• 28 maja 2024

Lista wzruszających filmów i dramatów, które są najlepsze

Jakie są twoje ulubione dramaty? Są wzruszające i skłaniają do refleksji. Ważne jest, aby zauważyć, że dramaty nie mogą być klasyfikowane do jednego gatunku. Dramaty można podzielić na wiele kategorii. Istnieją dramaty społeczne, psychologiczne, obyczajowe. Melodramat to inny rodzaj dramatu, który opowiada historię miłosną.

Ponieważ każdy jest inny, wybór najlepszych dram może być trudny. Jestem osobą, która jest wrażliwa na tego typu filmy, więc wierzę, że każdy znajdzie coś z poniższej listy. Do wyboru będzie wiele dramatów, od tych znanych jak Zielona Mila po mniej znane filmy.

Wszystko jest iluminacją

Everything is Illumination to mieszanka komedii i dramatu, czyli mój ulubiony gatunek. Jest to historia potomka amerykańskiego Żyda, który wyjeżdża na Ukrainę w poszukiwaniu opowieści o dziadku. To podróż na dzisiejszą Ukrainę, ale jego dziadek żył jeszcze w Polsce.

Ten dramat był moim niedawnym odkryciem. Jest wzruszający i skłania do refleksji. Pomaga nawet zrozumieć swoich przodków.

August Rush

Ten film to piękna refleksja na temat przeznaczenia i tego, że czasami potrzeba lat, aby stało się ono rzeczywistością. Evan Tylor marzy o spotkaniu swoich rodziców, a mieszka w sierocińcu. Wierzy, że połączyła ich miłość i że wszystko się ułoży. Jego rodziców połączyła miłość do muzyki, a on jest tego efektem. Spotkają się dopiero w tym roku w Nowym Jorku.

Cud w celi numer 7

Nie pamiętam, kiedy ostatnio uroniłam tyle łez nad jakimś filmem. Miracle in Cell #7 opowiada historię Momo, niepełnosprawnej intelektualnie kobiety. Jest on ojcem pięknej córki. Zostaje skazany na więzienie za błąd, który popełnił zabijając córkę wysoko postawionego oficera wojskowego.

The Miracle in Cell No. 7 to produkcja turecka. Polecam obejrzeć kilka tureckich komedii, takich jak The Miracle in Cell No. 7.

Nawet jeśli czas ucieka (Bucket List)

Dwaj starsi mężczyźni, Edward, ekscentryczny i bogaty człowiek, oraz Carter, emerytowany mechanik, spotykają się w szpitalu. Obaj są w śmiertelnym niebezpieczeństwie i obaj umierają. Z czasem nawiązuje się między nimi więź i planują spełnić swoje marzenia.

Nie będę spoilować filmu, ale jest to jeden z moich ulubionych filmów o tym, że do późnej starości możemy nadal realizować swoje marzenia.

Ojciec chrzestny

Ojciec chrzestny to najbardziej znany dramat w historii kina. Jest to historia mafijnej rodziny Dona Corleone. Ma on trzech synów. Dwóch z trzech synów jest zaangażowanych w rodzinny biznes, a jeden jest przeciw. Michael, trzeci syn, musi zmienić front, aby pomóc ojcu, gdy ten zostaje zamordowany.

Trylogia Ojciec Chrzestny to nie tylko film o mafii, ale także o zasadach i wartościach, a także o tym, że więzi rodzinne mogą być czasem silniejsze niż jakiekolwiek inne.

Jutro będziemy szczęśliwi

Dramat opowiada o Samuelu, turyście z Riwiery Francuskiej, który prowadzi proste życie. Świetnie bawi się z turystkami, gdy je spotyka. Pewnego dnia, jeden z turystów pojawia się z dzieckiem w ramionach i mówi mu, że to Gloria. Samuel musi stać się prawdziwym ojcem, gdy Gloria znika. Matka wraca po ośmiu latach i chce odzyskać córkę. Jednak Samuel od kilku lat jest ojcem Glorii.

Jest to najlepszy francuski dramat, jaki kiedykolwiek widziałam. Poruszający, pełen nadziei i pokazujący, jak ważne jest docenianie chwili.

Love, Rosie

Ten film jest jednym z tych, które sprawiają, że płaczesz. Historia skupia się na przyjaźni Alexa i Rosie. Przyjaźń ta rozwija się i zmienia z czasem. Rosie pozostaje w Dublinie, mimo że przyjaźnią się od dzieciństwa. Dramat ten pokazuje zmienność i miłość losu.

Księgowy

Ten film akcji jest jednocześnie dramatem. Pozostawi Cię w zadumie jeszcze długo po zakończeniu filmu. Christian - Ben Affleck wciela się w rolę niezwykłego księgowego. Jest on właścicielem małej firmy księgowej, która prowadzi interesy z niebezpiecznymi organizacjami przestępczymi. Christian pracuje teraz z legalnym klientem po tym, jak zaczyna się nim interesować wydział dochodzeń kryminalnych. Okazuje się, że nowy klient jest jeszcze bardziej niebezpieczny.

Wyspa tajemnic

Film z Leonardo DiCaprio w roli głównej. Teddy Daniels wciela się w rolę szeryfa federalnego prowadzącego śledztwo w sprawie ucieczki z zakładu psychiatrycznego. Szpital znajduje się na wyspie, a uciekinierka była przetrzymywana w swoim pokoju za kratami. Drzwi są również zamknięte na klucz. Teddy i jego partner odkrywają, że szpital skrywa wiele tajemnic, a personel nie chce współpracować.

Apartament (Wicker Park)

Matthew (tu grany przez Josha Harnetta), rozstał się z dziewczyną dwa lata temu w tajemniczych okolicznościach. Dziewczyna, Lisa (Diane Kruger), odeszła bez żadnego wyjaśnienia. Matthew zauważa Lisę wychodzącą po dwóch latach z kawiarni. Zaczyna szukać odpowiedzi na pytanie, dlaczego się rozstali. Nie wie, że droga do jej wyzdrowienia będzie pełna kłamstw i zagadek.

Apartament to jeden z tych filmów, które zapadają w pamięć. Romans i dramat o przeznaczeniu.

Więcej o filmowych dramatach przeczytasz na https://spokeo.pl/dramat

pilot telewizora

Dawca pamięci

Dramat sci-fi opowiada historię Jonasa, 12-letniego chłopca, który żyje w świecie, w którym każdemu przypisuje się rolę i wykonuje określone zadania. Nie ma tu wojny, bólu ani smutku, zupełnie jak w fikcyjnym świecie. Jonas jest "Odbiorcą wspomnień". Dzięki temu odkrywa nowe uczucia i wkracza w inny świat. Zaczyna dostrzegać, że miejsce, które nazywa domem, jest oszustwem.

Sekret jej oczu (El secreto de sus ojos)

Ten hiszpański thriller, ale także hiszpański dramat, jest bardzo dobry. Jest to historia Benjamina Esposito, prokuratora federalnego. Mimo, że jest już na emeryturze, nie oznacza to, że ma spokój. Ta sprawa ma głęboki wpływ na jego życie i nie tylko. Sprawa dotyczy młodej dziewczyny, która została zgwałcona, a następnie brutalnie zamordowana.

Główny wątek filmu to nie jedyne, co interesuje widza. Pokazuje on również historię Argentyny i jej korupcję.

Na pewno, być może

Jest to zarówno komedia, jak i dramat w jednym. Jest to historia ojca opowiadającego córce historie o swoich młodzieńczych miłościach. O co w tym wszystkim chodzi? Dziewczyna musi odgadnąć, która z kobiet jest jej matką. Nie pamiętam, którą udało mi się zidentyfikować, ale pamiętam, że kilka razy wzruszyłam się z tego powodu.

Zielona Mila

Niektórzy twierdzą, że Zielona Mila to największy dramat w historii kina. Zielona Mila to film wybitny i zgadzam się z tym. Jest to historia mężczyzny skazanego za zamordowanie dwóch dziewczynek. Mimo że sąd skazał go na śmierć, jego strażnicy szybko odkrywają, że John Coffey nie jest zwykłym więźniem.

