyszną kawę, ale także ozdabiać ją w profesjonalny sposób, a także poszerzyć swoją wiedzę o teorię, która stanie się ciekawostką na każdym spotkaniu ze znajomymi w kawiarni!

Na stronie internetowej www.coffeebreak.pl można znaleźć dodatkowe informacje na temat szkolenia, a także kontakt do firmy, oraz szczegóły dotyczące innych usług świadczonych przez Coffee Break.

Daj sobie możliwość poczucia się jak prawdziwy barista, naucz się czegoś nowego, niech kawa przestanie być jedynie porannym zastrzykiem energii, lub okazją do oderwania się na chwilę od pracy. Niech stanie się sztuką w twoich rękach. A jeśli już pracujesz w zawodzie - przekonaj się, że zawsze można nauczyć się więcej i stać się jeszcze lepszym w tym, co się robi!

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Dotacje unijne dla nowych firm

Założenie własnej firmy jest marzeniem wielu, ale niestety często brak funduszy nie pozwala nam tych marzeń...