• 28 maja 2024

Dlaczego warto mieć konto w banku?

Czy konto w banku to dobre rozwiązanie? Może lepiej obracać wyłącznie gotówką, a oszczędności schować w domowej skrytce? Poznaj zalety związane z posiadaniem konta osobistego w banku.

Jakie są konta w banku?

Usługi i produkty bankowe są nieustannie rozwijane i dostosowywane do potrzeb klientów. Najczęściej zakładanym typem konta jest konto osobiste, określane także jako rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, czyli po prostu ROR. Pozwala ono na przechowywanie gotówki oraz bardzo wygodne nią zarządzanie. Warto wiedzieć, że to nie jedyne konto bankowe, jakie możesz założyć. Do twojej dyspozycji są też np. konta walutowe, różnego rodzaju lokaty, konta oszczędnościowe, ponadto możesz inwestować środki finansowe, ubiegać się o kredyt, a także wiele więcej.

Dlaczego warto założyć konto osobiste w banku?

Konto bankowe w postaci konta osobistego to najbardziej podstawowy rodzaj rachunku, jaki może założyć klient indywidualny. Obecnie konto osobiste posiada większość dorosłych Polaków, cechuje się ono ogromną wręcz funkcjonalnością oraz wygodą użytkowania. To na konto bankowe wpłynie twoja wypłata, to środkami z konta osobistego zapłacisz rachunki lub za zakupy w sklepie stacjonarnym i internetowym. Rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy jest więc niezwykle uniwersalny i znacząco ułatwia funkcjonowanie każdego dnia.

Należy jednak wspomnieć o innych zaletach posiadania konta w banku. Środki zdeponowane na koncie osobistym są przede wszystkim znakomicie zabezpieczone – i to pod każdym względem. Ryzyko ich kradzieży jest niemal zerowe, a zaginięcia lub zagubienia jeszcze mniejsze. Nie musisz też nosić pliku gotówki w kieszeni, portfelu czy torebce. Ponadto twoje środki podlegają pełnej ochronie ze strony Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do wysokości 100 000 euro. Kwestie bezpieczeństwa są niesamowicie istotne w bankowości, instytucje finansowe nie mogą sobie pozwolić na utratę środków zdeponowanych przez własnych klientów.

Konto osobiste to także inne plusy, które nie zawsze są widoczne już w momencie otwarcia rachunku. Logując się do systemu bankowości elektronicznej, możesz korzystać nie tylko z płatności bezgotówkowych, ale też innych usług, jak np. możliwość generowania raportów o historii twojego konta. W ten sposób przekonasz się, jak wygląda struktura twoich przychodów oraz wydatków, co może być pierwszym krokiem do rozpoczęcia oszczędzania. Do tego bankowość elektroniczna pozwala ci m.in. na inwestowanie na giełdzie, założenie lokaty czy zaciągnięcie innych zobowiązań finansowych.

Jeżeli nadal zastanawiasz się, czy warto założyć konto bankowe, możesz mieć pewność, że odpowiedź jest zdecydowanie twierdząca. Przed podjęciem decyzji skorzystaj z wyszukiwarek, porównywarek oraz rankingów kont osobistych, aby w ten sposób znaleźć najkorzystniejszą ofertę. Jeśli przyjdą ci go głowy jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z doradcą wybranego banku. Sama procedura otwarcia rachunku jest nadzwyczaj krótka i prosta, o wiele ważniejsze jest wybranie najlepszej oferty. Nie czekaj dłużej i otwórz rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, by korzystać z pełni możliwości nowoczesnej bankowości.

Artykuł sponsorowany

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Nowoczesne i stylowe fryzury fade

W dzisiejszym artykule zanurzymy się w fascynujący świat fryzur fade. Ta niezwykle stylowa i nowoczesna fryzura...