• 28 maja 2024

„Dmuchańce” – akcesoria do pływania dla dzieci

flaming ponton

Lato w pełni, dlatego wydaje się, że to doskonały czas na to, by poszukać dla dziecka atrakcyjnego dmuchańca do tego, by mógł się bawić w wodzie. Dzieci nad jeziorem czy morzem albo na basenie chętnie będą szaleć, gdy są pełne energii będzie to dla nich przyjemnością. Wieczorem zaś szybko zasną ku zadowoleniu rodziców.

Koła do pływania

W czasach dzieciństwa rodziców dzieci mogły korzystać wyłącznie z koła do pływania, które miało prosta formę i występowało jedynie w jednym maksymalnie w dwóch kolorach. Dziś dzieci mają do wyboru masę kolorów i kształtów tego co kiedyś było nazywane kołem do pływania. Przypominają one żabę, rybę czy płaszczkę to jednak ich rola nadal jest taka sama. Mają za zadanie utrzymywać dziecko na powierzchni wody. Pozwala to na bezpieczne przebywanie dziecka w wodzie, a także nabywanie pierwszych szlifów w trakcie nauki pływania. Nie każde dziecko będzie umiało się bez tego nauczyć pływać.

Rodzicom zaś mogą dzięki kołu uzyskać względne bezpieczeństwo, jednak nie zwalnia to z obserwowaniu poczynań dziecka. Kola mogą mieć rożne rozmiary, ważne będzie by przed ich zakupem sprawdzić dla dziecka w jakim wieku przygotowane jest koło. Z tradycyjnych kół mogą korzystać już dwuletnie dzieci, ale znajdą się także propozycje dla młodszych. Dostępne są od jakiegoś czasu kola z majtkami. Przeznaczone dla najmłodszych dzieci a więc takich do drugiego roku życia. Dziecko można włożyć do koła bez obaw, że dołem wypadnie. To wygodny sposób na to by oswoić dziecko z wodą.

Ciekawą opcją także koła w postaci kołnierza dla niemowlaków i małych dzieci. To dmuchane koła, które z pomocą rzepów będzie się mocować na szyi dziecka. Rozwiązanie takie pozwala na zachowanie swobody ruchów i jednocześnie wymusza utrzymanie głowy nad woda. Koła te są w dwóch rozmiarach w zależności od wagi dziecka.

koło do pływania

Rękawki i kamizelki

Rękawki to świetne rozwiązanie głównie dla starszych dzieci powyżej czwartego roku życia. Maluchy z wodą już oswojone, które robią kolejny krok w nauce będą pozbywać się koła i nakładają rękawki, które mają wspomagać w utrzymaniu na wodzie przy jednoczesnym uwolnieniu pozostałych części ciała. Rozwiązanie takie uczy dzieci kontrolowania tułowia i nóg w wodzie bez dodatkowego ich unoszenia. Pozwala to na zachowanie bezpieczeństwa, ponieważ prawidłowo założone i nadmuchane rękawki utrzymają ramiona i głowę, nie będzie trzeba obawiać się ześlizgnięcia.

Dobrą opcją dla dzieci, które uczą się pływac są dmuchane kamizelki. To dobry pomysł, gdy pływa się łódkami, kajakami czy rowerami wodnymi. Wadą będzie wielkość, ponieważ zakrywają cały tułów i w gorący dzień nie będzie to komfortowe. Wiele dzieci nie chce kamizelek, ponieważ mogą one ograniczać ruchu.

Pontony i materace

Podobnie jak koła również pontony oraz materace mogą obecnie mieć wiele różnych kształtów od tradycyjnych łódek przez krokodyle, delfiny, auta kończąc nawet na homarach. Zabawki te powinny być pod kontrolą rodziców, ponieważ dzieci w trakcie zabawy mogą na nich zbyt daleko odpływać i będzie to niebezpieczne. Obok tego więc warto zastosować dodatkową ochronę np. w formie rękawków.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować