• 25 czerwca 2024

Wynajmij łatwo mieszkanie z Sasiedzki.pl

Obecnie rynek wynajmu mieszkań w Polsce jest bardzo dobrze rozwinięty. Łatwiej jest wynająć mieszkanie, czy pokój, niż jeszcze 10-15 lat temu. Nawet w niewielkich miastach pojawiają się regularnie atrakcyjne oferty. Czemu tak się dzieje? Na rynku jest więcej mieszkań. Ale także ich właściciele coraz częściej traktują je jako inwestycje. Wielu właścicieli kupuje mieszkania z myślą o wynajmie.

Czy to oznacza jednak, że wynajem mieszkania to prosta sprawa? Osoby szukające mieszkania muszą przekopać się przez całe mnóstwo ogłoszeń, które często nie są w żaden sposób atrakcyjne. Niektóre portale ogłoszeniowe nie dysponują też odpowiednimi narzędziami, dzięki którym można określić dokładnie swoje wymagania. Jak można więc ułatwić sobie zadanie?

Zanim wynajmiesz- określ wymagania

Zanim zaczniesz szukać mieszkania, musisz się dokładnie zastanowić, czego właściwie szukasz. Powiesz, że to oczywiste – mieszkania. Jakie jednak powinno być to mieszkanie? Zacznij od jego wielkości i liczby pokojów. Jeżeli zamierzasz mieszkać sam, to jeden pokój może okazać się wystarczający, jednak dla pary może okazać się trochę za ciasny.

Możesz też wybrać różne opcje wyposażenia mieszkania.  Najczęściej mieszkania na wynajem są umeblowane, a często nawet świeżo wyremontowane. Standard wyposażenia może bardzo się różnić.

Musisz także zwrócić uwagę na lokalizację, zwłaszcza w przypadku gdy mieszkasz w dużym mieście. Najlepiej jest wybrać mieszkanie, z którego masz dobry dojazd do pracy lub na uczelnię. Zwróć też uwagę, czy okolica jest debrze skomunikowana. Jeżeli w pobliżu znajduje się przystanek lub stacja kolejowa, to z pewnością ułatwi ci to dotarcie do każdego miejsca.

Zastanów się także, jak dużo pieniędzy możesz przeznaczyć na czynsz dla właściciela a także inne opłaty. Im lepsza okolica, oraz większe, czy lepiej urządzone mieszkanie – tym oczywiście cena za wynajem będzie wyższa.

Trudności z szukaniem mieszkania

Gdy już zdecydujesz się, jakie mieszkanie chcesz wynająć, czas na poszukiwania. Nie zawsze jest to proste zadanie. Na początku musisz zdecydować się ma metodę poszukiwania. Możesz:

  • Skorzystać z lokalnych portali z ogłoszeniami
  • Przeglądać ogłoszenia w gazeta i innych mediach tradycyjnych
  • Skontaktować się z agencją

Portale ogłoszeniowych jest bardzo dużo i należy je przeglądać dość regularnie, aby być na bieżąco. Każdy z nich ma też inny układ i nie zawsze od razu możesz zorientować się, czy oferta jest tym, czego oczekujesz, bo np.: w wynikach wyszukiwania nie pokazują się istotne dla Ciebie informacje

W mediach tradycyjnych jest zdecydowanie mniej ogłoszeń i w dodatku za gazetę musisz zapłacić. Podobnie jak w przypadku agenta nieruchomości.  Czy jest na to jakiś prostszy sposób?

Zrób to inaczej – z Sasiedzki.pl

Ssiedzki.pl to agregat ogłoszeń. Możesz tutaj skorzystać z intuicyjnej wyszukiwarki, gdzie wystarczy, że określisz:

  • Ilość pokoi
  • Wielkość mieszkania
  • Wysokość czynszu
  • Lokalizację

W odpowiedzi otrzymasz oferty dopasowane do Twoich wymagań. I żadnych innych. Spośród nich będziesz mógł tylko te najbardziej interesujące propozycje.

Nie musisz więc tracisz czasu na oglądanie ogłoszeń, które w ogóle Cię nie interesują.  Agregator za ciebie znajdzie ogłoszenia z różnych stron. W ten sposób zaoszczędzisz czas stracony na wyszukiwaniu i przeglądaniu wielu portali. Unikniesz też oglądania tych samych ofert na wielu portalach. Znajdziesz więc swoje mieszkanie znacznie szybciej i wygodniej. A to tylko dlatego, że zdecydujesz się na inny portal, niż zwykle. Na przykład, aby znaleźć mieszkania na wynajem w Skawinie, wybierz w opcjach filtrowania właściwe miasto, a następnie zaznacz jakie kolejne opcje Cię interesują, czyli Skawina -> Mieszkania -> Wynajem. Po kliknięciu buttona „Szukaj” otrzymasz oferty ze wszystkich popularnych stron z ogłoszeniami wynajmu nieruchomości w Skawinie. Banalnie proste prawda? ;)

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Najlepsze książki fantasy

Literatura fantasy od zawsze fascynowała czytelników swoją złożonością, bogactwem wyobraźni i epicką...

Nowoczesne i stylowe fryzury fade

W dzisiejszym artykule zanurzymy się w fascynujący świat fryzur fade. Ta niezwykle stylowa i nowoczesna fryzura...