• 13 lipca 2024

Największe atrakcje na Sri-Lance

Jeśli marzysz o zwiedzaniu Azji, a obawiasz się nieco wyruszenia na długą wyprawę z plecakiem, dobrym pomysłem na początek będzie Sri Lanka. Pogoda w tym niewielkim państwie położnym na wyspie sprzyja wypoczynkowi i podróżom, a przy tym kraj jest bezpieczny i niedrogi. Czego chcieć więcej? Szczególnie że miejsce jest wyjątkowo urokliwe. Niezwykle bujna egzotyczna przyroda, możliwość podglądania żyjących na wolności słoni, przepiękny ocean z wymarzonymi warunkami do kąpieli i sportów wodnych – to wszystko oferuje turystom właśnie Sri Lanka. Podróż do tego kraju to tez okazja, by zobaczyć wiele atrakcji. Co warto zwiedzić, będąc na Sri Lance?

Kraj ten obfituje przede wszystkim we wspaniałe ślady starożytnej kultury. Ruiny starożytnych budowli sakralnych to wyjątkowo cenne zabytki. Do najcenniejszych należy z pewnością miasto Anuradhapura, na którego zwiedzanie warto zarezerwować nawet cały dzień” – zachęca ekspert z portalu http://phontour.pl/a/kukv,praktyczny-poradnik-co-warto-wiedziec-przed-wyjazdem-sri-lanki, którego specjalizacją jest Azja Południowo.

Zaznacza też, że: „Wschodnia, a krajem, o którym wie chyba wszystko, jest Sri Lanka. Gdzie jechać jeszcze? Ruiny w Mihintale czy ruiny pałacu w Polonnaruwa na pewno dostarczą niezapomnianych wrażeń” – dodaje.

Jedną z największych atrakcji Sri Lanki jest jednak Pinnawala Elephant Orphanage. To nic innego tylko schronisko dla… słoni. Wiele tu zwierząt po przejściach, wedle właściciela tego miejsca dziś są traktowane dobrze i mają jak najlepsze warunki życia. Niestety nie brak też doniesień o nieprawidłowościach w tego typu ośrodkach. Z pewnością jednak jest to najlepsza okazja, by zobaczyć z bliska te majestatyczne zwierzęta. Na Sri Lance występują one też w warunkach naturalnych, jednak szansa, że spotkamy słonia podczas spaceru po dżungli, jest niewielka. Co oczywiście nie oznacza, że taka wycieczka sama w sobie nie jest ogromną atrakcją. Egzotyczna przyroda Sri Lanki naprawdę jest godna podziwiania z bliska, a trekking w dżungli to jedna z najlepszych metod, by ją poznać. Szczególnie że poza słoniami i lampartami, które raczej ukryją się przed naszym wzrokiem, zobaczymy inne egzotyczne zwierzęta, przede wszystkim bajecznie kolorowe ptaki.

Jeśli marzy nam się obejrzenie dzikich zwierząt z bliska, warto wybrać się na Safari w Yala National Park. Samochód wyrusza bladym świtem, bo o tej porze mamy największe szanse na spotkanie przepięknych słoni czy lampartów – to prawdziwy rarytas, bo dzikie koty nie zawsze zechcą się pojawić. Atrakcją safari są też znakomici przewodnicy, którzy snują barwne opowieści o przyrodzie.

Ogromną atrakcją są też plantacje herbaty. Na Sri Lance liście wciąż zbierane są ręcznie, tak jak to było tradycyjnie. Nie bez przyczyny też herbata z tego kraju uważana jest za jedną z najlepszych na świecie i stanowi ważny towar eksportowy Sri Lanki. W wielu plantacjach organizowane są wycieczki, można więc wejść i z bliska obejrzeć, jak wygląda praca. Warto, szczególnie że niektóre plantacje mają przepiękne położenie i wspinaczka do nich nagrodzona jest zapierającymi dech w piersiach widokami.

Będąc na Sri Lance, warto też skorzystać z możliwości odwiedzenia kopalni szafirów – to kamienie bardzo popularne tutaj. Kopalnia szafirów w Ratnapurze pozwala zobaczyć, jak wygląda trudna i niebezpieczna praca górników, którzy ręcznie wydobywają przepiękne kamienie. Warto przy tym pamiętać, że odwiedzamy miejsce rzeczywistej pracy, a nie atrapę przygotowaną dla turystów, dlatego nie jest to bezpieczny spacer i należy zachowywać się ostrożnie, słuchając uważnie poleceń przewodnika. Na pewno jednak wrażenia są warte tego wysiłku i może to być jedno z najciekawszych wspomnień z pobytu na Sri Lance.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Najlepsze książki fantasy

Literatura fantasy od zawsze fascynowała czytelników swoją złożonością, bogactwem wyobraźni i epicką...

Nowoczesne i stylowe fryzury fade

W dzisiejszym artykule zanurzymy się w fascynujący świat fryzur fade. Ta niezwykle stylowa i nowoczesna fryzura...