Róża

Po zakończeniu II wojny światowej, latem 1945 roku, na Mazury przyjeżdża Tadeusz, polski żołnierz. Stracił wszystko, więc poszukuje wdowy po niemieckim żołnierzu, którego pogrzebu był świadkiem. Roza przyjmuje Tadeusza chłodno, ale pozwala mu przenocować. Tak zaczyna się ich dziwna znajomość.

Ten polski dramat jest jednym z najlepszych, jakie widziałem, ale nie jedynym. Gorąco polecam Pregi, polski dramat psychologiczny.

Wróg Publiczny

Może to i świetny dramat z 1998 roku, ale wciąż aktualny. To także film, który pokazuje, jak trudno jest zniknąć z dzisiejszego świata. Wróg publiczny to historia młodego adwokata, który tuż przed śmiercią w wypadku samochodowym dostaje od przyjaciela kasetę z nagraniem zbrodni. Zanim zdąży obejrzeć film, dowiadują się o nim odpowiednie władze. Straci żonę, pracę, dom i karty kredytowe, a także posadę. Warto zobaczyć.

Drugie życie pana Alaina

Kiedy już myślałam, że francuskie filmy są przewidywalne i widziałam już wszystko, odkryłam Drugie życie pana Alaina, komediodramat o przedsiębiorcy, który panuje nad swoim życiem zawodowym. Doznaje on udaru, który pozbawia go mowy i częściowo upośledza jego pamięć. Nie brzmi to śmiesznie, ale było przezabawne. Jeden z moich ulubionych francuskich filmów.

Skazani na Shawshank

Skazani na Shawshank znajdują się w każdym rankingu polecanych dramatów. NFilm oparty jest na opowiadaniu S. Kinga o bankierze skazanym na dożywocie za zamordowanie żony i jej kochanka. Jest niewinny, ale nie ma szans na wyjście z więzienia. Zaczyna współpracować z dyrektorem więzienia, który wykorzystuje jego umiejętności i zaprzyjaźnia się z Redem (w tej roli Morgan Freeman).

Forrest Gump

To kultowa opowieść o człowieku o niskiej inteligencji, który dzięki wierze i determinacji osiąga niezwykły sukces. Zostaje gwiazdą futbolu czy bohaterem wojny w Wietnamie. Jenny, jego przyjaciółka z dzieciństwa, jest dla niego najważniejsza.

Ten film jest piękny. Poruszył ludzi na całym świecie i daje nadzieję na spełnienie marzeń. Wspaniały dramat.

Nietykalni

Sparaliżowany w wyniku wypadku milioner szuka kogoś, kto mógłby mu pomóc i zapewnić opiekę. Wybiera młodego chłopaka z przedmieścia, który właśnie wyszedł z więzienia. Chłopak nie ma żadnego doświadczenia i nawet nie chce podjąć się tej pracy. Ale to mu nie przeszkadza. Do czego to wszystko doprowadzi? Seria wzruszających, zabawnych momentów.

Jeden z moich ulubionych francuskich filmów, w dodatku oparty na faktach. Omar Sy nie jest już na tej liście bez powodu. Jutro będziemy szczęśliwi.

Lot nad kukułczym gniazdem

Jack Nicolson gra hazardzistę, który chcąc uniknąć więzienia, kończy życie w szpitalu psychiatrycznym. W tym przypadku cela byłaby lepszym rozwiązaniem. Pielęgniarka Ratched rządzi oddziałem i nakłada na pacjentów różne kary. McMurphy buntuje się przeciwko innym pacjentom, ale sprawy nie toczą się tak, jak się spodziewał.

Zdecydowanie warto zobaczyć. Lot nad kukułczym gniazdem, jak wiele filmów, jest łatwy do zinterpretowania. Od nazwy, przez scenariusz, po całą symbolikę,

Atlas chmur

Ten dramat sci-fi rozgrywa się w różnych punktach w przestrzeni i czasie. Jest to opowieść o tym, jak działania jednostek mogą wpływać na przyszłość, teraźniejszość i przeszłość. To film, którego nie da się opisać. Zabiera Cię w magiczne miejsce, gdzie świat się nie kończy. Ten film może nie jest dla każdego, ale dla mnie z pewnością jest niezwykły. W rolach głównych Halle Berry i Tom Hanks.

