• 25 kwietnia 2024

Czy dzieci powinny spać z rodzicami?

Bardzo wielu rodziców postanawia, że maluszek od pierwszych chwil będzie spał w swoim własnym łóżeczku. Jednocześnie zapominamy o tym, w jak dużym stopniu poczucie bezpieczeństwa ma kluczowe znaczenie dla spokoju i adaptacji w całkowicie nowym świecie. Pielęgnowanie maluszka, ale również utulanie pozytywnie wpływa na jego zachowanie. Wiadomo, że rzeczywistość wiele weryfikuje. Dlatego po narodzinach maluszka bardzo wielu rodziców decyduje się na to, by spał razem z nimi. Z jednej strony chcą mieć dziecko obok siebie, z drugiej maluch znajduje się w całkowicie nowym świecie i potrzebuje ogromnej dawki bliskości rodzica.

Kołyska dla dziecka

Często zdarza się, że zamiast w łóżeczku dziecko bardzo często śpi z rodzicami, wielu z nich zwyczajnie się boi. Wyspany rodzic to szczęśliwe dziecko, dlatego warto zadbać o komfort snu nie tylko malucha, ale również i swój. Obawy związane ze spaniem z dzieckiem dotyczą między innymi tego, że wielu rodziców obawia się przygniecenia malucha. Wiadomo, że nie każda sypialnia pozwala na wstawienie tam łóżeczka dziecięcego, zwłaszcza gdy maluch ma przyszykowany osobny pokój dla siebie. Doskonałym rozwiązaniem będzie kołyska dla dziecka. Z jednej strony jest znacznie mniejsza niż łóżeczko, dlatego z łatwością można zmieniać jej miejsce. Z drugiej zapewnia maksymalne bezpieczeństwo dla maluszka. Idealnym rozwiązaniem będzie ustawienie kołyski tuż przy łóżku rodziców, ponieważ w ten sposób mają dziecko w zasięgu swoich rąk.

Kołyska drewniana dla dziecka

Jaką kołyskę wybrać?

Obecnie na rynku znajduje się wiele modeli kołysek, jednak można je podzielić na dwie grupy. Pierwsza z nich to kołyski tradycyjne, które bujają się na boki i druga grupa- kołysane wzdłuż ciała. Szczególnie polecane są kołyski wertykalne, ponieważ ich ruch jest zgodny z tym, które dziecko już doskonale zna. Ruch do przodu i do tyłu jest doskonale znany z czasu ciąży, ale również i po narodzinach- ponieważ naśladuje ruchy wykonywane przy usypianiu w ramionach. Dzięki temu kołysanie w ten sposób uspakaja dziecko, sprawiając, że znacznie szybciej zasypia. Kołyska drewniana DREAMER™ to nie tylko elegancja, ale przede wszystkim maksymalna praktyczność. W przeciwieństwie do modelu bujanego na boki może być postawiona zaraz przy łóżku rodziców, czy nawet przy ścianie i nie będzie wpływało to na jej funkcjonalność.

Kołyska to rozwiązanie na co najmniej sześć miesięcy, dlatego warto w nią zainwestować. Często jest alternatywą dla tradycyjnego łóżeczka, gdyż z uwagi na gabaryty, można zmieniać jej miejsce dowolnie często. Ponadto zostało udowodnione, że dzieci bujane w ten sposób przez pierwsze pół roku po narodzinach są znacznie spokojniejsze w późniejszym czasie. Nic dziwnego, w końcu to w pierwszych miesiącach kształtuje się układ nerwowy. Odpowiedzialni rodzice dokładają wszelkich starań, by wykorzystać ten czas, najlepiej jak tylko mogą. Z tego właśnie powodu kołyska DREAMER ™ jest idealnym zakupem. Z jednej strony zapewnia poczucie bezpieczeństwa, z drugiej wspomaga rozwój układu nerwowego.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować