• 25 czerwca 2024

W Poznaniu nad Maltą czekają nas darmowe testy najnowocześniejszych rowerów

rower

W najbliższy weekend, 19-20 maja w Wake Park Malta czekają nas trzy rowerowe imprezy. To idealna propozycja dla wszystkich, którzy chcą kupić dwa kółka, ale nie wiedzą jak je dla siebie dobrać. Dzięki serii testów będziemy mogli pojeździć na różnych modelach, nawet po 24 tys. zł (na takim ściga się dwukrotna wicemistrzyni olimpijska). Przetestujemy też ultralekką szosówkę i najnowsze wersje górskie, także elektryczne. Łącznie dostaniemy do dyspozycji ponad 50 rowerów.

 

Trzy osobne imprezy tematyczne, polegające na bezpłatnych testach, to rzadka okazja, by wypróbować wszelkie propozycje rowerowe – nawet te najlepsze i najdroższe na rynku. Możemy też dowiedzieć się co nowego w sezonie 2018, jak wybrać rower najbardziej odpowiedni dla siebie i zasięgnąć wszelkich porad od specjalistów z branży.  

Wszystkie imprezy zostaną rozegrane w Wake Park Malta w godz. 9.30-15.30. Na miejscu pojawi się Bartosz Huzarski, utytułowany były zawodowy kolarz szosowy, wielokrotny uczestnik Tour de France i założyciel szkoły kolarskiej Huzar Bike Academy. Wyliczmy po kolei:

 

  • KROSS Road Ride odbędzie się w sobotę, 19 maja. To okazja, by przekonać się do rowerów szosowych i triathlonowych. Łącznie do dyspozycji zostanie udostępnionych 8 modeli w różnych wersjach, również karbonowych.

 

  • W tym samym czasie i miejscu potrwa akcja Włącz Rower, dotycząca rowerów elektrycznych. Do testów zostaną udostępnione eBike’i z serii Boost w różnych wersjach, różniących się pojemnością baterii i częściowo osprzętem - ścieżkowiec Soil, górski model Level i Lea (ten drugi to wersja dla pań) oraz trekkingowe modele Trans Hybrid. Wszystkie bazują na jednym z najpopularniejszych na rynku systemów Shimano Steps. - Chcemy pokazać uczestnikom zalety rowerów elektrycznych i przybliżyć zastosowaną w nich technologię. Są one w Polsce ciągle małe znane i panuje wokół nich wiele mitów. Dużo osób sądzi na przykład, że jadą same, co nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, bo to nie skutery - mówi Paweł Buczko, starszy specjalista ds. trade marketingu marki KROSS. - eBike dokłada dodatkową moc podczas pedałowania. Sprawia, że rower jedzie łatwiej i daje dużo przyjemności tam, gdzie nie ma jej na tradycyjnych dwóch kółkach – podkreśla.

 

  • KROSS Test Tour zostanie zorganizowany dzień później - w niedzielę, 20 maja. Dostaniemy wtedy możliwość sprawdzenia w terenie ponad 50 rowerów z segmentów: MTB XC, enduro, trail i MTB w wersji elektrycznej. Znajdzie się wśród nich np. topowy model Level Team Edition, kosztujący prawie 24 tys. zł, na którym ścigają się Maja Włoszczowska i mistrzyni świata w kolarstwie górskim Jolanda Neff.

Rozwiązać dylemat: który model dla mnie?

- Zakup roweru, mającego posłużyć właścicielowi na długie lata, to poważna decyzja. Dzięki naszemu przedsięwzięciu każdy kto planuje przesiąść się na nowe dwa kółka może sprawdzić, który segment i jaki model najbardziej mu odpowiada – wyjaśnia Paweł Buczko z firmy KROSS.  – Podczas każdej z tych imprez wyjazdy będą prowadzone w systemie turowym od godziny 9.30 do 15.30. W tym czasie zostaną zorganizowane co najmniej trzy przejazdy. Na miejscu sztab mechaników i innych pracowników odpowie na wszelkie pytania. Będzie też przygotowywał testowe dwa kółka, by wszystko działało jak należy. Ale warunkiem koniecznym jest posiadanie własnego kasku – zaznacza Buczko.

Każda osoba może w ciągu testowego dnia wypożyczyć maksymalnie trzy rowery, co oznacza praktycznie całodniową rodzinną weekendową rozrywkę. Co więcej, wszyscy uczestnicy mogą liczyć na przygotowanie specjalnej oferty sprzedażowej przez lokalnych dealerów.

Jak wziąć udział?

To banalnie proste i wymaga jedynie drobnych formalności. Na stronie odpowiedniej serii testów wystarczy zarezerwować interesujący nas model. Szosówki i modele triathlonowe na KROSS Road Ride zamówimy dla siebie pod adresem www.kross.pl/road_ride, a inicjatywa Włącz Rower - poświęcona eBike’om – jest skierowana dla wszystkich chętnych i nie obowiązują zapisy (oba wydarzenia zorganizowane zostaną w sobotę). Z kolei rowery górskie w ramach KROSS Test Tour(niedziela) zarezerwujemy na stronie www.kross.pl/pl/test_tour.

Konkretne dwa kółka zamawiać można na stronie odpowiedniej edycji najwcześniej na dwa tygodnie przed testowym weekendem. Zdecyduje kolejność zgłoszeń.

Na miejscu, przed rozpoczęciem jazdy, niezbędne jest podpisanie umowy najmu, upoważaniającej do wypożyczenia roweru. Wcześniej do weryfikacji należy pokazać dwa dokumenty tożsamości. Testować sprzęt mogą zarówno dorośli, jak i dzieci (wtedy pieczę nad nimi sprawują rodzice lub uprawnieni opiekunowie).

Ze szczegółami akcji zapoznamy się na jej profilu na Facebooku. Znajdziemy tam również listę rowerów. W dodatku na tej stronie można zadawać pytania dotyczące testów i śledzić relacje z tych wydarzeń.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Czy warto kupować narzędzia?

Istnieje wiele różnych narzędzi, które można kupić. Jednak te narzędzia mogą kosztować dużo pieniędzy...