• 28 maja 2024

Jak nosić pierścionek z szafirem?

Słynny pierścionek zaręczynowy Kate Middleton, który poprzednio należał do lady Diany sprawił, że sprzedaż tego rodzaju biżuterii znacząco wzrosła. Dzisiaj również pierścionki z szafirem, także te zaręczynowe, cieszą się dużą sympatią. Charakterystyczny, głęboko niebieski kolor pięknie wygląda na dłoni, uwydatnia błękitną tęczówkę i pięknie komponuje się z różnymi stylizacjami. Jak zatem nosić pierścionek z szafirem? 

Srebrny pierścionek z szafirem

Od wieków szafir uznaje się za kamień, który symbolizuje wierność, czystość i skromność. Cenią go nie tylko kobiety, ale również twórcy biżuterii, dla których jest bardzo cennym materiałem. Co ciekawe, to właśnie szafir jest najczęściej wybieranym kamieniem szlachetnym zaraz po diamentach. Jest jednym z najtwardszych naturalnych minerałów. Szafir może mieć różne odcienie, ale najpopularniejszy jest niebieski o bardzo wyrazistej barwie. Pięknie komponuje się zarówno ze złotem, jak i srebrem.

Srebrny pierścionek z szafirem jest ponadczasowy i daje ogromne możliwości, jeśli chodzi o dopasowywanie biżuterii do stylizacji. Zarówno srebrny, jak i niebieski są kolorami zimnymi, dlatego tworzą piękne połączenie. Pierścionki z niebieskim oczkiem są ciekawym przełamaniem klasycznych stylizacji, pasują również do zwiewnych, eterycznych sukienek, ponieważ wprowadzają nutkę romantyczności. Srebrny pierścionek z szafirem może być przekazywany z pokolenia na pokolenie ze względu na niezwykłą twardość kamienia. Z tego też powodu bardzo często wybiera się go na prezenty z okazji rocznic i jubileuszy, a także jako pierścionki zaręczynowe. Szafir uznaje się za kamień mądrości, który służy budowaniu wewnętrznej mocy, dlatego to biżuteria o głębokim znaczeniu symbolicznym.

Do jakich stylizacji pasuje pierścionek z szafirem?

Zarówno złoty, jak i srebrny pierścionek z szafirem jest bardzo elegancki, dlatego warto go nosić do klasycznych, stonowanych stylizacji. W takim połączeniu dodaje klasy i szykowności. Pięknie komponuje się z sukienkami w kolorze butelkowej zieleni i różnymi odcieniami niebieskiego. Pierścionek z szafirem można zakładać do kreacji wieczorowych, koktajlowych i wszelkich stylizacjach komponowanych z myślą o wielkich okazjach, jak wesele czy ważne uroczystości.

Nie znaczy to jednak, że pierścionek z szafirem nie sprawdzi się na co dzień. Będzie również pasował do białej czy niebieskiej koszuli zestawionej z jeansami. Wyraziste niebieskie oczko będzie również pięknie wyglądało w połączeniu z innymi pierścionkami. Dlatego pierścionek z szafirem można śmiało wykorzystywać do stworzenia modnego looku, w którym wszystkie palce zdobi się delikatnymi obrączkami.

Sprawdź ofertę wyjątkowych pierścionków zaręczynowych z szafirem na https://roren.pl/>>

Zaręczynowy pierścionek z szafirem

Pierścionek zaręczynowy Kate Middleton, który wcześniej nosiła Diana stał się już ikoną w świecie jubilerskim. Wyrazisty szafir otoczony małymi diamentami to projekt pierścionka, na punkcie którego oszalały kobiety na całym świecie. Wraz z nim wróciła moda na styl wiktoriański i biżuterię vintage. Między innymi dlatego zaręczynowy pierścionek z szafirem cieszy się niesłabnącą popularnością i coraz więcej przyszłych żon właśnie taki chce nosić na palcu. Jeśli dodać do tego symbolikę szafiru i jego niezwykłą trwałość, okazuje się, że jest to idealny pomysł na wybór pierścionka dla narzeczonej.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować