• 28 maja 2024

Laptop za 1500 zł - nowy czy poleasingowy?

Zakup laptopa najczęściej kojarzy nam się ze sporym wydatkiem. Dlatego wiele osób zastanawia się nad zakupem sprzętu poleasingowego. Jak zaznaczają specjaliści, laptop poleasingowy może mieć lepsze podzespoły niż nowy sprzęt w takiej samej cenie, jednak decydując się na sprzęt używany należy być bardzo ostrożnym. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się kwestii kupowania laptopa przy określonym budżecie. Zastanowimy się, czy mając do dyspozycji 1500 zł lepiej będzie zdecydować się na sprzęt nowy, czy używany. Zapraszamy do lektury.

 

W pierwszej kolejności należałoby wyjaśnić, czym właściwie są laptopy poleasingowe. Leasing jest to rodzaj wynajmowania urządzenia na czas użytkowania, aby uniknąć wysokiego kosztu związanego z zakupem. Z leasingu korzystają na przykład duże korporacje, dla których jednorazowy zakup setek lub tysięcy komputerów dla pracowników byłby ogromnym wydatkiem. Dlatego firma wypożycza sprzęt, który po okresie leasingu wraca do leasingodawcy. Leasingodawca może następnie sprzedać taki komputer innym osobom właśnie jako sprzęt poleasingowy.

 

Tak zwane komputery poleasingowe to po prostu sprzęty używane. Takie laptopy mają zazwyczaj bardzo korzystną cenę, co jest najczęściej pojawiającym się argumentem za zakupem takiego urządzenia. Chcąc zmieścić się w kwocie 1500 zł możemy albo wybrać nowy laptop z segmentu budżetowego, albo zdecydować się na komputer używany. Laptop poleasingowy za 1500 złotych będzie miał o wiele lepsze parametry niż sprzęt budżetowy, jednak jego zakup nie zawsze będzie dla nas aż tak bardzo korzystny. Dlaczego?

 

Zakup laptopa poleasingowego zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Musimy mieć świadomość tego, że taki sprzęt najczęściej nie będzie już objęty gwarancją producenta, zatem za wszelkie ewentualne naprawy będziemy musieli zapłacić z własnej kieszeni. Pomimo tego, że laptopy używane są o wiele tańsze niż komputery prosto ze sklepu, musimy mieć na uwadze fakt, że podzespoły pracujące w takich urządzeniach zazwyczaj są już mocno zużyte, co wpływa na znaczne skrócenie ich żywotności. Najprostszym przykładem może być bateria, która z pewnością nie będzie pozwalała na tak długą pracę jak akumulator w nowym laptopie” - wyjaśnia specjalista z serwisu http://kapitalnydom.pl/pozostale/pozostale-rozwiazania/ojvh/laptop-do-1500-zl-czy-wystarczy-na-potrzeby-ucznia-podpowiadamy.html.

 

Dlatego jeśli chcemy mieć pewność, że laptop będzie sprawny i posłuży nam na lata, warto rozważyć zakup tańszego komputera prosto ze sklepu. Producenci współczesnych laptopów mają w ofercie całą gamę modeli w korzystnych cenach, jednocześnie wyposażonych w naprawdę mocne podzespoły. Co prawda elementy nie będą aż tak dobre jak w przypadku komputera poleasignowego w podobnej cenie, jednakże będziemy mogli uniknąć najczęstszych bolączek komputerów używanych.

 

Za 1500 złotych możemy obecnie kupić naprawdę dobry laptop. Produkowane współcześnie komputery z tego przedziału cenowego mogą być już wyposażone w pojemny dysk HDD 500 GB, minimum 4 GB pamięci RAM, szybki procesor Intel iCore 3 zapewniający szybką i płynną pracę oraz zintegrowaną kartę graficzną wystarczającą do obsłużenia większości zadań. Mamy spory wybór również jeśli chodzi o wymiary ekranu, w tym segmencie cenowym możemy znaleźć także większe matryce (15,6 lub 17 cali).

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Czy warto kupować narzędzia?

Istnieje wiele różnych narzędzi, które można kupić. Jednak te narzędzia mogą kosztować dużo pieniędzy...