• 29 marca 2024

Jak wybrać wózek dla dziecka?

Zdecydowanie zakup wózka jest jedną z pozycji na wyprawce, która jest najdroższa. Należy się temu problemowi przyjrzeć dokładnie i żadnej decyzji pochopnej nie należy podejmować. Dziecko w swoim wózku spędza tak naprawdę pierwsze lata swojego życia. Wózek musi być funkcjonalny, wygodny oraz bezpieczny. Wygoda musi być zapewniona zarówno dziecku jak i także rodzicom.

W sklepach znajdują się wielofunkcyjne wózki, wózki parasolki jak i także spacerówki. Gdy wybieramy wózek, to uwagę warto zwrócić na kilka bardzo ważnych elementów. Wielofunkcyjny wózek wykorzystywać się będzie nawet do czwartego roku życia dziecka. Zaś gondole tylko przez sześć miesięcy.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na atest wózka dla dziecka. Znak bezpieczeństwa jest przyznawany przez Państwowy Zakład Higieny. Uwagę należy także zwrócić na koła wózka. Najlepiej gdy są one duże i pompowane. Amortyzacja wózka musi być dobra. Maleństwo nie może być narażone na wstrząsy. Jeśli chodzi o stelaż to powinien on być aluminiowy. Wówczas jest lżejszy. Hamulec powinien blokować oba koła jednocześnie. Budka obowiązkowo powinna być duża oraz składana w cichy sposób. Wysokość rączki, która będzie regulowana jest bardzo przydatna. Wiadomo, że najczęściej rodzice różnią się wzrostem. Gdy wózek będzie miał przekładaną rączkę, to pozwala ona na ustawienie wózka zarówno przodem jak i także tyłem. Pozwala to na odpowiednie ustawienie wózka pod wiatr czy też pod deszcz. Przy tejże opcji hamulec musi być na pewno obustronny. Zamontowany koszt na zakup powinien być fabrycznie umieszczony.

Wózek dziecięcy musi być stabilny

Dziecięcy wózek na pewno powinien być łatwy w prowadzeniu, stabilny. Testy powinny być dokonywane w sklepie. Przy teście powinno się popchnąć i obserwować czy wózek skręca na przykład samoistnie czy też na pewno tego nie robi. Warto także sam wózek sprawdzić gdy ma obciążenie. Wiadomo jednak, że takiej możliwości możemy nie mieć, jednak warto spróbować. Niektóre wózki puste prowadzi się wprost świetnie, ale przy włożeniu dziecka i bagażu podręcznego tak kolorowo już nie jest.

Gondola mieć powinna płaskie dno. Zaś spacerówka powinna dysponować usztywnionym oparciem. Samo oparcie musi mieć obowiązkowo regulacje od leżącej pozycji, aż do siedzącej oraz podnóżek regulowany. Spacerówka musi mieć, na pewno trzy pasy bezpieczeństwa. Zapięcie powinno być trudne do otwarcia przez samo dziecko. Można oczywiście także zamontować barierkę ochronną.

Sposób składania wózka – czy jedna osoba sobie poradzi?

Gdy jesteście rodziną posiadającą samochód, to warto zorientować się czy do samego stelaża można wpiąć fotelik samochodowy i w ogóle jakie foteliki do niego pasują. Nie można zapominać jak dużo miejsca wózek będzie zajmował miejsca w bagażnika. Niektóre z nich nawet jak są złożone, to zajmują niestety sporo miejsca.

Tapicerka na pewno odpinana - ułatwia utrzymanie czystości w wózku

Sama wielkość wózka powinna być zależna od pory narodzin. Zwrócić warto uwagę, w jakim okresie maleństwo nasze przyjedzie na świat. Gdy jest to pora jesień czy też zima, to gondola musi być obszerna. Wiadomo, że będziemy w nim umieszczać dziecko w grubym kombinezonie oraz ponadto w kocyku.

Wózek spacerowy – spacerówka, kiedy kupić?

W półroczu drugim można wozić spokojnie dziecko w spacerówce. Musi ono mieć jednak oparcie sztywne w pozycji lekko uniesionej. Oczywiście w czasie gdy nie śpi. Należy tu jednak zauważyć, że jeśli w takiej właśnie pozycji ma się wrażenie, że dziecięca główka zapada się pomiędzy dziecka barki, to oznacza to jak najbardziej, że maluch do tejże pozycji nie jest jeszcze gotowy.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować