• 30 września 2023

Dowiedz się, kto dzwonił?

Niepożądane rozmowy telefoniczne mogą być uciążliwe, a w niektórych przypadkach mogą być nawet nielegalne. Fakt, że wiele takich połączeń pochodzi z nienotowanych numerów (szczególnie w przypadku telefonów komórkowych), oznacza, że wstrzymanie tych połączeń może być trudne. Istnieją jednak sposoby na przerwanie niepożądanych połączeń telefonicznych, w szczególności za pośrednictwem rejestru rozmów telefonicznych i innych usług blokowania połączeń. Dowiedz się, kto do mnie dzwonił i jak zablokować te niechciane rozmowy telefoniczne.

Rejestr "Nie dzwoń

Rejestr połączeń nieaktywnych jest prowadzony przez Federalną Komisję Handlu (FTC). Jeśli jesteś w Rejestrze Nierozwiązanych Połączeń (Do Not Call Registry), niezamówione połączenia sprzedaży na Twój numer są zabronione. Zazwyczaj trwa to około miesiąca od momentu dodania Cię do rejestru do momentu, gdy wszystkie połączenia sprzedaży zostaną rzeczywiście zakończone. Rejestr "Nie dzwoń" zakazuje tylko połączeń sprzedaży, co oznacza, że inne rodzaje niechcianych połączeń mogą być kontynuowane. Organizacje charytatywne, kampanie polityczne, sondaże telefoniczne i inkasenci mają prawo dzwonić do Ciebie nawet jeśli jesteś w rejestrze "Nie dzwoń" (Do Not Call Registry). Jeśli sprawdzisz numer organizacji, która do Ciebie dzwoni, może to pomóc w wyjaśnieniu, czy połączenie jest legalne, czy też nie. Ponadto, jeśli dałeś pozwolenie firmie, aby do Ciebie zadzwonić, np. podając jej swój numer telefonu, gdy kupiłeś przedmiot w ich sklepie, to może również zadzwonić do Ciebie, chyba że wyraźnie powiesz im, aby nie dzwonili. Możesz dodać swój numer do Rejestru Nie Połączeń za darmo, odwiedzając donotcall.gov.

Jak zgłaszać niechciane połączenia telefoniczne

Znalezienie się w rejestrze "Nie dzwoń" jest dobrym krokiem w kierunku powstrzymania niepożądanych połączeń, a większość legalnych firm stosuje się do rejestru. Jednak firmy i osoby prywatne, które nie mają skrupułów, nadal istnieją i najprawdopodobniej chowają się za nienotowanym numerem. Kiedy otrzymujesz wiele połączeń telemarketingowych i zadajesz sobie pytanie, kto do mnie dzwonił, bo nie rozpoznajesz go, to jest duża szansa, że jest to połączenie nielegalne. Takie rozmowy stały się poważnym problemem w ostatnich latach, biorąc pod uwagę, że technologia sprawiła, że usługi telefoniczne i robienie zakupów są tak tanie. Jeśli jesteś w Rejestrze Nie Dzwoń i wciąż dostajesz niechciane rozmowy sprzedaży, to natychmiast się rozłącz. Interakcja z połączeniem, np. naciśnięcie przycisku, gdy pojawi się monit lub rozmowa z kimś na drugim końcu linii, może zwiększyć liczbę niechcianych połączeń. Zgłoś niechciane połączenie do FKH tak szybko, jak to możliwe. Jeśli chcesz zgłosić niechciane połączenia sprzedaży przychodzące od rzeczywistej istoty ludzkiej, musisz być w Rejestrze Nie Połączeń od co najmniej 31 dni wcześniej. W przypadku robocallów możesz jednak natychmiast zgłosić połączenie, niezależnie od tego, czy jesteś w rejestrze, czy nie. Zgłaszając połączenie do FKH powinieneś najpierw wykonać odwrotną analizę numeru telefonu, aby dać FKH jak najwięcej szczegółów na temat dzwoniącego.

Jak zatrzymać niechciane połączenia

Zgłaszanie nielegalnych połączeń do FKH jest dobrym pomysłem, ale jeżeli naprawdę chcesz położyć kres tym niechcianym połączeniom, będziesz musiał wyjść poza to, co oferuje FKH. Jeżeli posiadasz numer podmiotu, który wciąż do ciebie dzwoni, możesz zablokować ten konkretny numer. W przypadku wielu smartfonów numer można po prostu zablokować, korzystając z ustawień telefonu. W innych przypadkach może być konieczne skontaktowanie się bezpośrednio z operatorem telefonu, który może pobrać opłatę za zablokowanie numeru.

Jeśli zastanawiasz się, kto do mnie dzwonił, bo nie znasz numeru podmiotu, który nadal dzwoni, to zajrzyj do innych rozwiązań blokujących połączenia. Aplikacje do blokowania połączeń są szeroko dostępne, podobnie jak skrzynki do blokowania połączeń. Jakość tych usług będzie się znacznie różnić, a te dobre są rzadko bezpłatne, więc poszukaj w Internecie najpierw usług, które mają najlepsze recenzje.

Niechciane rozmowy telefoniczne są irytujące i w pewnych okolicznościach mogą nawet kwalifikować się jako molestowanie. Rejestrując się w Rejestrze Niechcianych Połączeń, zgłaszając nielegalne połączenia i korzystając z technologii blokowania połączeń, można w końcu zakończyć te niechciane połączenia. Miejmy nadzieję, że nie będziesz już musiał pytać, kto do mnie dzwonił prawie tak samo.

Jak zablokować Robocall'a

Możesz zablokować robocall wybierając numer telefonu na swoim smartfonie i blokując go. Innym świetnym sposobem na zablokowanie robokallów jest pobranie aplikacji Robokiller na swój smartfon. Aplikacje te mogą wykryć robocalle zanim dotrą do twojego telefonu, dzięki czemu nie będziesz przeszkadzał ani nękał niepożądanych rozmów telefonicznych.
Czy mogę dowiedzieć się, kto dzwonił do mnie anonimowo?
Absolutnie, wyszukiwanie pod odwrotnym numerem telefonu może być przeprowadzone bez konieczności powiadamiania kogokolwiek o tym fakcie. Dzięki usługom takim jak SearchQuarry.com, możesz uruchomić wyszukiwanie numeru telefonu online z wygodnego komputera lub smartfona.

Sprawdź kto dzwoni z tego numeru telefonu: 883358351

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować