• 28 maja 2024

Zakwaszenie organizmu – jak z nim walczyć?

zakwaszenie organizmu

W dzisiejszych czasach większość ludzi ma wrażenie, że ich życie pędzi z zawrotną prędkością. Żyjemy coraz szybciej i jesteśmy coraz bardziej zestresowani. W związku z tym, że mamy coraz mniej czasu, to mniej uwagi poświęcamy na to, czym się żywimy. Niestety, ma to niesamowity wpływ na jakość naszego życia oraz stan naszego zdrowia. To, co jemy, może bowiem wpłynąć na zakwaszenie naszego organizmu.

Co to jest zakwaszenie organizmu?

Zakwaszenie organizmu polega na zaburzeniu równowagi kwasowo-zasadowej organizmu człowieka. Główną przyczyną takiego stanu jest sposób odżywiania się. Do takiego stanu może doprowadzić dieta bogata w przetworzoną żywność, nadmierną ilość mięsa, przy tym jest uboga w warzywa i owoce. Jeżeli nasz organizm funkcjonuje poprawnie, to wtedy równowaga kwasowo-zasadowa jest zachowana. Jakie są zatem przyczyny takiego stanu? Warto pamiętać, że produkty spożywcze można podzielić na dwie grupy: kwasotwórcze oraz zasadotwórcze. Jeżeli w naszej diecie więcej jest produktów, które w procesie trawienia okazują się kwasotwórcze, to właśnie wtedy możemy doprowadzić do zakwaszenia naszego organizmu. Dlatego zbilansowana dieta jest tak bardzo ważna, ponieważ wtedy nasze ciało poprawnie funkcjonuje.

Sprawdź także jak naturalnymi sposobami poradzić sobie z migrenowymi bólami głowy, oraz dowiedz się więcej na temat przyczyn ich występowania - Odwiedź https://migrenaporadnik.pl/ i skorzystaj z darmowych porad ! >>

równowaga kwasowo-zasadowa

Objawy zakwaszenia organizmu

Na co należy zwrócić uwagę, aby dowiedzieć się, czy nasze ciało ma problem z zakwaszeniem?  Nasz organizm wysyła nam pewne sygnały, które mogą powiedzieć nam, że możemy mieć problem z zakwaszeniem. Objawami zakwaszenia mogą być między innymi: brak energii, chroniczne zmęczenie, depresja, nerwowość oraz przewrażliwienie, powracające zajady (pękanie kącików ust), biegunki, zapalenie dziąseł, sucha skóra, powtarzające się zapalenia jelit, łamliwe i rozdwajające się paznokcie, słabe, wypadające włosy, skurcze mięśni, zapalenie ścięgien, bóle stawów a nawet osteoporoza. Czasem przez zakwaszenie nie możemy zrzucić kilku zbędnych kilogramów, które tak bardzo nam przeszkadzają. Więcej o objawach i przyczynach zakwaszenia przeczytasz tutaj.

Jak zwalczyć zakwaszenie organizmu?

Jeżeli chcemy zniwelować zakwaszenie naszego organizmu, musimy skupić się na diecie. Warto także zrezygnować z używek, takich jak papierosy i alkohol. Przede wszystkim musimy wprowadzić do naszego jadłospisu warzywa i owoce, które pomogą nam odzyskać równowagę kwasowo-zasadową. Powinniśmy także pić około 2 litry wody mineralnej bogatej w wapń oraz magnez.W zachowaniu równowagi kwasowo-zasadowej mogą nam pomóc również zioła i przyprawy. Nasz organizm na pewno podziękuje nam, jeżeli zrezygnujemy ze słodkich napojów oraz zbyt dużej ilości mięsa. Kluczowe jest także odstawienie przetworzonej żywności typu fast foody, słodycze czy słone przekąski. Warto zatem zacząć przygotowywać posiłki samodzielnie, dzięki czemu będziemy mogli zweryfikować składniki, z których są zrobione. Dla lepszego efektu musimy także zacząć spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu oraz zacząć uprawiać sporty.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Psychoterapia online dla DDA

Osoby z syndromem DDA, czyli Dorosłe Dzieci Alkoholików, to znaczy odsetek pacjentów zgłaszających się pomoc...