• 26 lutego 2024

Jaki rower elektryczny jest najlepszy do miasta?

Rower elektryczny to świetna alternatywa dla transportu publicznego. Silnik, który wspomaga rowerzystów, oznacza, że możesz dojechać do swojego miejsca pracy bez zbędnego pocenia się. Odpowiednia infrastruktura jest niezbędna, aby zapewnić płynną jazdę i bezpieczeństwo. Teraz nadszedł czas, aby zdecydować, jaki typ roweru chcesz.

Rama roweru miejskiego

Rowery miejskie mają ramę, która pozwala na przyjęcie wygodnej pozycji. Rowerzysta siedzi w pozycji wyprostowanej. Kierownica jest ustawiona wysoko, aby nie trzeba było się zbytnio opierać. To nie jest rower sportowy, więc komfort jest ważny.

Aluminiowe ramy są stosowane w celu zmniejszenia masy rowerów elektrycznych. Rowery elektryczne damskie jak i męskie mają dobrze zaprojektowaną geometrię w taki sposób, aby ułatwić wsiadanie i zsiadanie, zwłaszcza gdy ma się na sobie cywilne ubrania.

W rowerach elektrycznych musi być gdzieś umieszczona bateria. Najczęściej umieszcza się ją na stelażu lub za pionową rurą ramy. Pierwszy przypadek jest najbardziej efektowny, ponieważ nie ingeruje w wizualną stronę roweru. Wygląda tak samo jak klasyczny model, ale z dodatkowym bagażem. Nie ma to kluczowego znaczenia dla sprawności napędu, jest to kwestia czysto estetyczna.

Silnik i bateria

Silnik, zgodnie z prawem europejskim i amerykańskim, jest jedynie wspomaganiem dla rowerzystów. Aby wspomaganie zaczęło działać, trzeba pedałować bez przerwy. 25 km/h to prędkość, przy której silnik się wyłącza. 250 watów to maksymalna moc silnika i wszyscy liczący się producenci przestrzegają tego limitu.

Silnik może znajdować się w korbie, tylnej piaście lub z przodu. Centralna pozycja jest uważana za bardziej korzystną. Dodatkowy ciężar spada blisko środka ciężkości całego roweru. Dzięki temu jest mniej widoczny podczas jazdy. Wspomaganie kierownicy działa lepiej i jest bardziej płynne przy ruszaniu.

Nowoczesne rowery elektryczne stosują akumulatory litowo-jonowe, ponieważ oferują one najlepszy stosunek masy do pojemności. Ważne jest, aby przed zakupem roweru sprawdzić pojemność i inne parametry. Im mocniejsza bateria, tym dalej będziemy mogli pojechać ze wspomaganiem.

Akcesoria do rowerów miejskich

Rower miejski nie jest przeznaczony do przewożenia ciężkich ładunków. Nie warto jednak inwestować w model z niskiej jakości komponentami.

Dostępne są dwa rodzaje przerzutek. Zewnętrzny wózek i kaseta, lub przerzutka zintegrowana z piastą tylnego koła. W tym przypadku cały mechanizm zmiany biegów jest szczelnie zamknięty. Dzięki temu jest trwalszy i wymaga mniej uwagi.

Rowery elektryczne posiadają zazwyczaj hamulce szczękowe typu V-Brake, lub w przypadku holenderskich producentów, hamulce rolkowe. Hamulce tarczowe są opcją dla wersji wspomaganych. Są one skuteczniejsze, gdy rower jest cięższy.

Rowery elektryczne damskie jak i męskie znajdziesz w sklepie internetowym mocnerowery.pl

Rower elektryczny damski

Wyposażenie roweru

Rower miejski musi być praktyczny. Ważne jest, aby rower posiadał błotniki, oświetlenie, osłonę łańcucha na całej długości oraz bagażnik. Koszyk przedni może zastąpić bagażnik. Jest to bardzo popularne rozwiązanie, szczególnie dla pań. Do tylnego bagażnika można zamontować duże sakwy.

Rowery składane

Rower do miasta to coś więcej niż tradycyjny rower holenderski z dużymi oponami. Coraz większą popularnością cieszą się rowery składane. Są lżejsze od tradycyjnych rowerów miejskich, a przez to łatwiejsze w transporcie. Można je również kupić w wersji elektrycznej. Jest to świetna opcja dla tych, którzy chcą poruszać się w systemie "parkuj i jedź". Samochód można zostawić na obrzeżach miasta, a rowerem dojechać w bardziej zatłoczone miejsca.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Nowoczesne i stylowe fryzury fade

W dzisiejszym artykule zanurzymy się w fascynujący świat fryzur fade. Ta niezwykle stylowa i nowoczesna fryzura...