• 25 kwietnia 2024

Jak wybrać odpowiedni plecak dla pierwszoklasisty?

Plecak szkolny Twojego dziecka będzie prawdopodobnie najciężej pracującym przedmiotem w Twoich zakupach do szkoły. Plecak będzie używany każdego dnia, aby zabrać rzeczy do i ze szkoły. Musi wytrzymać codzienne użytkowanie, w tym podróżowanie do i ze szkoły, przechowywanie w szafce i szorstkie traktowanie, które dzieci zrzucają na swoje rzeczy.

Ponieważ otrzymuje stały, codzienny użytek, musisz wiedzieć, czego szukać w plecaku.

Największy wybór plecaków szkolnych jest dostępny podczas sezonu zakupów back-to-school. Przekonasz się, że jakość i cena mogą się bardzo różnić w tym czasie. Jest to najlepszy czas na skorzystanie z wyprzedaży plecaków, pamiętaj tylko, aby kupować mądrze. 

Możesz ulec pokusie kupienia plecaka, który jest niedrogi i modny, i po prostu założyć, że w razie jakichkolwiek problemów będziesz mógł go wymienić. Problem polega na tym, że prawdopodobnie nie będziesz w stanie znaleźć dobrego plecaka łatwo po sezonie wyprzedaży back-to-school.

Niedrogie, niskiej jakości plecaki zazwyczaj wytrzymują od kilku tygodni do kilku miesięcy. Jest to wystarczająco długo, aby wszystkie artykuły szkolne na półkach sklepowych zostały zastąpione wakacyjnymi towarami sezonowymi. Szczupły wybór plecaków, który pozostaje, jest często ograniczony do jednego lub dwóch wyborów, jeśli sklep nadal nosi plecaki w ogóle. Ograniczony wybór może cierpieć z powodu problemów z jakością i nie może właściwie pasować do Twojego dziecka, albo.

Trzy rzeczy do sprawdzenia

Aby znaleźć plecak dobrej jakości, sugerujemy, aby obejrzeć plecak, wewnątrz i na zewnątrz, i zwrócić uwagę na następujące kwestie:

  • Unikaj luźnych, nierównych lub niedbałych szwów, które mogą się łatwo rozpiąć.
  • Sprawdź, czy nie ma surowych lub postrzępionych brzegów tkaniny, które mogłyby się rozplątać, zrezygnuj z plecaków z takimi wadami
  • Zrezygnuj z zamków błyskawicznych, które są narażone na działanie czynników atmosferycznych. Zamiast tego wybierz suwaki z klapkami z materiału, które chronią przed wodą i innymi czynnikami zewnętrznymi.

Wybierz odpowiedni rozmiar

Szerokość plecaka powinna być stosunkowo proporcjonalna do wzrostu osoby noszącej go. Na przykład, małe dziecko nie powinno wybierać plecaka w rozmiarze dla dorosłych. Wysokość plecaka powinna sięgać od około dwóch centymetrów poniżej łopatek do poziomu talii lub nieco powyżej talii.

Kup szerokie, wyściełane szelki

Szukaj szerokich pasów z wyściełaniem na ramiona, aby zapewnić większy komfort i chronić ramiona przed nadmiernym naciskiem. Ważne jest, aby używać obu pasków, aby równomiernie rozłożyć ciężar plecaka. Używanie tylko jednego paska dodatkowo obciąża to jedno ramię. Regulowane paski są przydatne, nie tylko dla właściwego dopasowania, ale także dla właściwego ułożenia - plecak powinien sięgać nieco powyżej talii, a oba paski powinny mieć jednakową długość.

Szukaj kieszeni i przegródek

Wybieraj plecaki z kieszeniami, otworami i przegródkami, aby równomiernie rozłożyć ciężar. Oprócz wykorzystania obu pasków na ramiona i upewnienia się, że plecak jest na odpowiedniej wysokości, warto rozważyć plecaki z kieszeniami, otworami i przegródkami, które pomogą równomiernie rozłożyć dodatkowy ciężar. Cięższe przedmioty powinny być umieszczone bliżej pleców, wewnątrz plecaka. Lżejsze przedmioty mogą znajdować się dalej od ciała.

plecak dla pierwszoklasisty

Nie pozwól im nosić zbyt wiele

Waga spakowanego plecaka nie powinna przekraczać 15% wagi ciała dziecka. Ważne jest, aby nie obciążać plecaków. Jest to szczególnie ważne w przypadku dzieci. Plecak, jak również jego zawartość, nie powinny stanowić więcej niż 15% wagi osoby.

Przetestuj przed zakupem

Przynieś do sklepu kilka osobistych przedmiotów, które normalnie nosisz w plecaku. Wsuń je do plecaka podczas przymierzania, aby lepiej wyczuć rozkład ciężaru itp. Sprawdzone plecaki dla pierwszoklasisty wysokiej jakości znajdziesz również w sklepie internetowym.

Wyreguluj paski

Jeśli plecak ma paski na klatkę piersiową lub talię, upewnij się, że dobrze leżą na dziecku. Niektóre plecaki mają paski na klatkę piersiową lub talię, które pomagają w rozłożeniu ciężaru. Jeśli nie będą one prawidłowo przylegać do dziecka, nie pomogą w rozłożeniu ciężaru i mogą nawet powodować dyskomfort.

  • Pas piersiowy powinien być regulowany w taki sposób, aby pasy naramienne znajdowały się na środku, dzięki czemu ramiona mogą się swobodnie poruszać.
  • Pas biodrowy powinien opasać biodra dziecka.
  • Wysokość pasa piersiowego powinna być ustawiona tak, aby była najwygodniejsza dla dziecka.
Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować