• 28 maja 2024

Artykuły Plastyczne niezbędne w szkole

Początkujący artysta musi mieć niezbędne materiały, z którymi ma do czynienia podczas rysowania. Musi opanować technikę pracy z nimi i stale badać ich właściwości. Ta wiedza pomoże uniknąć wielu błędów, które są nieuniknione u młodego artysty, który nie ma jeszcze wystarczającego doświadczenia.

Niezbędne artykuły plastyczne

Jeśli chodzi o podstawowe artykuły plastyczne to niezbędny nam będzie zwyczajny ołówek. Ołówki do rysowania są dostępne w różnych twardościach i różnych odcieniach. Twarde ołówki są najczęściej używane do rysowania, podczas gdy na rysunku lepiej jest używać miękkich lub średnio twardych ołówków, które dają duże możliwości przejścia kolorów i różnych odcieni. Najlepsze ołówki wykonane są z grafitu (rodzaj krystalicznego węgla). Ołówki są zwykle wydawane pod numerami: 1 - najłagodniejszy, 2 - średni i 3 - twardy. Najwyższa klasa ołówków do rysowania ma czternaście liczb twardości: od 1 do 6H - twarda, od 1 do 6B - miękka i 1-2 - średnia. W przypadku szkiców ołówkowych można użyć dowolnego rodzaju papieru w kolorze białym lub innym jasnym odcieniu, do długotrwałych i poważnych rysunków potrzebny jest papier o wysokiej temperaturze szorstkości

Najczęściej węgiel służy do szybkich szkiców, chociaż może być również używany do dużych rysunków. Ponadto początkowe kontury postaci i przedmiotów do obrazu wykonanego farbami olejnymi są zwykle nakładane węglem drzewnym. Węgiel jest wygodny, ponieważ łatwo go oderwać od papieru i umożliwia liczne korekty na rysunku. Ta właściwość węgla czyni go niezbędnym w początkowych szybkich szkicach i szkicach. Węgla można używać tylko na szorstkim papierze, ponieważ nie utrzymuje się na gładkim papierze i kruszy się.

Farby

Jednokolorowa akwarela może również służyć jako materiał do rysowania, podczas którego artysta nie stawia sobie za zadanie przekazać różnorodności barw otaczającej go rzeczywistości, ograniczając się do przekazania formy, objętości, względnej lekkości i charakteru obrazu. Pastel to obraz z suchymi farbami przygotowany w postaci ołówków bez drewnianej ramy. Suchą farbę wciera się w szorstką powierzchnię papieru. Do pracy z pastelami wymagany jest duży wybór ołówków o różnych tonach i półcieniach, ponieważ zdolność mieszania jednego koloru z drugim, a także bieli w pastelach, jest bardzo ograniczona. Pastelem można pracować nie tylko na szorstkim papierze, ale także na płótnie specjalnie zagruntowanym na pastel, który należy przykleić do deski lub kartonu, aby uniknąć wstrząsów. Słowo „gwasz” w tłumaczeniu z języka włoskiego oznacza „mokro”, „farba wodna”. Gwasz jest przygotowywany na stosunkowo małej ilości spoiwa o wysokim stężeniu pigmentu (proszku), dlatego nawet przy małej grubości warstwy farby jest nieprzezroczysty. Ze względu na nieprzezroczystość warstwy farby gwasz umożliwia artystom poprawienie dzieła. Farby gwaszowe rozcieńcza się wodą. Ostatecznie będziesz potrzebował szczotek okrągłych w przekroju, kolumny lub białek z włosów: cienkich - nr 2-3, średnich - nr 6-8, grubych - nr 9-10. Szczotki są płaskie w przekroju i mogą być syntetyczne: cienkie - nr 2-3; średnie - nr 6-8; grube - nr 9-10. Pożądane jest przechowywanie pędzli w specjalnym piórniku przymocowanym w nim, wówczas stos nie zmieni swojego kształtu.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Czy warto kupować narzędzia?

Istnieje wiele różnych narzędzi, które można kupić. Jednak te narzędzia mogą kosztować dużo pieniędzy...