The Turman Show

Film opowiada historię Trumana Burbanka, który jest głównym bohaterem telewizyjnego reality show. Jest on nadawany 24 godziny na dobę, co jest dość niezwykłe. Prowadzi on spokojne, szczęśliwe życie ze swoją żoną. Truman nie zdaje sobie sprawy, że całe jego życie jest zainscenizowane. W końcu zda sobie z tego sprawę, ale reżyser zrobi wszystko, aby jego program pozostał na antenie.

Gra

Michael Douglas w roli milionera. Nicholas Van Orton jest spokojnym, osiągającym sukcesy człowiekiem. W dniu swoich 48. urodzin zostaje zaproszony na tajemnicze przyjęcie, które odmieni jego życie i sprawi, że wymknie się ono spod kontroli.

Gra to bez wątpienia jeden z moich ulubionych filmów. Thriller z dramaturgią.

Prestiż

Dwaj młodzi magicy, którzy współpracują ze sobą po nieszczęśliwym wypadku - utracie żony - zaczynają ze sobą brutalnie rywalizować. Ten film opowiada o wojnie między dwoma magikami. Jeden próbuje ośmieszyć drugiego, wyszydzić go i ukraść jego sztuczki, nie patrząc na jego bliskich i rodzinę. W rolach głównych Hugh Jackman & Christian Bale

Wszystko gra (Match Point)

Chris Wilton jest zawodowym tenisistą. W ten sposób poznał Toma i jego siostrę Chloe. Oboje są częścią dużej firmy i są bardzo zamożni. Chris i Chloe tworzą parę i biorą ślub. Wkrótce potem Chris poznaje Amerykankę, która zostaje jego narzeczoną. Zakochują się w sobie i Chris zaczyna zdradzać swoją żonę.

To dramat, który oglądałam dziesiątki razy. W rolach głównych Scarlett Johansson i Jonathan Rhys-Meyers. Matthew Goode, mój ulubiony aktor, wciela się w rolę szwagra.

Siedem dusz

Jest to jeden z najpiękniejszych filmów. Jest to film, do którego wiele osób wraca w poszukiwaniu wiary. Ben Thomas czuje się winny z powodu śmierci swojej ukochanej. Nie wie, jak to naprawić, więc postanawia, że zmieni życie zupełnie obcych ludzi. Siedem osób ma zostać przez niego obdarowanych niezwykłym prezentem. Sposób na to jest prosty: Ben podszywa się pod agenta podatkowego, aby im pomóc.

Green Book

Ten film jest piękny i pokazuje, jak człowiek z Bronxu, teraz rasista, staje się szoferem czarnego muzyka z wyższych sfer. Razem wyruszają w podróż po amerykańskim Południu. Te kilka tygodni odmieni ich życie i spojrzenie na siebie. Może nawet zaowocuje przyjaźnią.

Jest to jeden z moich ulubionych dramatów w ostatnim czasie. Nie jest tak emocjonalny jak Miracle in Cell #7, ale jest piękny i skłaniający do refleksji.

Najlepsze dramaty filmowe

Wybór najlepszych dramatów może być trudny. Wszystko zależy od tego, czego szukasz: akcji, wolnego tempa czy psychologicznych tajemnic. W połączeniu z thrillerem, istnieje wiele dramatów, które utrzymają cię zaangażowanym. To tylko kilka przykładów, ale jest ich o wiele więcej, jak Blood Diamond i Ghost Author. Ten dramat można połączyć z romansem lub nawet komedią romantyczną, aby stworzyć idealną atmosferę na romantyczny wieczór we dwoje.

Więcej do przeczytania na https://spokeo.pl/

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Nowoczesne i stylowe fryzury fade

W dzisiejszym artykule zanurzymy się w fascynujący świat fryzur fade. Ta niezwykle stylowa i nowoczesna fryzura...