• 13 lipca 2024

Naturalne składniki w antyperspirantach dla mężczyzn

Naturalne składniki w antyperspirantach dla mężczyzn

Niemalże każdy mężczyzna ma w swojej kosmetyczce dezodorant. Dzięki niemu może czuć się komfortowo w różnych sytuacjach. Jednak warto sprawdzać, jaki skład mają dezodoranty dla mężczyzn. Te dobrej jakości wzbogacone są bowiem o naturalne składniki.

Coraz więcej osób zwraca uwagę na skład kosmetyków, których używa. I słusznie, bo wiele z nich – szampony, antyperspiranty dla mężczyzn i kobiet, kremy i wiele innych mogą mieć równie dobre działanie, kiedy oparte są o naturalne składniki, bez użycia zbędnej chemii.

Antyperspiranty dla mężczyzn

Ekologiczne i w pełni naturalne składniki sporządzone na bazie substancji organicznych, minerałów, surowców roślinnych czy olejków eterycznych mają doskonały wpływ na zdrowie człowieka i kondycję jego włosów, skóry czy paznokci.

Zwykłe antyperspiranty dla mężczyzn są zazwyczaj przepełnione chemikaliami, które z pewnością nie należą do zdrowych – a wręcz przeciwnie. Lepiej jest zainwestować w dobry dezodorant niż antyperspirant, który w rzeczywistości zatyka pory i hamuje wydzielanie potu, co jest naturalnym procesem ludzkiego organizmu. Dlatego nie wolno używać antyperspirantów zbyt często i na powierzchni całego ciała. Człowiek każdego dnia z potem i moczem wydala średnio aż 2 litry.

Innowacyjna technologia i dobry skład

Kupując antyperspiranty dla mężczyzn, warto sprawdzać ich formułę. Powinna być tak opracowana, by chronić w nawet bardzo ekstremalnych warunkach. Niektóre dezodoranty dla mężczyzn są wzbogacane o naturalne substancje aktywne, dzięki czemu doskonale dopasowują się do skóry i działają nadzwyczaj skutecznie i długo. Dobrze opracowany skład zapewnia uczucie świeżości i komfortu przez kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt godzin.

Aktywny węgiel to dobra propozycja

Ciekawą propozycją są antyperspiranty dla mężczyzn zawierające aktywny węgiel. Takim kosmetykiem jest np. gama Men Expert Carbon Protect z L'Oreal, Day Control z Biother Homme czy Chanel Allure Homme Sport. Aktywny węgiel ma właściwości absorpcyjne (pochłaniające), więc doskonale zwalczają pot i nieprzyjemny zapach. Zapewnia też długotrwałą świeżość, dzięki czemu po użyciu kosmetyku rano nie trzeba się martwić o swój komfort przez cały dzień.

Sól cynku – nowość w dezodorantach dla mężczyzn

Najnowsze dezodoranty dla mężczyzn mogą też zawierać sól cynku. Składnik ten, tak samo, jak aktywny węgiel, ma właściwości absorbujące. Dzięki temu natychmiastowo zwalcza przykry zapach, będący wynikiem połączenia potu (który sam w sobie nie ma zbyt intensywnego zapachu) z mikroorganizmami znajdującymi się na powierzchni skóry. Sól cynku znajdziemy w dezodorantach marki L'Oreal, Rexona oraz nieco rzadziej spotykanym EO Products.

Na co zwracać uwagę?

Kupując antyperspiranty dla mężczyzn, warto sięgać po te, które mają dobrej jakości skład. Kosmetyki tego typu wyróżniają się przede wszystkim tym, że znacznie rzadziej uczulają. Dzięki temu mogą być stosowane przez alergików i osoby o skórze wrażliwej, skłonnej do podrażnień.

W różnych naturalnych preparatach można znaleźć lubiany aloes. Ma on działanie gojące oraz kojące. Jest doskonały dla skóry zmagającej się z różnego rodzaju podrażnieniami. Równie popularny jest ekstrakt z herbaty i kaktusa oraz wszelkiego rodzaju oleje i witaminy. Zdarza się, że owe składniki mają antyperspiranty dla mężczyzn, jednak z niewiadomych przyczyn częściej znajdziemy je w preparatach skierowanych do pań.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Psychoterapia online dla DDA

Osoby z syndromem DDA, czyli Dorosłe Dzieci Alkoholików, to znaczy odsetek pacjentów zgłaszających się pomoc...