• 19 kwietnia 2024

Pielęgnacja cery nocą

Noc to w pielęgnacji skóry szczególnie ważny czas – choć może się to wydawać zaskakujące, to właśnie wtedy skóra pracuje najintensywniej, a stosowanie kosmetyków przynosi najlepsze efekty. Powinny pamiętać o tym przede wszystkim panie z cerą problematyczną i dojrzałą, bowiem te typy wymagają szczególnej uwagi. Jak pracuje skóra nocą? Jaki typ kosmetyków jest najlepszy do stosowania na noc – krem, a może maska na noc? Na jakie produkty warto zwrócić uwagę?

Praca pełną parą – dlaczego maska na noc to dobry pomysł

Mogłoby się wydawać, że kiedy my udajemy się na nocny spoczynek, wszystkie organy i nasza skóra zasypiają razem z nami. W pewnym sensie jest to prawda – nikogo nie dziwi bowiem stwierdzenie, że nocą nie powinno się jeść, bo metabolizm jest wówczas znacznie spowolniony. W przypadku skóry sprawa wygląda jednak nieco inaczej – po godzinie 22.00 rozpoczyna się aktywna praca komórek, które dzielą się, co sprzyja wydalaniu z organizmu toksyn. Substancje aktywne, które zawiera stosowany przed snem krem lub maska na noc, są wówczas najefektywniej wchłaniane i przyswajane przez skórę. W zależności od rodzaju substancji aktywnej rozpoczynają się procesy odpowiedzialne za odnowę włókien kolagenowych, regenerację naskórka, a także wyrównanie poziomu nawilżenia skóry. Procesy intensywnej regeneracji trwają kilka godzin i przyjmuje się, że stabilizują się dopiero nad ranem, dlatego odpowiednia ilość nieprzerwanego snu w ciągu każdej nocy to podstawa do zdrowego i promiennego wyglądu.

Maska czy krem-maska na noc? Co wybrać?

Ponieważ procesy zachodzące w skórze w ciągu nocy są tak intensywne, konsystencja stosowanych kosmetyków może, a nawet powinna być bogatsza niż konsystencja kosmetyków do pielęgnacji dziennej. Obok tradycyjnych kremów często wybieranym kosmetykiem jest także krem-maska na noc. Bogata formuła tego typu produktów pozwala wykorzystywać je dwojako w zależności od ilości nałożonego produktu – jako zwyczajny krem lub maseczkę. Warto pamiętać o specyficznym zadaniu, jakie powinny spełniać kosmetyki nocne. O ile krem przeznaczony do stosowania na dzień powinien pomóc utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia naskórka, chronić skórę przed promieniami UV i szybko się wchłaniać, krem lub maska na noc powinny spełniać zupełnie inne wymogi. Inne powinny być także zawarte w nim składniki aktywne. W kremach i maskach na noc warto szukać witaminy B i E, kwasu hialuronowego oraz, w przypadku cery dojrzałej, ceramidów i retinolu, które wspomagają walkę z procesami starzenia.

Krem i maska na noc – co kupić?

Kosmetyki do nocnej pielęgnacji skóry powinny zostać dobrze dobrane do jej typu i wieku. Trzeba bowiem pamiętać, że wraz z upływem lat zmienia się struktura cery i jej potrzeby, które w dużej mierze dyktowane są także przez stopień zaawansowania procesów starzenia. O ile skóra młoda będzie potrzebowała przede wszystkim nawilżenia, skórze dojrzałej trzeba będzie dostarczyć składników pobudzających regenerację komórek, wygładzających zmarszczki i silnie nawilżających głębsze warstwy skóry.

Jednym z wartych uwagi kosmetyków jest krem-maska na noc z serii Olejkowy Rytuał Nutri-Gold marki L’Oreal Paris. Zawartość 4 drogocennych olejków pomaga przywrócić skórze blask i miękkość oraz sprawia, że problem z przesuszaniem się skóry zostaje rozwiązany. O możliwości podwójnego zastosowania kosmetyku przesądza jego bogata formuła. To produkt odpowiedni dla pań w różnym wieku. Innym produktem sygnowanym logo L’Oreal Paris jest krem na noc do cery dojrzałej Revitalift Laser X3, który dzięki zawartości opatentowanej cząsteczki młodości pro-Xylane ma wygładzać, wypełniać i nawilżać cerę. To nieoceniona pomoc w walce o przywrócenie dawnego konturu twarzy.

Kolejna propozycja produktu do nocnej pielęgnacji cery dojrzałej to krem Vichy Liftactiv Nuit Supreme. Po ten kosmetyk powinny sięgnąć panie zmagające się z suchością cery, która pogłębia problem widoczności oznak starzenia. Natychmiastowe nawilżenie, które gwarantuje ten produkt, koi podrażnienia i przywraca skórze gładkość oraz młodzieńczy blask.

Materiał zewnętrzny

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Psychoterapia online dla DDA

Osoby z syndromem DDA, czyli Dorosłe Dzieci Alkoholików, to znaczy odsetek pacjentów zgłaszających się pomoc...