• 28 maja 2024

Tradycja czy nowoczesność – wybierz maszynkę idealną dla siebie

Golenie – dla jednych jest przyjemnym rytuałem, dla innych przykrym obowiązkiem. Trudno powiedzieć, których mężczyzn jest więcej, bo wszystko zależy przede wszystkim od stosowanej metody golenia odpowiednio dopasowanej do rodzaju skóry i jej skłonności do podrażnień. Zatem czy warto zdecydować się na metody tradycyjne czy raczej wybrać golarkę elektryczną? Podpowiemy również, jak wybrać maszynkę idealną dla siebie.

Tradycja kontra nowoczesność – elektryczna golarka czy tradycyjne metody golenia

Wielu mężczyzn ceni sobie golarki elektryczne, zwłaszcza gdy mają twardy i gęsty zarost. W ten sposób mogą w miarę szybko pozbyć się bujnie rosnącego zarostu. Owszem jest tu wiele nasadek, łącznie z tymi pozwalającymi ogolić się na gładko, a nie jedynie uzyskać efekt kilkudniowego zarostu, niemniej jednak takie urządzenia wymagają wprawy w stosowaniu i dość grubej skóry. Nie ma w tym grama przesady, bowiem w przypadku golarki elektrycznej bardzo łatwo o skaleczenia. Jeśli skóra mężczyzny jest bardziej delikatna i skłonna do podrażnień bądź zarost raczej rzadszy czy nie tak twardy, to znacznie lepiej sprawdzają się tradycyjne metody golenia. Jednorazowe maszynki od razu pominiemy, bo nie są ani wydajne ani ekologiczne. Zatem zostaje nam dwójka na placu boju o gładką twarz, a mianowicie maszynka na żyletki i brzytwa na żyletki. Obydwa urządzenia są bardzo skuteczne w usuwaniu zarostu nawet z trudno dostępnych miejsc. Trzeba jednak zaznaczyć, że opanowanie golenia brzytwą wymaga czasem wielu tygodni wytężonych ćwiczeń. W końcu golenie pod włos powinno odbywać się od kątem 15 stopni, a z włosem – 30 stopni. To za wiele na mężczyznę dla którego liczy się czas. Dlatego łatwa w użyciu ze względu na ergonomiczny uchwyt, a także dopasowany rodzaj ostrza tradycyjna maszynka do golenia wygrywa ten pojedynek. A jakie rodzaje mamy do wyboru?

Maszynki do golenia motylkowe – dla kogo się sprawdzą? 

Nie trzeba być zaprawionym w goleniu, by zdecydować się na motylkową tradycyjną maszynkę do golenia. Polecane są one nawet dla początkujących, mężczyzn, czy chłopców, którzy mają mało gęsty zarost, a do tego niezbyt twardy. To nie znaczy, że maszynka nie jest ostra. Ale na pewno jej budowa zmniejsza ryzyko skaleczeń czy podrażnień skóry, co na pewno docenią mężczyźni, którzy borykają się z wiecznie czerwoną skórą po goleniu i nie mogą znaleźć dla siebie odpowiedniego produktu. Oczywiście sama maszynka nie wystarczy. Trzeba do niej dobrać dobrej jakości piankę do golenia albo mydło do golenia. Jeśli szukasz produktów wpisujących się w filozofię no waste to mydło będzie idealne, bowiem mocno się pieni i starcza na znacznie dłużej niż inne produkty. Warto zaopatrzyć się jeszcze w tygiel do rozrabiania mydła i pędzel do nakładania, z włosiem syntetycznym lub włosiem borsuka.

Maszynki z zamkniętym grzebieniem – co warto o nich wiedzieć?

Niedoświadczeni, ale również posiadający wrażliwą skórę, mogą zdecydować się na maszynki z zamkniętym grzebieniem. Ich zaletą jest to, że podczas golenia zamknięty grzebień zapobiega nadmiernemu naciskowi na skórę. Na pewno golenie taką maszynką wymaga jednak kilku przejść dla osiągnięcia pożądanego efektu gładkiej skóry. Zatem w przypadku gęstszego, ale niezbyt grubego zarostu, będzie trzeba uzbroić się w cierpliwość. Bez wątpienia takie maszynki bardzo elegancko się prezentują, a ich uchwyty nierzadko wykonane są ze stali nierdzewnej. Jest to produkt na lata, który wymaga jedynie wymiany wkładów po stępieniu się żyletki. Jak często trzeba to robić? Przeważnie jednym ostrzem można golić się od 3 do 6 razy, ale wszystko zależy od twardości zarostu.     

Alternatywa dla elektrycznej golarki w postaci maszynki do golenia dla mężczyzn z twardym zarostem 

Mężczyźni z twardym zarostem nie są wcale skazani na golarki elektryczne. Mogą z powodzeniem postawić na klasykę, czyli maszynki do golenia z otwartym grzebieniem. Charakteryzuje je większa agresywność, ale przy twardym zaroście bliskie przyleganie ostrza do twarzy jest niezbędne do uzyskania odpowiedniego, gładkiego efektu. Wystarczy kilka pociągnięć by osiągnąć gładką skórę. W przypadku otwartego grzebienia jest jeszcze jedna zaleta. Jeżeli próbowałeś zapuszczać brodę i zrezygnowałeś albo postanowiłeś zmienić image z brodacza na ultra gładkiego mężczyznę, to musisz wiedzieć, że w maszynce z otwartym grzebieniem, tak jak w modelu zamkniętym nie będą zalegały włosy, bowiem dzięki takiej konstrukcji maszynka się nie zatyka. W przypadku tej maszynki trzeba najpierw nabrać wprawy.

Tradycyjne metody golenia na mokro mają znaczną przewagę jeśli chodzi o precyzję. Ponadto jest to codzienny rytuał, który można polubić.

Artykuł partnera

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować