• 13 lipca 2024

Okulary antyrefleksyjne - dbaj o oczy

 okulary antyrefleksyjne

W dzisiejszych czasach trudno jest nam wyobrazić sobie życie bez komputera. Nie tylko jest on stale obecny w naszym życiu, ale spędzamy przy nim naprawdę sporo czasu. Poza tym, że używamy go w celach rozrywkowych, bardzo wiele osób spędza przed monitorem także czas w trakcie pracy. Przy komputerze dużo czasu spędzają również studenci, a obecnie także uczniowie. To wszystko powoduje, że nasze oczy są wciąż narażone na szkodliwe działanie światła ekranu. Zbyt długie spędzanie czasu przed komputerem może powodować uczucie dyskomfortu i zmęczenia, a nawet prowadzić do chorób oczu.

Jak nasze oczy reagują na monitor?

Praca przed monitorem komputera jest bardzo szkodliwa dla naszych oczu. Jego działanie wiąże się z pogorszeniem ostrości wzroku, pogłębieniem wad i zwiększeniem wrażliwości oczu w społeczeństwie. Praca przed monitorem prowadzi do problemów ze wzrokiem wynikających przede wszystkim z samej specyfiki tej pracy. Powoduje ona, iż wzrok użytkownika skupiony jest przez szereg godzin w stałej odległości, co prowadzi do zwiotczenia mięśni gałki ocznej oraz do problemów z akomodacją i powoduje pogorszenie wzroku. Jest to powód, dla którego zaleca się robienie krótkich, ale dość częstych przerw w pracy przy komputerze. Dodatkowo, skupiając wzrok na monitorze, rzadko mrugamy, przez co dochodzi do wysuszenia dolnej części oka. Mamy wtedy do czynienia z syndromem suchego oka. Długotrwała praca przy komputerze może prowadzić także do zjawiska zwanego syndromem widzenia komputerowego. Towarzyszy mu uczucie zmęczenia oczu, pieczenie, ciężkość powiek, zaczerwienienie, zamglenie widzenia czy podwójne widzenie. Kiedy nasz wzrok jest przemęczony długim wpatrywaniem się w monitor, nasza praca staje się mniej wydajna, a my jesteśmy zmęczeni i rozdrażnieni.

Czym są okulary z antyrefleksem?

Problem z wpływem komputera na nasz wzrok jest obecnie tak powszechny, że zyskał już nawet swoją nazwę „syndromu oka biurowego”. Na szczęście, nie jesteśmy jednak całkowicie bezradni w walce ze szkodliwym działaniem komputera. Na rynku są obecne i zyskują coraz większą popularność okulary antyrefleksyjne (https://avm4you.pl/okulary-do-komputera-zerowki-antyrefleksyjne/b_yose). Powłoka antyrefleksyjna chroni nasze oczy przed promieniowaniem i odblaskami światła.  Poprawia ona również ostrość i kontrast obrazu, przez co nasz wzrok mniej się męczy. To wspaniałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które na co dzień spędzają dużo czasu przed ekranem. Okulary antyrefleksyjne poprawiają także jakość oglądania obrazów na ekranie telewizora.

okulary zerówki

Okulary antyrefleksyjne zerówki

Po okulary do komputera sięgają często osoby, które nie mają wad wzroku, ale spędzają dużo czasu przed monitorem i doskwierają im wynikające z tego problemy z oczami. Dla takich osób powstały okulary zerówki, których jedynym przeznaczeniem jest zabezpieczenie oczu przed szkodliwymi refleksami monitora i w efekcie syndromem widzenia komputerowego. Warto wiedzieć, że firmy, w których pracownicy spędzają czas przy komputerze, mają obowiązek całkowicie lub częściowo refundować zakup takich okularów. Zjawisko chorób oczu powodowanych działaniem komputera jest bowiem obecnie bardzo powszechne.

Wygląd też ma znaczenie

Okulary antyrefleksyjne zerówki są coraz bardziej popularne ze względu na swoje działanie. Warto jednak również wspomnieć, że ładne oprawki potrafią podkreślić urodę i dodać charakteru. Można więc uznać, że są one również coraz bardziej modne w biurach. Kiedyś osoby noszące okulary były niekoniecznie zadowolone z tego faktu i często decydowały się na zamianę ich na soczewki. Obecnie okulary mogą stanowić stylowe dopełnienie wizerunku, dodawać nam powagi i pewności siebie.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Psychoterapia online dla DDA

Osoby z syndromem DDA, czyli Dorosłe Dzieci Alkoholików, to znaczy odsetek pacjentów zgłaszających się pomoc...