• 28 maja 2024

Poznaj nietypowe wiosenne kolory szminek

szminka

Szminka już od dawna określana jest mianem jednego z najbardziej lubianych kobiecych kosmetyków. Także w tym sezonie uwagę skupia się więc właśnie na ustach. Oczekuje się od nich, że będą zadbane, pełne, a jednocześnie podkreślone tak, aby w oczy rzucał się ich idealnie równy kształt i nietypowo dobrany kolor.

Oczywiście, w kręgu kobiecych zainteresowań nieustannie pozostaje zarówno czerwień, jaki i odcienie różu. Skoro jednak wiosną na naszych oczach rozkwita przyroda, warto zastanowić się nad tym, czy i makijaż naszych ust nie powinien być nieco bardziej szalony. Co do zasady, jeśli decydujemy się na podkreślenie ust tak, aby zwracały na siebie uwagę, nie możemy malować oczu inaczej niż bardzo delikatnie. Z założeniem tym zgadzają się też profesjonaliści podkreślający, że to właśnie lekki i naturalny makijaż uchodzi za najlepsze tło dla zarysowanych mocno warg.

Jeśli kolor ma się świetnie trzymać i dobrze prezentować, warto zadbać o nasze usta w nieco bardziej kompleksowy sposób. W tym celu, jeszcze przed nałożeniem pomadki, warto sięgnąć po balsam nawilżający. Jeśli mamy problem z odstającymi skórkami albo z ustami ze skłonnością do wysuszania, szybko się nam one ujawnią, warto więc zawczasu podejmować kroki mające na celu rozwiązanie tego problemu. Jeśli obawiamy się, że szminka będzie się nam rozmazywać, doskonałym pomysłem będzie zastosowanie konturówki i obrysowanie ust za jej pośrednictwem. Należy przy tym pamiętać, że konturówka powinna mieć ten sam odcień, co szminka.

modny kolor szminki

W tym momencie zresztą napotykamy na pierwszy poważny problem. Może się przecież okazać, że nie wszystkie szalone, wiosenne kolory doczekały się już swoich odpowiedników. Nawet w takiej sytuacji należy jednak dążyć do tego, aby kolor był możliwie jak najbliższy bazie. Jeśli zależy nam na dodatkowym podkręceniu efektu, dobrym pomysłem jest wklepanie w skórę wokół ust jasnego korektora. Jeśli zależy nam na tym, aby wiosenny makijaż ust zasługiwał na miano niebanalnego, w pierwszej kolejności powinnyśmy zainteresować się zimną paletą barw.

Pomadki w kolorze niebieskim i zielonym prezentują się znakomicie, gdy nasza karnacja jest jasna lub blada. To znakomity sposób na to, aby przełamać nieco wiosenną aurę, a tym samym wyróżnić się. Innym ciekawym rozwiązaniem okazuje się fioletowa szminka. To kolor, który zgrywa się doskonale nie tylko z jasną cerą, ale i z włosami w kolorze blond. Nasz wybór może paść także na odcienie pastelowe i lawendowe, a także na ich bardziej nasycone, energetyzujące odpowiedniki. Wiosna jest jednak przede wszystkim czasem, który sprzyja ciepłym wyborom. Delikatna opalenizna prezentuje się przy tym znakomicie jako tło do soczystych kolorów. Jeśli więc mamy już dość czerwieni i różów, zastanówmy się nad żółcieniami orz odcieniami pomarańczy. Efekt może okazać się zaskakujący, nie można jednak nie zgodzić się z tym, że taki właśnie jest cel, który nam przyświeca. Fantazja w wiosennym makijażu wydaje się być zresztą wolna od ograniczeń, dziś więc modne jest też nadawanie każdej z warg odrobinę innego koloru. Tu warto wspomnieć choćby o zestawieniu czerwieni i pomarańczy.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować