• 13 lipca 2024

Czy okulary zerówki szkodzą?

Coraz więcej osób dorosłych jak i dzieci ma problemy ze wzrokiem o czym alarmują lekarze okuliści. Każdy z nas spędza wiele godzin przed ekranem monitora, tabletu czy telewizora co bezpośrednio przekłada się na pogorszenie narządu wzroku. Wiele osób sięga w tej sytuacji po krople nawilżające czy suplementy diety, a do pracy zakłada tzw. okulary zerówki (https://avm4you.pl/okulary-do-komputera-zerowki-antyrefleksyjne/b_yose). 

Ochrona oczu przede wszystkim!

Osoby posiadające wadę wzroku znają doskonale problem codziennego użytkowania okularów. Zabrudzenia, odciski palców czy parowanie szkieł to ich codzienne zmagania, a jednak amatorów niekorekcyjnych okularów przybywa z każdym rokiem. Na pewno mają na to wpływ aktualne trendy oraz coraz większy wybór atrakcyjnych oprawek, które stają się modnym dodatkiem codziennego outfitu. Użytkownicy tzw. zerówek podkreślają fakt, że przede wszystkim starają się chronić oczy przed szkodliwym promieniowaniem komputera w trakcie wielogodzinnej pracy. Wiele osób z pewnością kusi fakt, że nosząc okulary są postrzegani jako bardziej poważni i profesjonalni. Powstaje jednak pytanie czy noszenie okularów zerówek przez osoby, które nie mają wady wzroku nie jest przypadkiem szkodliwe?

Co z antyrefleksem i filtrami UV?

Należy pamiętać, ze źle dobrane szkła mogą być przyczyną wielu dolegliwości jak bóle i zawroty  głowy, uczucie pieczenia, łzawienie czy w konsekwencji faktyczne popsucie się wzroku. Nasze oczy są bardzo wrażliwe na wszelkie bodźce zewnętrzne dlatego przy wyborze okularów, które mają pełnić tylko funkcję ochronną warto kierować się poradą fachowca. Nigdy nie należy kupować okularów w marketach czy na bazarach, ponieważ plastik  z którego zrobione są szkła jest zazwyczaj najgorszego gatunku. Okulary takie nie posiadają często żadnych filtrów UV, które maja za zadanie chronić oczy przed promieniowaniem słonecznym i ultrafioletowym. Użytkując źle dobrane okulary zerówki można sobie tylko zrobić krzywdę dlatego warto przemyśleć zakup dobór profesjonalnej pary szkieł.

Najlepsze powłoki LED-Protect 

W odpowiedzi na pytanie czy okulary zerówki to przejściowa moda czy zdrowy trend to najlepiej zasięgnąć porady specjalisty. Jeżeli decydujemy się na zakup okularów warto udać się do optyka, który dobierze najlepsze dla nas parametry i będzie wiedział jaki rodzaj materiałów znajdzie u nas zastosowanie.  Jeżeli poszukujemy okularów do okazjonalnego noszenia czy np. do zdjęć można pokusić się o ich tańszą wersję. Natomiast jeżeli chcemy stosować okulary w codziennej pracy zdecydowanie warto zainwestować w odpowiednią jakość. Kupując „zerówki” posiadające tylko tradycyjny antyrefleks nie uda się zniwelować szkodliwego wpływu światła niebieskiego, które jest emitowane przez monitory. Zastosowane materiały zaostrzą oczywiście pole widzenia ale nie zablokują szkodliwego promieniowania. Żeby nasze oczy były odpowiednio chronione warto pokusić się o zakup szkieł ze specjalnymi powłokami LED-Protect, które w pełni zabezpieczają oczy. Dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań powłoki minimalizują odbicie światła niebiesko-zielonego co realnie wpływa na poprawę jakości widzenia. Szkła takie są szczególnie polecane osobom spędzającym długie godziny przed komputerem, a także kierowcą zawodowym- ich działanie znacząca wpływa na poprawę komfortu widzenia w trakcie trudnej pogody czy w ciemności.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Psychoterapia online dla DDA

Osoby z syndromem DDA, czyli Dorosłe Dzieci Alkoholików, to znaczy odsetek pacjentów zgłaszających się pomoc...